پنجشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 99 – 1400

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 99 – 1400

میزان شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 99 - 1400
شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 99 – 1400

تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه آزاد همانند دیگر دانشگاه های غیردولتی مستلزم پرداخت شهریه می باشد. از طرفی نیز دانشگاه های پردیس خودگران و آزاد تنها دانشگاه های شهریه پردازی هستند که رشته پرطرفدار پزشکی را ارائه می نمایند. بنابراین داوطلبانی که بنا بر رتبه کسب شده خود تصور می کنند که هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری، از شانس کمی برای قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسری برخوردارند، به دنبال اطلاع از میزان شهریه دانشگاه آزاد می باشند تا بتوانند با اشراف کامل نسبت به هزینه های این دانشگاه انتخاب رشته نموده و در صورت قبولی، در طول تحصیل خود با مشکل مواجه نشوند.

آشنایی با میزان شهریه دانشگاه آزاد از آن جهت اهمیت دارد که بتوانید با آگاهی لازم نسبت به هزینه های رشته تحصیلی مورد نظر خود دست به انتخاب بزنید، چرا که در صورت قبولی و طی مراحل ثبت نام خود در دانشگاه محل پذیرش اگر بخواهید به هر دلیلی از تحصیل انصراف دهید، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد همانند دیگر رشته ها در قالب شهریه ثابت و متغیر از دانشجویان اخذ می گردد که شهریه متغیر هر ساله با افزایش 10 الی 15 درصدی همراه می باشد.

میزان شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 99 – 1400

داوطلبانی که قصد دارند تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد ادامه دهند، معمولا با این سوال مواجه می شوند که آیا شهریه رشته های تحصیلی این دانشگاه هر ساله افزایش می یابد یا خیر؟

همان طور که نام “شهریه ثابت” پیداست، این شهریه معمولا در طول دوران تحصیل دانشجو تغییری نکرده و افزایشی نیز نخواهد یافت. توجه داشته باشید که میزان شهریه ثابت با توجه به سال ورود دانشجو به دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی وی محاسبه می گردد؛ اما این دانشگاه هر ساله 10 الی 15 درصد را به میزان “شهریه متغیر” رشته های مختلف خود از جمله پزشکی می افزاید. لازم به ذکر است که شهریه متغیر با توجه به تعداد و نوع واحدهای اخذ شده توسط دانشجو تعیین می شود.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 99 – 1400
رشته تحصیلی میزان شهریه (تومان)
رشته پزشکی 13/000/000 الی 15/000/000

پردیس های خودگردان نیز از دیگر دانشگاه های شهریه پردازی می باشند که به پذیرش دانشجویان در رشته پزشکی اقدام می کنند. با توجه به این که شهریه دانشگاه پردیس خودگردان حتی از میزان شهریه دانشگاه آزاد نیز بیشتر است، موجب شده تا بسیاری از علاقه مندان به این رشته به دنبال خرید صندلی پزشکی دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان باشند.

تعداد زیادی از متقاضیان این رشته نیز در تماس هایی که با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره دارند، سوالاتی را پیرامون پزشکی بدون کنکور مطرح می کنند و می خواهند بدانند که آیا چنین امری صحت دارد یا خیر. چنانچه تمایل دارید درباره هر یک از مباحث فوق اطلاعات لازم را کسب کرده و پاسخ سوالات خود را بیابید، توصیه می کنیم با کلیک روی هر یک از این لینک ها به مطالعه مقاله مربوطه بپردازید.

 

سوالات متداول 

1- شهریه دانشگاه آزاد برای رشته پزشکی چگونه می باشد؟

مبلغ شهریه رشته پزشکی در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد به صورت تقریبی در این مقاله ذکر شده است.

2- شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد چگونه محاسبه می شود؟

این شهریه شامل دو بخش ثابت و متغییر می باشد که می بایست در یک نیم سال تحصیلی مجموع آن ها را بپردازید.

3- آیا مبلغ شهریه همه رشته های دانشگاه آزاد یکسان می باشد؟

خیر، میزان شهریه ها متفاوت است که در این مقاله به شهریه رشته پزشکی اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره