تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / شهریه ها / شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 – 1401

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 – 1401

میزان شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 - 1401
شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 – 1401

تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه آزاد مستلزم پرداخت شهریه می باشد که میزان این شهریه برای تعدادی از رشته های پرطرفدار از قبیل پزشکی، بالاتر است. بنابراین علاقه مندان این رشته در صورتی که از شانس کمتری برای پذیرش در دانشگاه های سراسری برخوردارند، می توانند در هنگام انتخاب رشته کنکور نسبت به ثبت کد رشته های پزشکی دانشگاه آزاد اقدام نمایند. یکی از مهم ترین مسائلی که داوطلبان می بایست در نظر داشته باشند، میزان شهریه دانشگاه آزاد در رشته پزشکی است که معمولا هر ساله افزایش چشمگیری می یابد.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد هر ساله با افزایش 10 الی 15 درصدی همراه می باشد.

میزان شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 – 1401

آشنایی با میزان شهریه دانشگاه آزاد از آن جهت اهمیت دارد که بتوانید با آگاهی لازم نسبت به هزینه های رشته تحصیلی مورد نظر خود دست به انتخاب بزنید، چرا که در صورت قبولی و طی مراحل ثبت نام خود در دانشگاه محل پذیرش اگر بخواهید به هر دلیلی از تحصیل انصراف دهید، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

همان طور که نام شهریه ثابت پیداست، این شهریه معمولا در طول دوران تحصیل دانشجو تغییری نکرده و افزایشی نیز نخواهد یافت. توجه داشته باشید که میزان شهریه ثابت با توجه به سال ورود دانشجو به دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی وی محاسبه می گردد. اما این دانشگاه هر ساله 10 الی 15 درصد را به میزان شهریه متغیر رشته های مختلف خود از جمله پزشکی می افزاید که با توجه به اخبار اخیر، امکان افزایش 25 درصدی آن برای سال جاری وجود دارد. لازم به ذکر است که شهریه متغیر با توجه به تعداد و نوع واحدهای اخذ شده توسط دانشجو تعیین می شود.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 – 1401
رشته تحصیلی میزان شهریه
رشته پزشکی 16 میلیون و 500 هزار الی 20 میلیون تومان

پردیس های خودگردان نیز از دیگر دانشگاه های شهریه پردازی می باشند که ارائه دهنده رشته پزشکی هستند. شایان ذکر است که شهریه دانشگاه پردیس خودگردان حتی از میزان شهریه دانشگاه آزاد نیز بیشتر می باشد. بسیاری از علاقه مندانی که رویای تحصیل در این رشته را در سر دارند و موفق به پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد نشده اند، به دنبال خرید صندلی پزشکی دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان هستند. اما چنین موضوعی تا چه میزان صحت دارد؟ در صورت تمایل می توانید بر روی لینک فوق کلیک نموده و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید.

 

سوالات متداول 

1- میزان شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1400 چه میزان می باشد؟

مبلغ شهریه رشته پزشکی این دانشگاه در سال جاری ما بین 16 میلیون و 500 هزار الی 20 میلیون تومان تعیین شده است.

2- شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد چگونه محاسبه می شود؟

این شهریه شامل دو بخش ثابت و متغییر می باشد که می بایست در یک نیم سال تحصیلی مجموع آن ها را بپردازید.

3- آیا مبلغ شهریه رشته پزشکی در همه واحدهای دانشگاه آزاد یکسان می باشد؟

خیر، این میزان بسته به عوامل گوناگون، مختلف است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره