خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر 1401 – ۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر 1401 – ۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97 - 98
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98

پذیرش در پایه دهم مدارس نمونه دولتی کشور در حال حاضر تنها با شرکت در آزمون ورودی امکان پذیر است. دانش آموزان پس از ثبت نام و شرکت در آزمون، منتظر دریافت نتایج قبولی یا عدم قبولی خود هستند. اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت استانی و معمولا یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی است. متقاضیان می توانند به محض فرارسیدن زمان انتشار کارنامه با مراجعه به سایت اداره آموزش و پرورش استان محل سکونت خود نتایج مربوطه را دریافت کنند و در صورت پذیرش اقدامات لازم جهت ثبت نام را به انجام رسانند.

کارنامه نتایج پذیرش آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر، از طریق سایت 217.219.153.218 قابل دریافت است.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر 1401 – 1402

نتایج پذیرش در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، از طریق انتشار یک کارنامه به اطلاع شرکت کنندگان می رسد. زمان اعلام نتایج بسته به استان محل سکونت هر داوطلب متغییر بوده و برای شهرستان های استان ارومیه نظیر کوثر با فاصله حداکثر یک ماه از زمان برگزاری آزمون تعیین می شود.
زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم 1401 – 1402 شهر کوثر هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما پیش بینی می گردد مطابق روند سال های گذشته، کارنامه مورد بحث در مرداد ماه از طریق سایت اداره آموزش و پرورش استان اردبیل متتشر شود. اطلاعات دقیق تر در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی کوثر از طریق عضویت در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره قابل مشاهده است همچنین در خصوص انتشار هر خبری در این زمینه مقاله حاضر بروزرسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر 1401 – 1402

کارنامه نتیجه پذیرش شرکت کنندگان در آزمون نمونه دولتی هر شهر در موعد مقرر از طریق مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه قابل دریافت است. اطلاعات لازم جهت ورود به سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1401- 1402 کوثر عبارتند از کد ملی یا کد رهگیری و رمزعبور.
داوطلبان می توانند در صورت لزوم از کارنامه خود پرینت تهیه نمایند. ساکنان کوثر مطابق مراحل زیر در سایت اداره آموزش و پرورش اردبیل می توانند نتیجه پذیرش خود را دریافت کنند.

 • مراجعه به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی کوثر با آدرس اینترنتی 217.219.153.218
 • دکمه “دریافت کارنامه” را از نوار بالای صفحه برگزینید.
 • یکی از روش های موجود که شامل موارد زیر هستند را برای ورود انتخاب و با درج اطلاعات کارنامه خود را مشاهده کنید.
 1. کد ملی دانش آموز به همراه شماره شناسنامه پدر
 2. کد رهگیری ثبت نام و رمز عبور
 3. کد ملی شرکت کننده و رمز عبور

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر 1401 – 1402

در صورتی که داوطلبان بعد از ورود به سامانه و مشاهده کارنامه اعتراضی به نتایج مندرج در آن داشته باشند، امکان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی وجود دارد. افرادی که قصد ثبت اعتراض و درخواست بازبینی مجدد دارند، می بایست از طریق سامانه اعلام نتایج آزمون مختص استان محل محل سکونت خود تقاضای خود را اعلام نمایند.
داوطلبان ساکن شهرستان های استان اردبیل نظیر کوثر، معمولا تا حداکثر 1 هفته امکان اعتراض به نتایج آزمون را با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل به نشانی 217.219.153.218 را دارند. پس از ثبت تمامی اعتراضات و اتمام بازه زمانی مربوطه، نتایج بررسی مجدد ظرف حداکثر دو هفته در سایت اعلام نتایج و ثبت نام قابل مشاهده می باشد.
بدیهی است که در صورت رد درخواست بازبینی، امکان ثبت اعتراض مجدد برای هیچ یک از داوطلبان وجود نخواهد داشت.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر 1401 – 1402

به کلیه داوطلبانی که به انتظار دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی می باشند، توصیه می شود تمامی نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره شده است را به دقت مطالعه نمایند.

 • کارنامه ای که برای داوطلبان پذیرفته نشده به نمایش در می آید حاوی اطلاعاتی مانند: جزئیات پاسخ نامه، تعداد جواب های صحیح و غلط، نمره و تراز داوطلب در هر درس و تراز آخرین فرد پذیرفته شده می باشد. این کارنامه تنها برای شرکت کنندگانی نمایش داده می شود که جزو قبول شدگان نباشند.
 • در صورت پذیرش داوطلبان امکان انتقال مدرسه محل پذیرش وجود نخواهد داشت.
 • ثبت نام از پذیرفته شدگان در دو مدرسه امکان پذیر نیست و هر داوطلب تنها مجاز به نام نویسی در یک مدرسه می باشد.
 • پذیرش داوطلبان دو یا چند قلو در صورت پذیرش قطعی یک نفر از آن ها، با کسب 80 درصد نمره قبولی آخرین نفر امکان پذیر است. یعنی در صورتی که یکی از آن ها پذیرفته شود، باقی می توانند با کسب 80 درصد نمره آخرین پذیرفته شده، ثبت نام نمایند.
 • محدودیت انتخاب حداکثر یکی از رشته های شاخه نظری برای تمامی شرکت کنندگان وحود دارد.
 • پس از دریافت نتایج، پذیرفته شدگان می بایست جهت تکمیل فرآیند ثبت نام به همراه مدارک خود به مدرسه محل تحصیل مراجعه نمایند. عدم حضور دانش آموز در موعد تعیین شده، به معنای انصراف وی از نام نویسی تلقی می گردد.
 • لیست تکمیل ظرفیت هر مدرسه در صورت پر نشدن تمام ظرفیت ثبت نام، به اطلاع شرکت کنندگان ذخیره خواهد رسید.

 

سوالات متداول 

1- اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ در چه تاریخی صورت می گیرد؟

زمان دقیق اعلام نتایج استان اردبیل اعلام نشده است اما احتمالا این فرآیند در مرداد ماه انجام شود.

2- از چه طریقی می توان به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر دست یافت؟

نتایج این آزمون به صورت اینترنتی از طریق درج مشخصات لازم در سایت اعلام نتایج کوثر به آدرس 217.219.153.218 قابل دریافت می باشد.

3- کارنامه نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی کوثر حاوی چه اطلاعاتی است؟

این کارنامه شامل جزئیات پاسخ نامه، تعداد جواب های صحیح و غلط، نمره و تراز داوطلب در هر درس و تراز آخرین فرد پذیرفته شده، می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد