تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

نرخ انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400
هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

پس از برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می رسد. آن دسته از افرادی که در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در بازه زمانی مشخص شده نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد کاملا مجزا از یکدیگر هستند و هر کدام روند مخصوص به خود را دارند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، برای شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مستلزم پرداخت هزینه هستند. در این مطلب قصد داریم به میزان هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، نحوه پرداخت آن و تمام اطلاعاتی که شما کاربران عزیز در این زمینه نیاز دارید، بپردازیم.

پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

متقاضیانی که پس از شرکت در آزمون سراسری منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 بوده اند تا در صورت کسب رتبه و تراز لازم به انتخاب رشته بپردازند، می توانند در اواخر مرداد ماه با مراجعه سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اقدامات لازم را انجام دهند. همان طور که قبلا اشاره کردیم، انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا از دانشگاه سراسری انجام می شود. بر همین اساس داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند می بایست با پرداخت هزینه ای جداگانه، کد رشته های ارائه شده در واحدهای این دانشگاه را در سایت مذکور به ثبت برسانند.

مبلغ این هزینه برای سال جاری هنوز اعلام نشده است اما در سال گذشته، میزان هزینه تعیین شده معادل 51 هزار تومان بود که برای سال جاری با افزایش همراه خواهد بود. به محض اعلام مقدار دقیق این وجه، مقاله حاضر به روز رسانی می گردد.

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

داوطلبان می بایست پیش از پرداخت هزینه انتخاب رشته یا هر اقدام دیگری، ابتدا شرایط و ضوابط مربوط به انتخاب رشته این دانشگاه را در دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد مطالعه نمایید. زیرا پس از پرداخت هزینه به هیچ وجه امکان باز پس گیری آن وجود نخواهد داشت. در ادامه، مراحل پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به صورت گام به گام برای شما داوطلبان گرامی شرح خواهیم داد.

  • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir وارد شوید و بر روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله اول راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

  •  اطلاعات کاربری خود شامل کد ملی (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و شناسه دانشگاه آزاد (کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، در انتهای کارنامه اولیه هر داوطلب درج شده است) را در جایگاه های مشخص شده وارد کنید.

مرحله دوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

  • اکنون باید با انتخاب درگاه بانکی مورد نظر خود، هزینه ثبت نام را طبق مراحلی که پیش روی شما قرار می گیرد، واریز نمایید. برای این کار بر روی گزینه “پرداخت” کلیک فرمایید.

مرحله سوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

  • در این مرحله، وارد صفحه پرداخت الکترونیکی هزینه انتخاب رشته خواهید شد. اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود شامل شماره 16 رقمی درج شده روی کارت، رمز دوم کارت، CVV2 و همچنین تاریخ انقضای درج شده روی کارت بانکی را وارد کرده و در پایان پس از وارد کردن کد امنیتی و ایمیل خود، گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد

  • در صورتی که فرآیند پرداخت با موفقیت صورت بگیرد، شماه پیگیری پرداخت صادر شده از سوی سامانه را چاپ کرده و نزد خود نگه دارید.

پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، نوبت به وارد کردن کد رشته محل های انتخابی داوطلب در فرم انتخاب رشته می رسد. برای این که انتخاب رشته بهتری داشته باشید پیشنهاد می کنیم از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد و همچنین نرم افزار تخمین رتبه دانشگاه آزاد استفاده کنید. این کار کمک می کند تا با بررسی و مقایسه تراز و رتبه خود با داوطلبان سال گذشته، شانس قبولی خود در رشته محلی خاص را تا حدودی تخمین بزنید. برای آگاهی از مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 یا هر یک از عناوین فوق، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 به چه صورت می باشد؟

داوطلبان می بایست به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نسبت به پرداخت این هزینه اقدام کنند.

2- پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی آغاز می شود؟

لینک مربوط به انتخاب رشته و پرداخت هزینه آن احتمالا از اواسط مرداد ماه فعال می گردد.

3- چه میزان هزینه ای برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 تعیین شده است؟

در حال حاضر اطلاعی در خصوص میزان هزینه این فرآیند در دست نیست اما اخبار جدید از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره