تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور سراسری ریاضی

کنکور سراسری ریاضی

مشاوره کنکور سراسری ریاضی 1400
کنکور سراسری ریاضی 1400

کنکور سراسری سالانه برای 5 گروه آزمایشی برگزار می گردد و داوطلبان با هر رشته تحصیلی می توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام نمایند. تعداد کثیری از شرکت کنندگان کنکور را داوطلبان کنکور ریاضی تشکیل می دهند. اکثر متقاضیان شرکت در کنکور ریاضی علاقمند به ادامه تحصیل در رشته های زیرگروه یک مانند مهندسی برق، عمران، معماری، کامپیوتر و …هستند و حتما می دانید که لازمه قبولی در این رشته ها کسب رتبه ی قابل قبول در کنکور سراسری می باشد. اطلاع از کلیه جزئیات این آزمون از جمله زمان ثبت نام کنکور و انتخاب رشته کنکور سراسری، نحوه برنامه ریزی و مطالعه، بودجه بندی و شیوه طرح سوالات، منابع مطالعاتی مناسب و … می تواند برای تحقق هدف شما کمک کننده باشد.

داوطلبان کنکور ریاضی می توانند از روز یکشنبه 12 لغایت شنبه 18 بهمن ماه 99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1400

زمان ثبت نام

ثبت نام کنکور سراسری ریاضی همزمان با ثبت نام کنکور سایر گروه های آزمایشی و از روز یکشنبه 12  لغایت شنبه 18 بهمن ماه 99 صورت می گیرد. بنابراین شرکت کنندگان می بایست در این بازه زمانی با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور، روند نام نویسی خود را طی نمایند.

مراحل ثبت نام

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، فرآیند ثبت نام کنکور ریاضی به صورت اینترنتی و غیرحضوری بوده و از طریق تکمیل فرم تقاضانامه موجود بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. در این فرم اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی از جمله کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ثبت می شود. از مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1400، تنها عکس پرسنلی داوطلب با مشخصات تعیین شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، می بایست به صورت فایل اسکن شده درآمده و در سامانه بارگذاری شود و نیاز به ارسال اینترنتی سایر مدارک نمی باشد.

تذکر: متقاضیان باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به نشانی اینترنتی dipcode.medu.ir مراجعه نمایند.

هزینه ثبت نام

اولین قدم برای نام نویسی در اکثر آزمون ها، پرداخت هزینه آن می باشد. شرکت کنندگان کنکور ریاضی می بایست وجه تعیین شده برای نام نویسی را پرداخت نموده و چنانچه مایل به شرکت در کنکور هنر و زبان نیز باشند، هزینه جداگانه ای را واریز نمایند. پس از تکمیل فرم ثبت نام و واریز هزینه، می بایست شماره پرونده 7 رقمی و کدپیگیری 16 رقمی صادر شده از سامانه ثبت نام را دریافت و نگه داری کنید.

دفترچه ثبت نام

برای شرکت در آزمون سراسری، باید با تمامی شرایط و دستورالعمل های ثبت نام آشنا بوده و با توجه به آن ها اقدامات مربوطه را انجام داد. این شرایط در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ذکر می گردد. با توجه به این که دفترچه سال 1400 هنوز منتشر نشده است، لینک مربوط به دفترچه سال 99 را جهت آشنایی شما با مندرجات آن قرار داده ایم. شما می توانید دفترچه سال جاری را به پس از انتشار، با مراجعه به جدول پایین در همین مقاله دانلود فرمایید.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 99

(برای دریافت این فایل بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

(به محض انتشار لینک فوق فعال می گردد.)

برنامه ریزی کنکور ریاضی 1400

در برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور ریاضی عوامل بسیار زیادی تاثیرگذار هستند ولی به طور کلی موثرترین و پربازده ترین نوع برنامه ریزی تحت تاثیر موارد زیر صورت می گیرد.

  1. نحوه برنامه ریزی کنکور ریاضی برای مطالعه دروس
  2. بهره گیری از بهترین منابع کنکور ریاضی، آزمون های آزمایشی و مشاوران متخصص

در واقع هر داوطلب باید با توجه به شرایط و امکانات خود، یک برنامه ریزی اصولی و کارآمد طرح ریزی نماید و در آن تمام مواردی که باید رعایت شود را در نظر بگیرد که تعدادی از این نکات قابل توجه را برای شما عنوان کرده ایم.

  •  برنامه ریزی کنکور باید واقع بینانه و در حد توانمندی داوطلب انجام شود. اشتباهی که بسیاری از داوطلبان مرتکب می شوند، این است که از همان روز های ابتدایی ساعت مطالعه بالایی دارند و این امر پس از گذشت مدتی به خستگی منجر خواهد شد به طوری که ممکن است شرکت کننده احساس کند تمامی انرژی خود را برای ادامه مسیر از دست داده است.
  • در انتخاب منابع کمک آموزشی بسیار دقت داشته باشید و سعی کنید که برای هر درس حداکثر 2 منبع کمک آموزشی فراهم نمایید زیرا تعدد منابع، فقط ذهن شما را آشفته می کند.
  • برنامه ریزی شما باید قابل ارزیابی باشد تا متوجه پیشرفت و پسرفت خود شوید برای این منظور می توانید در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزارمی شود، شرکت کنید.
  • فقط با یک برنامه ریزی پیش بروید و خود را درگیر برنامه های مختلف نکنید چرا که این مسئله نتیجه ای به جز سردرگمی و کمبود وقت نخواهد داشت.
  • مطالعه دروسی را که نقاط ضعف شما محسوب می شود، در ساعاتی از روز قرار دهید که مغزتان بیشترین بازدهی را دارد.
  • همه ی دروس را به یک شیوه مطالعه نکنید و روش مطالعه هر یک از دروس را فراگیرید.

منابع مطالعاتی کنکور ریاضی 1400

استفاده از منابع کمک آموزشی که متناسب با توانمندی و بهره هوشی داوطلب می باشد، بعد از مطالعه کتاب های درسی توصیه می شود . زیرا هر داوطلب باید در قدم اول به تمام مباحث کتاب درسی تسلط کافی داشته باشد و برای تمرین و مطالعه بیشتر از منابع کمک آموزشی استفاده کند. در جدول های زیر علاوه بر معرفی منابع مطالعاتی اصلی، برای هر یک از دروس چند منبع کمک آموزشی پرطرفدار معرفی شده است که می توانید از آن ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است اگر برای هریک از دروس منابع کمک آموزشی خوبی تهیه کرده اید و فهم آن برایتان آسان می باشد، نیاز به تهیه منبع جدیدی نیست زیرا اکثر منابع کمک آموزشی موجود در بازار محتوای یکسانی دارند و تنها تفاوت موجود در شیوه آموزش مباحث می باشد.

دروس تخصصی

عنوان درس  عنوان کتاب  سال تدریس سال چاپ
ریاضیات هندسه 1 دهم 95
هندسه 2 یازدهم 96
آمار و احتمال یازدهم 96
حسابان 1 یازدهم 96
حسابان 2 دوازدهم 97
هندسه 3 دوازدهم 97
ریاضیات گسسته دوازدهم 97
فیزیک فیزیک 1 دهم 95
فیزیک 2 یازدهم 96
فیزیک 3 دوازدهم 97
شیمی شیمی 1 دهم 95
شیمی 2 یازدهم 96
شیمی 3 دوازدهم 97

دروس عمومی

عنوان درس عنوان کتاب و سال تدریس
فرهنگ و معارف اسلامی دین و زندگی 1 (دهم)

دین و زندگی 2 (یازدهم)

دین و زندگی 3 (دوازدهم)

زبان و ادبیات فارسی فارسی 1 (دهم)

فارسی 2 (یازدهم)

فارسی 3 (دوازدهم)

زبان انگلیسی انگلیسی 1 (دهم)

انگلیسی 2 (یازدهم)

انگلیسی 3 (دوازدهم)

 

زبان عربی عربی زبان قرآن 1 (دهم)

عربی زبان قرآن 2 (یازدهم)

عربی زبان قرآن (دوازدهم)

منابع کمک آموزشی

نام درس نام منبع
ریاضیات 1. انتشارات گاج سفید

2. انتشارات خیلی سبز

3. انتشارات تخته سیاه

4. انتشارات نشر الگو

فیزیک 1.انتشارات گاج نقره ای

2. انتشارات نشر الگو

شیمی 1. انتشارات خیلی سبز

2. انتشارات مبتکران

دین و زندگی 1. میکرو طبقه بندی گاج نقره ای

2. انتشارات خیلی سبز

زبان عربی 1.فوت و فن خیلی سبز

2. گاج نقره ای ماهینی

زبان انگلیسی 1. مبتکران دکتر شهاب اناری

2. انتشارات گاج نقره ای

زبان و ادبیات فارسی 1. ادبیات موضوعی انتشارات گاج

2. کتاب هامون سبطی

ضریب دروس در کنکور ریاضی 1400

آزمون سراسری ریاضی از دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی تشکیل شده و سوالات عمومی شامل 100 سوال از دروس دین و زندگی، عربی، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی می باشد و در بخش تخصصی 135 سوال از مجموعه دروس ریاضی، فیزیک و شیمی مطرح می شود.

دروس امتحانی ضرایب دروس در هر یک از زیر گروه ها
زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3
ریاضی 4 4 3
فیزیک 3 3 2
شیمی 2 3 3
ادبیات فارسی 4 4 4
زبان انگلیسی 2 2 2
دین و زندگی 3 3 3
زبان عربی 2 2 2

شاید برایتان سوال ایجاد شود که اطلاع از ضریب هر یک از دروس در زیر گروه های مختلف چه تاثیری دارد؟ پاسخ این سوال را در قالب یک مثال بیان می کنیم؛ مثلا رشته مهندسی برق در زیرگروه 1 قرار دارد پس درس ریاضی و فیزیک در این رشته پراهمیت تر می باشد و یا رشته مهندسی شیمی در زیر گروه 2 قرار دارد بنابراین نمره کسب شده در درس شیمی کنکور، برای پذیرش در این رشته تاثیر گذار است. در جدول زیر خلاصه ای از رشته های هر یک از زیر گروه های 1، 2 و 3 را ارائه کرده ایم.

زیر گروه های آزمایشی رشته هایی که داری ضریب یکسان می باشند
زیر گروه 1 مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی هوافضا، مهندسی فناوری اطلاعات و …
زیر گروه 2  مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی معدن و …
زیر گروه 3 کاردانی فتی شیمی، کاردانی فنی برق، کاردانی ایمنی صنعتی، کاردانی فنی صنایع غذایی و …

ثبت نام کنکور سراسری ریاضی همزمان با نام نویسی کنکور سایر گروه های آزمایشی مانند هنر و زبان صورت می گیرد. مدتی پس از برگزاری آزمون، داوطلبان کنکور ریاضی پس از دریافت نتایج کنکور 1400 خود، باید اطلاعات لازم برای انتخاب رشته کنکور ریاضی1400 را کسب نمایند. به عنوان مثال با بهترین رشته های ریاضی و بازار کار بهترین رشته های ریاضی آشنا شده و بر اساس اولویت های مورد نظر، کد رشته های دلخواه را در فرم انتخاب رشته خود ثبت نمایند. اگر می خواهید به اطلاعات بیشتری در این خصوص دست یابید، بر روی لینک های موجود در همین مقاله کلیک فرمایید.

  

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور ریاضی 1400 چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان کنکور ریاضی می توانند از روز یکشنبه 12 لغایت شنبه 18 بهمن ماه 99 ثبت نام خود را به انجام برسانند.

2- منظور از ضریب در هر گروه آزمایشی چیست؟

ضریب هر درس بیانگر درجه اهمیت آن در هر زیر گروه می باشد.

3- داوطلبانی که در کنکور ریاضی ثبت نام کرده اند حق شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر را دارند؟

بله اما باید برای ثبت نام در کنکور هنر، کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام من کاردانی. حسابدارب شبانه قبول شدم دو ترم خوندم کنکور دادم روزانه قبول شدم نمره بالا۱۲طبیق واحد کردن .حالا کارشناسی شبانه قبول شدم حالا سوالم اینه میشه دوباره کنکور داد روزانه قبول بشم دیگه پول شهریه ندم

دریافت مشاوره تخمین رتبه