خانه کنکور کنکور سراسری ریاضی 1402

کنکور سراسری ریاضی 1402

مشاوره آزمون سراسری ریاضی 1402
کنکور سراسری ریاضی 1402

کنکور سراسری 1402 با شرکت تعداد بسیار زیادی داوطلب از 5 گروه آزمایشی جهت تصاحب ظرفیت محدود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار می گردد. شرکت کنندگان گروه ریاضی، بخش مهمی از این جامعه آماری بزرگ را تشکیل می دهند که آگاهی از قوانین و مقررات پروسه ثبت نام کنکور سراسری و نحوه آماده سازی و شرکت در آن می تواند برای این افراد، بسیار مهم و حیاتی باشد.

ذکر این نکته در همین ابتدای مطلب، حائز اهمیت است که روند نام نویسی و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 برای کلیه گروه های آزمایشی به صورت مشترک و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد و تفاوتی در این زمینه میان گروه های مختلف وجود نخواهد داشت. متقاضیان ورود به رشته های مهندسی دانشگاه می توانند با طراحی یک برنامه ریزی کنکور ریاضی منظم و اصولی و بهره گیری از بروزترین روش های تست زنی کنکور، خود را برای حضور پر قدرت در این ماراتن بزرگ و سرنوشت ساز آماده نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام کنکور ریاضی 1402 (نوبت دی ماه 1401)

sanjesh.org
sanjesh.org

کنکور سراسری ریاضی 1402 در دو نوبت 30 دی ماه سال جاری و همچنین 14 تیر ماه سال آینده برگزار می شود.

زمانبندی کنکور سراسری ریاضی 1402

اولین قدم برای شرکت در آزمون سراسری، تکمیل فرایند ثبت نام آن می باشد که به همین منظور می بایست برنامه زمانی فرایندهای نام نویسی را در دفترچه راهنمای ثبت نام که از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری منتشر می شود را مشاهده نمایید. شما می توانید در صورت بروز هر گونه پرسش در زمینه کنکور سراسری ریاضی، با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

از آن جایی که مقرر شده تا کنکور سراسری 1402 دو بار در سال برگزار شود، در نتیجه برای سال 1402 نیز این فرآیند طی دو نوبت در آبان 1401 و فروردین 1402 انجام خواهد شد که زمانبندی نام نویسی آن مطابق جدول زیر خواهد بود.

زمانبندی کنکور دی ماه

اولین دوره آزمون کنکور سراسری 1402 نوبت دی ماه سال جاری بوده که دفترچه راهنمای مربوط به ثبت نام در این فرایند از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شده است. در ادامه مطلب، جدولی تحت عنوان زمانبندی تمامی فرآیندهای آزمون دی ماه قابل مشاهده می باشد. مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402نیز بلافاصله پس از اتمام موعد اولیه آغاز خواهد شد.

هدف سازمان سنجش از تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری در پایان بازه زمانی ارائه شده، دادن فرصت مجدد به افرادی می باشد که از روند نام نویسی جا مانده اند یا نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1402 دارند. 

زمانبندی کنکور سراسری ریاضی 1402
عنوان فرآیندزمان
ثبت نام8 تا 14 آبان ماه 1401
تمدید مهلت مجددهنوز اعلام نشده
ویرایش اطلاعات8 تا 14 آبان ماه 1401
دریافت کارت ورود به جلسه27 تا 29 دی ماه 1401
برگزاری آزمون 30 دی ماه 1401
اعلام نتایج اولیهنیمه اول اسفند ماه 1401
انتخاب رشتهنیمه دوم مرداد 1402
اعلام نتایج نهایینیمه دوم شهریور 1402 همزمان با اعلام نتایج آزمون تیر ماه

زمانبندی کنکور تیر ماه

همان طور که گفته شد، آزمون سراسری سال آیده در دو نوبت برگزار خواهد شد و دانشگاه ها با توجه به رتبه های کسب شده از میان شرکت کنندگان این دو آزمون در حد مجاز دانشجو پذیرش می نمایند. زمانبندی تمامی مراحل این فرآیند مطابق جدول زیل می باشد:

زمانبندی کنکور سراسری ریاضی 1402
عنوان فرآیندزمان
ثبت نام15 تا 21 فروردین ماه 1402
تمدید مهلت مجددهنوز اعلام نشده
ویرایش اطلاعات15 تا 21 فروردین ماه 1402
دریافت کارت ورود به جلسههنوز اعلام نشده
برگزاری آزمون14 تیر ماه 1402
اعلام نتایج اولیهنیمه دوم مرداد ماه 1402
انتخاب رشتهنیمه دوم مرداد ماه 1402
اعلام نتایج نهایینیمه دوم شهریور 1402

مراحل ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1402

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، فرآیند ثبت نام کنکور ریاضی به صورت اینترنتی و غیرحضوری بوده و از طریق تکمیل فرم تقاضانامه و بارگذاری مدارک لازم در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. مشخصات لازم جهت پر کردن این فرم شامل اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب می باشد. همچنین این افراد می بایست نسبت به بارگذاری فایل عکس پرسنلی خود بر اساس مشخصات تعیین شده توسط سامانه در حین فرایند ثبت نام نیز اقدام نمایند.

 • برای انجام ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1402، در بازه زمانی نام نویسی، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و از منو سمت راست صفحه اصلی نسبت به انتخاب گزینه “سراسری” اقدام نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • پس از ورود به صفحه جدید، لینک فعال شده “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402” را انتخاب کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • اکنون می بایست کلید “خرید سریال ثبت نام” واقع در منو سمت راست صفحه را فشار دهید.مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.
 • سپس نوبت به وارد نمودن اطلاعات لازم جهت تکمیل خرید اینترنتی کارت اعتباری می رسد. این مشخصات شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک داوطلب (اختیاری) می باشد. در انتها نیز گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • سپس سامانه شما را با مشخصات درج شده در مرحله قبل مواجه می سازد که می بایست، صحت این اطلاعات را بررسی کنید و در صورت تایید، تیک عبارت پایین صفحه را فعال نمایید. در نهایت نیز با انتخاب کلید “ادامه روند پرداخت” وارد مرحله واریز وجه شوید.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • در این مرحله، وارد درگاه پرداخت آنلاین هزینه پروسه ثبت نام کنکور سراسری می شوید و می توانید با درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود نسبت به واریز وجه لازم اقدام نمایید و در نهایت دکمه “پرداخت” را فشار دهید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

این فرایند با بارگذاری فایل عکس پرسنلی داوطلب و پر کردن اینترنتی فرم تقاضانامه به پایان می رسد. در حین تکمیل این پروسه به صحت اطلاعات وارد شده دقت کنید. لازم به ذکر است که امکان ویرایش مشخصات در مهلت قانونی ثبت نام، تمدید مهلت و مهلت مجدد وجود دارد اما هزینه پرداخت شده جهت نام نویسی به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

تذکر: متقاضیان باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود به سامانه اینترنتی dipcode.medu.ir مراجعه نمایند.

هزینه ثبت نام کنکور ریاضی

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری یکی از مهم تریم مراحل ثبت نام بوده که طی مراحل آن انجام پذیر می باشد چراکه درصورت عدم خرید کارت اعتباری و دریافت شماره پیگیری درخواست آن ها در سایت مذکور ثبت نخواهد شد. با استناد به مطالب درج شده در دفترچه کنکور 1402 نوبت دی ماه وجه قابل پرداخت ثبت نام در این آزمون برای تمامی گروه های آزمایشی مبلغ 130 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

با اینکه هنوز اطلاعیه ای در خصوص هزینه آزمون نوبت دوم در تیر ماه 1402 منتشر نشده اما انتظار می روند این مبلغ مطابق با آزمون نوبت اول آن باشد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1402

برای شرکت در آزمون سراسری، باید با تمامی شرایط، ضوابط، مقررات و دستورالعمل های آن آشنا بود و بر اساس قوانین به خصوص، اقدامات مربوط به ثبت نام و حضور در جلسه آزمون را پیگیری نمود. این شرایط در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 ذکر می گردد و هر ساله با آغاز پروسه نام نویسی، توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

لازم به ذکر است که دفترچه راهنمای کنکور سراسری تیر ماه 1402 هنوز منتشر نشده، اما از طریق کلیک بر روی لینک زیر می توانید به دفترچه ثبت نام کنکور دی ماه سال جاری دسترسی داشته باشید.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری  
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402 – نوبت دی ماه

(به جهت دانلود، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402 نوبت تیر ماه

(لینک فوق، به محض انتشار فعال خواهد شد.)

شرایط شرکت در کنکور سراسری ریاضی 1402

داوطلبان پیش از اقدام به تکمیل فرایند ثبت نام موظف به دانلود دفترچه و مشاهده تمامی شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1402 می باشند چراکه در صورت واجدالشرایط نبودن از حضور وی در جلسه آزمون ممانعت به عمل می آید. این شرایط در دسته بندی های عمومی، اختصاصی و وظیفه عمومی قرار داده شده که که دسته بندی عمومی برای تمامی آزمون ها مشابه می باشد.

شرایط عمومی

در این شرایط، داوطلبان را در زمینه های خلقی، روحی و اعتقادی مورد ارزیابی قرار می دهند که شامل موارد زیر می باشد:

 • نداشتن سابقه دشمنی با جمهوری اسلامی
 • عدم عضویت فرد و وابستگان او در سازمان های غیرقانونی و فراماسونی
 • نداشتن سابقه فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

در این دسته از ضوابط، فرد داوطلب را در زمینه های تخصصی و تحصیلی بررسی خواهند که در صورت نداشتن هریک از آن ها ثبت فرد لغو خواهد شد.

 • داشتن گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی نظام قدیم یا دیپلم نظام جدید اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفهای و یا کاردانش حداکثر تا تاریخ 31/6/1402 و یا دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا داشتن مدرک کاردانی
 • افرادی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش غیرپزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به شرکت در کنکور هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 و یا 30 بهمن 1402 دریافت نمایند، همچنین این دسته از داوطلبان در زمان ثبت نام دانشگاه ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود هستند.
 • دانشجویان رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت (مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در مقطع کارشناسی که می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 و یا 30 بهمن ماه 1402 خدمات خود را به پایان رسانده باشند، و در صورت قبولی در دوره دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیازی به گذراندن دوره طرح مجدد نخواهند داشت.
 • دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی و… (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان) می توانند بدون انصراف از دانشگاه، در کنکور سراسری 1402 شرکت کنند. همچنین این داوطلبان در صورت موفقیت در کنکور و قبل از ثبت نام در رشته محل جدید می بایست از دانشگاه قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی مربوط به آن را به موسسه پذیرنده ارائه نمایند.
 • متقاضیان آقایی که از نظر سازمان نظام وظیفه محکوم به ممنوعیت تحصیل از باشند، نمی توانند در کنکور شرکت نمایند.
 • داوطلبان آقا می بایست گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) خود را دریافت کرده باشند.
 • متقاضیان ثبت نام رشته های شناور می بایست کارت اعتباری رشته مورد نظر را با پرداخت هزینه تهیه نمایند.

شرایط وظیفه عمومی

این شرایط صرفا مختص به شرکت کنندگان آقا بوده که در صورت واجدالشرایط نبودن حتی پس از اعلام نتایج اولیه و کسب رتبه قبولی از پذیرش آن ها در دانشگاه ها جلوگیری می شود.

 • دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند
 • دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)
  مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن
 • ارائه برگه معافیت تحصیلی دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه که در سال تحصیلی 1402-1401 تا تاریخ 31 شهریور ماه و فارغ التحصیلی در سنوات مجاز تحصیلی (حداکثر تا 20 سالگی تمام)
  دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (قبل از 18 سالگی تمام) موفق به دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 شده باشند، به شرط نداشتن غیبت
 • کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام آموزشی جدید حضوری و پیوسته (دانش آموزان عادی) به شرط پذیرش در مقطع کارشناسی
 • کارکنان وظیفه ای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 به پایان میرسد (این دسته از افراد باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند).
 • کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از اداره نیروی انسانی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل
 • دانشجویان انصرافی درصورتی که در سنوات اولیه تحصیلی، انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد. و اینکه قبلاً (از تاریخ 22 آبان ماه 1390 به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی فقط میتوانند در رشته هایی در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل نمایندکه برابر اعلام وزارت خانه های علوم و بهداشت، آن رشته (رشته تحصیلی مقطع کاردانی)، مقطع کارشناسی ناپیوسته بالاتر ندارد.کنکور سراسری ریاضی 1402

مدارک مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری ریاضی 1402

همان طور که گفته شده، متقاضیان شرکت در کنکور می بایست پس از بررسی شرایط تعیین شده از سوی سازمان سنجش، با همراه داشتن مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1402 به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و با بارگذاری عکس و اطلاعات خواسته شده نام خود را در لیست شرکت کنندگان در آزمون درج نمایند.

 • مدارک شناسنامه ای و فردی داوطلب
 • کد پستی و کد منطقه
 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • کد مربوط به سهمیه ایثارگران
 • کد 13 رقمی برای اتباع
 • کد وضعیت نظام وظیفه
 • عکس 3 در 4 با مشخصات خواسته شده:
 1. با فرمت jpg
 2. تمام رخ و زمینه سفید
 3. با رعایت شئونات اسلامی
 4. با وضوح کامل
 5. مربوط به سال جاری
 6. حجم تا حداقل 70 کیلوبایت
 7. عدم بارگذاری عکس از روی مدارک دیگر

کدهای مورد نیاز برای ثبت نام در کنکور سراسری ریاضی 1402

داوطلبان به منظور تکمیل مراحل نام نویسی خود ملزم به ارائه کدهایی می باشند که نام آن ها را در جدول ذیل مشاهده می فرمایید. به جهت اطلاع از جزئیات و نحوه دریافت هرکدام از آن ها می توانید بر روی لینک های موجود در جدول کلیک نمایید.

کد های مورد نیاز برای ثبت نام در کنکور سراسری ریاضی 1402
راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی

(به جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

راهنمای دریافت کد دانش آموزی

(به جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

راهنمای دریافت کد نظام وظیفه

(به جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

راهنمای دریافت کد دیپلم

(به جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

راهنمای دریافت کد منطقه

(به جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

راهنمای دریافت کد ایثارگری

(به جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

برنامه ریزی کنکور سراسری ریاضی 1402

در برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور ریاضی عوامل بسیار زیادی تاثیرگذار هستند ولی به طور کلی موثرترین و پربازده ترین نوع برنامه ریزی تحت تاثیر موارد زیر صورت می گیرد.

 1. نحوه برنامه ریزی کنکور ریاضی برای مطالعه دروس
 2. نحوه برنامه ریزی درسی برای کنکور ریاضی
 3. بهره گیری از بهترین منابع کنکور ریاضی 1402، آزمون های آزمایشی، تاکید بر تست زنی و استفاده از توصیه های مشاوران متخصص

در واقع هر داوطلب باید با توجه به شرایط و امکانات خود، یک برنامه ریزی اصولی و کارآمد را طرح ریزی نماید و در آن تمامی موارد لازم را در نظر بگیرد که تعدادی از این نکات قابل توجه را برای شما عنوان کرده ایم.

 •  برنامه ریزی کنکور 1402 باید واقع بینانه و در حد توانمندی داوطلب انجام شود. اشتباهی که بسیاری از داوطلبان مرتکب می شوند، این است که از همان روز های ابتدایی ساعت مطالعه بالایی دارند و این امر پس از گذشت مدتی به خستگی منجر خواهد شد. به طوری که ممکن است شرکت کننده احساس کند تمامی انرژی خود را برای ادامه مسیر از دست داده است.
 • در انتخاب منابع کمک آموزشی بسیار دقت داشته باشید زیرا تعدد منابع، فقط ذهن شما را آشفته می کند. به جای آن می توانید یک منبع جامع و کاربردی را انتخاب نموده و آن را چندین بار به دقت مطالعه نمایید.
 • برنامه ریزی شما باید قابل ارزیابی باشد تا متوجه پیشرفت و پسرفت خود شوید. برای این منظور می توانید در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزارمی شود، شرکت کنید. مطالعه مطلب معرفی آزمون های آزمایشی کنکور سراسری 1402 می تواند بسیار موثر باشد.
 • فقط با یک برنامه ریزی پیش بروید و خود را درگیر برنامه های مختلف نکنید. چرا که این مسئله نتیجه ای به جز سردرگمی و کمبود وقت نخواهد داشت.
 • مطالعه دروسی که نقاط ضعف شما محسوب می شود را در ساعاتی از روز قرار دهید که ذهنتان بیشترین بازدهی را دارد.
 • همه ی دروس را به یک شیوه مطالعه نکنید و روش مطالعه هر یک از دروس را فراگیرید.
 • سوالات کنکور ریاضی به صورت تستی طراحی خواهد شد. به همین دلیل، لازم است تا با تست زنی فراوان و اصولی، این مهارت مهم را در خودتان تقویت نمایید. تست زنی دائمی همچنین قدرت مدیریت زمان شما را نیز به طرز قابل توجهی تقویت خواهد کرد.
 • جمع بندی و مرور، مقوله ای حیاتی و بسیار حساس در رابطه با موفقیت در کنکور سراسری می باشد. تنها زمانی می توانید اندوخته های ذهنی خود را در جلسه کنکور بر روی سوالات پیاده نمایید که در ماه های آخر منتهی به کنکور، نسبت به جمع بندی و مرور مطالب درسی اقدام نموده باشید. این مساله باعث ایجاد نظم فکری و یادآوری مطالب فراموش شده می گردد و تاثیر به سزایی در افزایش سطح آمادگی داوطلب خواهد داشت. در همین زمینه، مطالعه مطلب چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری ریاضی سال های گذشته، بررسی و مرور آن را به هیچ عنوان فراموش نکنید. این مساله می تواند شما را با نحوه طراحی سوالات کنکور 1402 و شیوه صحیح و اصولی پاسخگویی به آن آشنا نماید.

منابع مطالعاتی کنکور سراسری ریاضی 1402

مطالعه منابع کمک آموزشی کنکور ریاضی 1402 می تواند در کنار بررسی دقیق محتویات کتاب درسی، سودمند واقع گردد. هر داوطلب باید در قدم اول به تمام مباحث کتاب درسی تسلط کافی داشته باشد و سپس برای تمرین و مطالعه بیشتر از منابع کمک آموزشی استفاده کند. در جدول های زیر علاوه بر معرفی منابع مطالعاتی اصلی، برای هر یک از دروس تخصصی، چند منبع کمک آموزشی پرطرفدار نیز معرفی شده است که می توانید از آن ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است که اگر برای هر یک از دروس، منابع کمک آموزشی خوبی تهیه کرده اید و فهم آن برایتان آسان می باشد، نیازی به استفاده از منبع جدیدی نمی باشد.

مواد دروس تخصصی کنکور سراسری ریاضی 1402
عنوان درس عنوان کتاب سال چاپ
ریاضیاتهندسه 1 (دهم)95
هندسه 2 (یازدهم)96
آمار و احتمال (یازدهم)96
حسابان 1 (یازدهم)96
حسابان 2 (دوازدهم)97
هندسه 3 (دوازدهم)97
ریاضیات گسسته (دوازدهم)97
فیزیکفیزیک 1 (دهم)95
فیزیک 2 (یازدهم)96
فیزیک 3 (دوازدهم)97
شیمیشیمی 1 (دهم)95
شیمی 2 (یازدهم)96
شیمی 3 (دوازدهم)97

منابع کمک آموزشی

منابع کمک درسی جدول زیر، پیشنهاد برخی رتبه های برتر، پذیرفته شدگان موفق کنکور سراسری و مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره می باشد و نمی توان آن را به عنوان تنها منابع تخصصی موجود در بازار معرفی نمود. کتاب های متعدد دیگری نیز توسط ناشران گوناگون در بازار دیده می شود که انتخاب و مطالعه آن بستگی به نظر و سلیقه داوطلبان شرکت در کنکور سراسری دارد. به علاوه این که بهره گیری از بهترین دی وی دی های کنکور نیز می تواند جهت دستیابی به بهترین رتبه قبولی کنکور 1402، موثر واقع گردد.

نام درسنام منبع
ریاضیات
 1. کتاب ریاضی دهم سری میکروطبقه بندی انتشارات گاج
 2. کتاب جمع بندی هندسه پایه انتشارات نشر الگو
 3. کتاب حسابان جامع کامل کنکور ریاضی سری میکرو طلایی انتشارات گاج
 4. کتاب آمار و احتمال کنکور ریاضی انتشارات خیلی سبز
 5. کتاب ۸ کتاب ریاضی جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی انتشارات گاج
فیزیک
 1. کتاب فیزیک کامل کنکور ریاضی سری میکرو طلایی انتشارات گاج
 2.  کتاب فوت و فن فیزیک جامع کنکور ریاضی سری مینی میکرو طلایی انتشارات گاج
شیمی
 1. کتاب شیمی جامع کنکور انتشارات مبتکران
 2. کتاب شیمی کامل جامع کنکور سری میکرو طبقه بندی انتشارات گاج

ضرایب دروس در کنکور سراسری ریاضی 1402

اطلاع از ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری 1402 برای کلیه داوطلبان از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این افراد می توانند با آگاهی از ضریب هر درس، برنامه مطالعاتی و میزان تمرکز خود بر روی محتویات آموزشی درس مورد نظر را به نحوی سودمند و پربازده تنظیم نمایند. به محض یادآوری، ضرایب دروس عمومی از کنکور 1402 حذف شده بنابراین پرسش نامه سوالات کنکور ریاضی فقط از درورس خصوصی سرچشمه می گیرد و مواد عمومی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در رتبه قبولی کنکور اثر می گذارد.

ضرایب دروس اختصاصی گروه آزمایشی ریاضی در کنکور سراسری 1402
عنوان درسضریب
ریاضی12
فیزیک9
شیمی7

 

انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1402

داوطلبان پس دریافت نتایج اولیه و کسب حد نصاب علمی با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت دفترچه انتخاب رشته ریاضی می توانند این فرایند را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است انتخاب رشته کنکور ریاضی دو نوبت دی و تیر ماه 1402 همزمان پس از اعلام نتایج کنکور تیرماه صورت خواهد گرفت.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی

همان طور که به آن اشاره شد، متقاضیان می توانند دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402 خود را دانلود کرده و طی مشاهده تمامی کد رشته ها، ظرفیت و عنوان دانشگاه ها لیست انتخاب رشته خود را یادداشت نموده و در انتها با مراجعه به سایت sanjesh.org کدهای انتخابی را ثبت کند. در ادامه مطلب، به نحوه ثبت کد رشته ها در سایت مذکور پرداخته شده است.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1402
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی

داوطبان در موعد مقرر پس از مشاهده لیست رشته های کنکور ریاضی 1402 و یادداشت نمودن کدرشته های مدنظر خود به سایت مذکور مراجعه نموده و طی مراحل زیر نسبت به ثبت کدها اقدام می نمایند.

 • وارد سایت sanjesh.org شده و بر روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.
 • در ادامه، عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1402” را انتخاب نمایید.
 • به منظور پرداخت هزینه بر روی گزینه “خرید کارت” ضربه بزنید.
 • عبارت “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیر انتفاعی آزمون سراسری 1402” تیک دار نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.
 • اطلاعات خواسته شده را درج نموده و مجددا بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • سپس، با تیک دار کردن عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” گزینه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
 • با درج اطلاعات کارت بانکی و انتخاب دکمه “پرداخت” این روند را تکمیل نمایید.
 • پس از آن، با بازگشت به صفحه اول، تیک دار کردن عبارت “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 را مطالعه نموده ام” و ضربه زدن بر روی عنوان “تایید و ادامه-گام بعدی” به روند ثبت کدرشته ها ادامه دهید.
 • با انتخاب یکی از سه روش، درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای آن و انتخاب گزینه “ورود به سیستم” می توانید کد رشته های ریاضی را در سایت ثبت نمایید.

اعلام نتایج کنکور سراسری ریاضی 1402

فرآیند اعلام نتایج کنکور سراسری معمولا در دو نوبت اولیه که نتایج آزمون کتبی بوده و نتایج نهایی هم اعلام وضعیت پذیرش افراد پس از انتخاب رشته می باشد. اما لازم است بدانید که زمان اعلام نتایج نهایی آزمون های دی 1401 و تیر ماه 1402 مشترک بوده اما نتایج اولیه آن ها در بازه های زمانی متفاوت منتشر می گردد.

نحوه مشاهده اعلام نتایج

مدتی پس از شرکت در کنکور سراسری نیز، نتیجه عملکرد داوطلبان در قالب اعلام نتایج اولیه کنکور 1402 و سپس اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری و انتشار کارنامه سبز به اطلاع این افراد می رسد و آن ها می بایست خود را برای انجام هر چه بهتر انتخاب رشته آزمون سراسری 1402 آماده نمایند. آشنایی با بهترین رشته های ریاضی و بازار کار بهترین رشته های ریاضی می تواند جهت ترتیب بندی اولویت ها و چینش کد رشته محل های پذیرفته شدگان موثر واقع گردد.

 • مراجعه به سایت sanjesh.org و ورود به قسمت “سراسری
 • انتخاب گزینه “کارنامه اولیه / نهایی کنکور سراسری دی 1401 / تیر 1402”
 • انتخاب یکی از سه روش در مشاهده نتایج اولیه و دو روش در مشاهده نتایج نهایی، درج اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه “مشاهده نتیجه

ثبت نام آزمون سراسری ریاضی همزمان با نام نویسی کنکور سایر گروه های آزمایشی مانند علوم تجربی و علوم انسانی صورت می گیرد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 نسبت به درج اطلاعات خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که هر متقاضی می تواند در یک گروه آزمایشی اصلی (تجربی، ریاضی و انسانی) و یک یا دو گروه آزمایشی شناور (زبان و هنر) ثبت نام و شرکت نماید. نام نویسی در هر کدام از گروه های آزمایشی اصلی، فرعی و یا اعلام علاقمندی ورود به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی نیازمند پرداخت هزینه جداگانه و دریافت سریال ثبت نام مجزا می باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1402 چه زمانی انجام می شود؟

به دلیل برگزاری کنکور در دو نوبت دی ماه 1401 و تیر ماه 1402، این فرآیند برای دوره آینده طی دو نوبت در 8 تا تا 14 آبان ماه 1401 و 15 تا 21 فروردین ماه 1402 انجام می شود.

2- آیا می توان در حین ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1402، سریال علاقه مندی ورود به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را نیز خریداری نمود؟

بله، برای اعلام علاقه مندی ورود به دانشگاه های مذکور می بایست کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایید.

3- ضرایب دروس تخصصی کنکور سراسری ریاضی 1402 به چه ترتیب می باشد؟

با حذف دروس عمومی و زیر گروه های تمامی دروس، تنها دروس اختصاصی دارای ضرایب بوده که در متن مقاله درج شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…یک نظر

 1. سلام من کاردانی. حسابدارب شبانه قبول شدم دو ترم خوندم کنکور دادم روزانه قبول شدم نمره بالا۱۲طبیق واحد کردن .حالا کارشناسی شبانه قبول شدم حالا سوالم اینه میشه دوباره کنکور داد روزانه قبول بشم دیگه پول شهریه ندم

دریافت مشاوره پیج کنکور