چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور سراسری 97

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

اعلام نتایج کنکور سراسری 97
اعلام نتایج کنکور سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پس از برگزاری کنکور سراسری 97 داوطلبان بی صبرانه در انتظار اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری هستند.پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبان به دو دسته تقسیم می شوند.دسته اول داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قبولی شده اند و برای انجام انتخاب رشته مجاز شده اند و دسته دوم داوطلبانی که متاسفانه نتیجه مطلوب در کنکور را کسب نکرده اند و مجاز به انتخاب رشته نشده اند. پس از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 97 داوطلبان مجاز به انتخاب رشته فرصت دارند تا برای انجام انتخاب رشته خود اقدامات لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که زمان در نظر گرفته شده برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود. در ادامه مطلب به بررسی تمامی موارد از جمله نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 97، زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97، زمان تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور سراسری 97 پرداخته ایم.

جهت مشاهده نتایج کنکور سراسری 97 می بایست در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری 97

یکی از سوالات متداولی که توسط داوطلبان از مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره پرسیده می شود در خصوص نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری می باشد که در این مقاله روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری را توضیح داده ایم. در خصوص روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری 97 لازم است بگوییم که داوطلبان به 3 روش { مشاهده نتایج کنکور از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی –  شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی – شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی } می توانند نتایج کنکور سراسری 97 را مشاهده نمایند .اما چگونه؟مشاهده نتایج کنکور از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی به این صورت است که داوطلبان باید با استفاده از شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد برای مشاهده نتایج کنکور سراسری اقدام کنند. اما چنانچه  شماره داوطلبی فراموش شده باشد می توانند با استفاده از شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی نتایج را مشاهده کنند. در صورت عدم دسترسی به کد رهگیری نیز نتایج از طریق شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی قابل مشاهده خواهد بود.در صورت عدم موفقیت در مشاهده نتایج کنکور به روش هایی که ذکر کردیم، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمام سنجش و ورود به قسمت پاسخگویی و  ایجاد یک حساب کاربری برای بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی خود درخواست دهند.

اعلام نتایج کنکور سراسری 97

کنکور سراسری 97 در تاریخ 7 و 8 تیر ماه سال جاری با بیش از یک میلیون و 11 هزار داوطلب در 375 شهرستان و بخش و در 479 حوزه امتحانی برگزار شد. نتایج اولیه آزمون سراسری 97 نیمه دوم مرداد ماه به صورت کارنامه و بر اساس نمرات علمی اکتسابی هر داوطب، از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش منتشر خواهد شد. در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری 97 مشخص نیست. به محض اطلاع این متن را ویرایش و بروز رسانی خواهیم کرد. ضمنا با عضویت در کانال تلگرام کنکور نیز می توانید از آخرین اطلاعات مربوط به اعلام نتایج کنکور سراسری 97 مطلع گردید.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

در نیمه دوم مرداد ماه، یعنی پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 97 نوبت به انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می رسد. بنابراین داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ، نسبت به دریافت دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته از اطلاعات دفترچه از لیست رشته محل ها، کد رشته محل ها، ظرفیت پذیرش رشته ها و … مطلع شوند و در مدت زمان در نظر گرفته شده انتخاب رشته خود را انجام دهند.پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در کانال تلگرام انتخاب رشته عضو شوید.همچنین در صورت تمایل می توانید برای انجام  مشاوره انتخاب رشته کنکور و اطلاع از میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در نیمه دوم شهریور 97 خواهد بود. بنابراین در نیمه دوم شهریور ماه 97 نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری  بر روی سایت قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از وضعیت قبولی یا مردود شدن خود مطلع شوند.داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 پذیرفته شده اند در زمان مشخصی باید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند و ثبت نام نهایی را انجام دهند. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند و یا از رشته خود ناراضی هستند می توانند در مهر ماه برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 اقدام کنند و در مرحله تکمیل ظرفیت با حساست بیشتری اقدام به انتخاب رشته کنند و در ص.ورت وجود ظرفیت خالی در رشته مورد نظرشان پذیرفته شوند.در صورت تمایل می توانید برای مشاوره تحصیلی انتخاب رشته با مشاوران ایران مشاوره مشورت نمایید.

دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 97
دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری ریاضی 97
دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری انسانی 97
دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری هنر 97
دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری تجربی 97
دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری زبان 97

زمان تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور سراسری 97

در مهر ماه به داوطلبان فرصت مجدد داده خواهد شد تا با شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور سراسری 97 شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظرشان امتحان کنند.اما کدام داوطلبان امکان شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 را دارند؟ در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم که شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 برای داوطلبانی امکان پذیر است که در جلسه آزمون سراسری 97 حضور داشته اند و برای آنها کارنامه صادر شده است.از دیگر مواردی که لازم است بدانید این است که چنانچه داوطلبان در انتخاب رشته اولیه پذیرفته شده باشند و در حال تحصیل باشند و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت هم شرکت کنند و در این مرحله هم قبول شوند، قبولی قبلی آنها باطل می شود و باید در رشته و دانشگاه جدید به تحصیل بپردازند.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با ما تماس بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۱۷۴ نظر

 1. سلام .خیلی استرس دارم بابت نتایج.با این درصدا توی منطقه ۳ پرستاری میارم روزانه ؟ ادب۵۳ عربی۴۴معارف ۵۲زبان ۲۷ ریاضی ۱۰فیزیک ۱۰ زیست ۴۴ شیمی ۰ زمین ۱۹

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه ی شما در منطقه ۳ بین ۱۹۰۰۰تا۲۱۰۰۰ می باشد.با این رتبه احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری در واحدهای روزانه نسبتا ضعیف می باشد.در قبولی شما در یک رشته علاوه بر رتبه ی شما،ظرفیت دانشگاه ها در آن رشته و همچنین انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز تاثیر گذار است.

 2. سلام
  ببخشید سهمیه منطقه ۳ تاثبر بیشتری داره یا ۵ درصد؟

 3. سلام
  ادب۴۲
  عربی ۳۸
  دینی ۲۵
  زبان ۲۰
  ریاضی۱۳
  زیست ۲۵
  شیمی۹
  فیزیک ۴
  با سهمیه منطقه ۳پیراپزشکی میارم ؟؟؟؟
  تروخدا جواب بدین استرسسس دارمممم

  • با سلام شانس شما برای رشته های پیرا پزشکی بالا نیست.ولی برای رشته های حسابداری و مدیریت در دانشگاه های نوبت دوم شانس بالایی دارید

 4. سلام ببخشید با این درصدها چه رتبه ای میارم؟ ادبیات۸۶ عربی۸۰دین وزندگی۷۰زبان ۷۰
  زمین۲۲ریاضی ۵۶زیست۵۰فیزیک۴۲ شیمی۵۰

 5. سلام من رشته انسانی هستم به نظرتون با این درصدا حدود رتبه ام چقدره /بد ترین حالت رو میگم براتون/
  معدل کتبی ۱۹ و سهمیه ی ۵ درصدی دارم

  ادبیات عمومی ۳۰
  ادبیات اختصاصی ۵۰
  عربی عمومی ۵۵
  عربی اختصاصی ۶۶
  دینی ۵۵
  زبان ۳۷
  ریاضی ۵۵
  اقتصاد ۶۶
  روان ۶۵
  جامعه ۴۰
  منطق و فلسفه ۴۰
  تاریخ و جغرافی ۴۰

  و شانس قبولی در رشته مدیریت بازرگانی و حسابداری در دانشکاه های سراسری تهران شبانه یا روزانه با توجه به سهمیع ۵ درصدیم چقدره

 6. باسلام من منطقه ۳ هستم لطف کنید بگید بااین درصدا من پرستاری سراسری تبریز یا ارومیه یا شهرای اینارو قبول میشم .
  ادبیات.۶۰
  عربی ۷۰
  دینی ۵۵
  زبان۵۳
  ریاضی۲۸
  زیست۴۶
  فیزیک۱۴
  شیمی۲۹٫۵
  زمین ۰
  باتشکر

  • سلام با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما شانس پذیرش برای دوره های روزانه وجود دارد البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه و تعداد نفرات متقاضی این رشته نیز دارد.

 7. سلام درصدهام اینطور هست ادب ۴۵،دینی۴۸،عربی۵۳،زبان ۲۰،زیست ۳۶،شیمی۲۴،ریاضی۳۰،فیزیک ۱۶منطقه سه هستم ولی جانبازی ۱۵داره پدرم و اونو به عنوان سهمیه زدم سهمیه ام زیر ۲۵درصد هست بنظر شما رتبه ام حدود چند میاد و ایا شانسی برای فیزیوتراپی و پرستاری روزانه دارم ؟؟؟؟

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما شانس پذیرش برای رشته های پیراپیزشکی روزانه وجود دارد اما در رشته ی فیزیوتراپی روزانه شانس پذیرش نسبتا ضعیف میباشد و احتمال قبولی فیزیوتراپی در دانشگاه های آزاد و پردیس وجود دارد.

 8. سلام خسته نباشید این سومین باریه ک دارم پیام میدم ولی جواب داده نمیشه
  میخواستم بدونم با این درصدها حدودا رتبم چند میشه؟منطقه۲
  ادب۵۰
  عربی۷۷
  دینی۷۸
  زبان۵۰
  زیست۶۷
  شیمی۴۰
  فیزیک و ریاضی۵۰
  زمین۰

  • باسلام.رتبه تخمینی شما با درصدهای عنوان شده حدودا بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ می باشد.همچنین شانس پذیرش شما در رشته های پیراپزشکی مثل علوم آزمایشگاهی،رادیولوژی،فیزیوتراپی،بینایی سنجی در دانشگاه های روزانه ی سمنان،مشهد،کرج،بابل و قبولی در رشته روانشناسی استان تهران زیاد است اما برای رشته های پزشکی شانس قبولی شما بیشتر برای دانشگاه های پردیس خودگردان است مثل:قبولی در داروسازی پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی تهران؛که شهریه رشته های پزشکی در دانشگاه های پردیس هر ترم بین ۱۴ الی ۱۷ میلیون می باشد.

 9. سلام. به نظرتون من با این درصد ها شانس قبولی دولتی دارم؟ با سهمیه مناطق
  ریاضی ۱۰
  انگلیسی ۰
  اقتصاد ۱۹/۸
  ادبیات تخصصی ۳/۳
  عربی تخصصی ۱۵
  تاریخ جغرافی منفی
  دینی ۲۰
  ادبیات عمومی ۸
  فلسفه و منطق ۸
  عربی عمومی ۱۲
  علوم اجتماعی ۱۰
  روانشناسی ۳۰

  • سلام
   شما منطقه ی خود را اعلام نکردید!در دروسی که درصد شما منفی هست درصد منفی خود را دقیقا اعلام نکردید!ولی به طور کلی احتما قبولی شما در رشته های پر طرفدار در واحدهای روزانه نسبتا ضعیف می باشد ولی در پذیرش شما علاوه بر رتبه،ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز تاثیر گذار است.

   • درصد منفی حدود ۵ درصد. منطقه هم یکی از شهرستان های اطراف تبریز هستم.

    • با توجه به سهمیه شما شانس قبولی برای رشته های مدیریت و فلسفه و اقتصاد را برای دولتی تبریز دارید. در کل شانس قبولی شما با توجه به سهمیه منطقه دو بالا میباشد. پیشنهاد میشود انتخاب رشته ی خود را بر اساس علاقه قرار دهید.

 10. سلام. در رابطه با رشته ی منحصرا زبان. ایا با این درصد ها شانس قبولی دولتی تبریز رو دارم ؟
  ادبیات: ۲۵
  عربی : ۲۵
  دینی: ۷۰
  زبان : ۴۵
  زبان تخصصی: ۴۰

 11. سلام عرض ادب خسته نباشید بزرگوار میخواستم بپرسم حداقل رتبه برای قبولی در دانشکده نیروانتظامی (امین)چقدره؟

 12. سلام.من منطقه ۱هستم میخواستم حدودرتبه وشانس قیولیم رودر پزشکی سراسری اردبیل وارومیه وتبریز بدونم.
  ادبیات۶۰
  عربی۸۰
  دینی۷۷
  زیان۵۰
  زمین۰
  ریاضی۵۳
  زیست۷۰
  فیزیک۷۰
  شیمی۳۵

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه ی شما در منطقه ی یک بین ۲۰۰۰تا۲۵۰۰ می باشد.با این رتبه احتمال قبولی شما در رشته های پیراپزشکی در این دانشگاه ها بیشتر از رشته های پزشکی است.ولی به طور کلی در قبولی در یک رشته علاوه بر رتبه ی شما ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز تاثیر گذار است.

 13. سلام. با درصدای
  ادبیات ۶۰
  عربی ۴۰
  دینی ۹۲
  زبان ۶۰
  زمین منفی (یه سوال غلط)
  ریاضی ۱۲
  زیست ۷۰
  فیزیک ۶ (دوتا سوال درست)
  شیمی ۱۵
  رتبه ام حدود چند میشه؟؟؟ پردیس چه رشته هایی میتونم برم یا ازاد؟

  • سلام
   شما منطقه ی خود را اعلام نکردید! به صورت میانگین رتبه ی شما با توجه به درصدهای ارائه شده توسط خودتان بین ۸۰۰۰تا۱۰۰۰۰می باشد که قبولی در رشته های پزشکی نسبتا ضعیف در رشته های پیرا پزشکی نسبتا خوب و در سایر رشته ها احتمال قبولی بالایی دارید.

 14. ببخشید میشه بپرسم تکلیف کنکور ۹۸ چجوریه؟؟
  اونایی که پشت کنکور موندن چه سوالایی رو جواب میدن؟؟؟
  ممنون از سایت و راهنماییتون

  • با سلام در کنکور ۹۸ دو نوع دفترچه ارائه میشود نظام جدید و نظام قدیم کسانی که در کنکور ۹۷ شرکت کرده اند جزو نظام قدیم محسوب میشوند که منابع برای انها با سال گذشته تفاوتی ندارد

 15. با سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  با این درصد ها کجا قبول می شوم ؟ به علاوه سهمیه منطقه دوم :
  ادبیات ۷۷
  عربی ۷۶
  معارف ۸۴
  زبان ۶۰
  زمین ۵۶
  ریاضی ۵۴
  زیست ۶۳
  فیزیک ۶۱
  شیمی ۵۹

  • با سلام شما برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی در شهرستان ی اطراف تهران شانس بالایی دارید. و برای رشته داروسازی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران از شانس خوبی برخوردار هستید

 16. به نظر شما امکان داره نتایج خیلی از ۹۶ بهتر شه لطفا دقیق جواب بدید چون بعضیا هی میگن نتایج خیلی بدتر میشه؟!

  • سلام
   منظور سوال شما مشخص نیست!شما در آزمون چه رشته ای شرکت کرده اید؟ولی به طور کلی هرسال شرایط آزمون با سالهای قبل متفاوت است چون هرسال تعداد داوطلبان با سال قبل تفاوت دار، میزان سختی و آسانی سوالات متفاوت است و امکان دارد ظرفیت دانشگاه ها هم متفاوت باشد. درخصوص رشته ی تجربی امسال تعداد داوطلبان به نسبت پارسال بیشتر بود،در نتیجه آزمون سخت تر و رقابت برای ظرفیت دانشگاه ها در رشته های خاصی بیشتر است.

 17. سلام.خسته نباشید.
  ببخشید بادرصدهای
  ادب۵٢
  عرب۶۴
  دینی٧۴.۴
  زبان۵٣.٣
  زمین ٠
  ریاضی ٣٧.٧
  زیست۶٧.٣
  فیزیک ٣۴.۴
  شیمی۴١
  رتبم حدودا چندمیشه؟
  منطقه ٢هستم وفارغ التحصیل سال٨٩.
  احتمال قبولی ٣رشته پزشکی و دارو و دندون رو دارم؟.روزانه؛تعهد ؛پردیس و ازاد حتمال هرکدومش چنده حدودا؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • باسلام.باتوجه به درصدهای ارایه شده رتبه شما حدودا ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ می باشد.احتمال قبولی شما در رشته پزشکی و داروسازی در ظرفیت مازاد و واحدهای پردیس خودگردان و آزاد وجود دارد. و همینطور شانس پذیرش شما در رشته های پیراپزشکی بیشتر از رشته پزشکی و داروسازی و دندان پزشکی می باشد. البته پذیرش در رشته های ذکر شده بستگی به ظرفیت پذیرش دانشگاه و انتخاب رشته شما و داوطلبان دارد.

 18. سلام خسته نباشد با درصد های ادبیات ۴۵ عربی ۸۰ دینی ۵۵ زبان ۴۵ زمین ۳۰ ریتضی ۵۰ فیزیک ۴۵ زیست ۴۸ شیمی ۲۵ و منطقه ۱ شانس قبولی در رشته ی پزشکی و داروسازی و فیزیوتراپی هر جا هست؟؟

  • باسلام با درصدهای ارائه شده توسط شما در سهمیه ی منطقه ی ۱، رتبه ی شما بین ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ میباشد و با این رتبه شانس پذیرش برای پیراپزشکی های دانشگاه های روزانه وجود دارد و البته پذیرش در دانشگاه ها بستگی به عوامل متعددی دارد.

  • با سلام. با توجه به درصد های گفته شده ،رتبه شما بین ۵۰۰۰ الی ۵۵۰۰ می باشد، شانس پذیرش شما در رشته های مانند، هوشبری ،پرستاری ، مامایی ، بیشتر از فیزیوتراپی خواهد بود.

 19. سلام من منطقه ۳ هستم.با این درصدا پزشکی یا دندان پردیس یا‌روزانه از چه شهرایی قبول میشم؟واسم دانشگاه خیلی مهمه استاد.میشه پردیس شهید بهشتی یا شیراز یا تبریز بیارم؟
  ادب۵۲
  عربی۷۲
  دینی۷۷
  زبان۳۱
  ریاضی۴۳
  زیست۵۹
  فیزیک۶۳
  شیمی۴۴

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما در سهمیه ی منطقه ی مورد نظر رتبه ی شما بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میباشد و با این رتبه شانس پذیرش در پزشکی در دانشگاه های پردیس شهرستان ها وجود دارد و در پیراپزشکی ها شانس پذیرش در دانشگاه های روزانه وجود دارد البته شانس پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و تعداد نفرات شرکت کننده در کنکور نیز دارد.

 20. سلام خسته نباشید . میخواستم بدونم با این درصدا رتبم حدودا چقد میشه . رشتم زبانه . ادبیات ۵۲ عربی ۶۵ دینی ۷۶ زبان ۸۲ زبان تخصصی ۶۶ . ممنون میشم اگه جوابم رو بدین

  • با سلام.با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه شما بین ۱۴۸ تا ۱۷۲ خواهد بود.

   • توی منطقه ۱ دیگه ؟
    بعد این تخمین رتبه چقد میتونه درست باشه . چون توی چند سایت دیگه هم مراجعه کردم اما هر کدوم یه رتبه ای میگه که با اون یکی اختلاف زیادی داره .

    • باسلام.تخمین رتبه ی صد در صدی وجود ندارد چون تخمین رتبه به این معنا نیست که شما حتما در آن رشته و آن واحد دانشگاهی پذیرفته خواهید شد.تخمین رتبه یک دید روشن به شما می دهد که به احتمال قبولی خود در برخی رشته ها و واحدهای دانشگاهی بتوانید پی ببرید.

 21. سلام میخاستم بدونم با درصد های زیر رتبم تو منطقه ۳ چند میشه و چه رشته ای قبول میشم؟
  ادبیات؛۲۶%
  عربی؛۴۳%
  معارف؛۵۳%
  زبان؛۴۰%
  زمین؛۷%
  ریاضی؛۱۵%
  فیزیک؛۱۵%
  زیست؛۴۰%
  شیمی؛۵۰%

  • با سلام رتبه تقریبی شما بین ۵,۰۰۰الی۶,۰۰۰ برای منطقه ۳ هست شانس شما برای قبولی در رشته های پرستاری اتاق عمل و هوشبری در استان های کرمان و مشهد یاسوج در دانشگاه های سراسری دوره روزانه بسیار بالاست

 22. سلام خسته نباشید
  این درصدای کنکور تجربی بندست
  ادبیات ۵۴
  عربی ۷۴
  دینی۸۸
  زبان ۳۶
  ریاضی ۲۷
  زیست ۶۴
  فیزیک۴۲
  شیمی۴۰
  سهمیه ۵ درصدی جانبازی دارم خوااااااهش میکنم امکان قبولی پزشکی رو دارم؟ حتی زاهدان؟ خواهش میکنم خواب و خوراک ندارم بی صبرانه منتظر جوابتونم

  • با سلام احتمال قبولی شما در رشته پزشکی وجود دارد و این احتمال حدود ۷۰ درصد میباشد. امیدواریم پس از اعلام نتایج در رشته مورد علاقعه خود پذیرفته شوید

 23. سلام
  من امسال به دلیل بیماری قلبی متاسفانه قادر به صرف وقت برای کنکور نشدم و به صورت آزمایشی صرفا در آزمون شرکت کردم و حتی قادر به حضور سر کلاس های پیش و کنکور هم نبودم و صرفا با اطلاعات قبلی ام آزمون دادم . من در تهران زندگی می کنم و علاقه ام رشته ی شیمی هست . و درصد هام هم به این صورته :
  ادبیات ٣۴/٧
  عربی ۴١/٣
  معارف ٢۵/٣
  زبان ۴۴
  زمین ١٠/٧
  زیست ٢۶
  ریاضی ٢٠
  فیزیک ٣/٣
  شیمی ٨/۶
  با وجود این درصد ها امکان قبولی در چه دانشگاه هایی رو دارم ؟ بعد از جراحی می تونم برای سال آینده آماده بشم ولی اگه امسال امکانش باشه به سال بعد موکولش نمی کنم . ممکنه راهنماییم کنید ؟

  • باسلام.اگر در استان تهران ساکن منطقه یک باشید با درصدهای ذکر شده بیشترین شانس قبولی شما در رشته شیمی برای دانشگاه های پیام نور و شبانه ی اراک،اصفهان،مراغه و…می باشد.اگر ساکن منطقه دو هستید قبولی شما از این منطقه بیشتر به دانشگاه های روزانه ی دزفول،بیرجند،اهواز،یزد و… اطلاق می شود و همچنین اگر ساکن منطقه سه باشید شانس قبولی شما بیشتر در دانشگاه های روزانه و شبانه ی ارومیه،کرمانشاه،لرستان،یاسوج و… خواهد بود.

 24. ببخشید یه سوالی دارم میخواستم بدونم امکان داره نتابج خیلی بهتر مثلا در حد ۹۵ یا ۹۴ بیاد چون واقعا تخمین زدن باتوجه به ۹۶ غلطه چون سطح آزمون ۹۷ خیلی بالاتر از ۹۶ و حتی در حد ۹۴ بود ممنون میشم جواب بدید

  • باسلام.تخمین رتبه زدن به این معنا نیست که داوطلب بطور ۱۰۰ درصدی در آن رشته و واحد دانشگاهی پذیرفته خواهد شد.نتیجه کنکور سراسری به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله:میزان سختی و آسانی سوالات آزمون سراسری،تعداد داوطلبان شرکت کننده در آن زیرگروه آزمایشی،ظرفیت دانشگاه ها در رشته های متفاوت،انتخاب رشته خود داوطلب و….تخمین رتبه فقط یک دید روشن به داوطلب می دهد که در مورد احتمال قبولی خود تاحدودی اطلاع داشته باشد.

 25. سلام با درصدهای ادبیات ۶۵ عربی ۶۰ دینی ۶۰ زبان ۶۰ زمین ۰ ریاضی ۶۰ زیست ۵۴ فیزیک ۶۵ شیمی ۵۲ تو منطقه ۱ رتبم حدودا چند میشه و چه رشته هایی شانس قبولی دارم؟ پزشکی تعهدی میتونم بیارم؟ممنون از پاسخگویی شما

  • باسلام با توجه به درصدهایی که ارائه دادید رتبه ی شما بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میشود و شانس پذیرش برای دوره های روزانه و پردیس وجود دارد.

 26. سلام
  با درصدهای ادبیات ۸۰ عربی ۹۱ دینی ۸۰ زبان ۷۲ ریاضی ۷۷ فیزیک ۸۹ زیست ۸۶ شیمی ۷۲ امکان رتبه زیر ۱۵۰ هست؟
  منطقه ۲ هستم.

  • باسلام با توجه به درصدهایی که ارائه دادید رتبه ی شما بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میشود و شانس پذیرش برای پزشکی روزانه وجود دارد.

 27. محمد صادق کمالی

  با سلام میخواستم ببینم با درصدای ادب:۵۲ عربی:۸۱دینی:۵۶ زبان:۳۸ ریاضی:۲۷زیست۵۱فیزیک:۳۰شیمی:۴۰ و با سهمیه پنج درصد احتمال قبولی در چهر رشته پزشکی دندان دارو و فیزیو در پردیس وجود دارد؟ تعهدی چی؟ ممنون

  • باسلام
   باتوجه به درصدهای عنوان شده رتبه شما تقریبا ۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ میباشد که شانس پذیرش شما در رشته های پیراپزشکی مانند هوشبری و اتاق عمل و پرستاری در دوره های روزانه و نوبت دوم بین الملل نسبتا خوب است. و احتمال قبولی شما در رشته پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی ضعیف می باشد. تمام رشته های پزشکی دارای تعهد به خدمت هستند.

 28. سلام بنظرتون با درصدهای زیر کدوم مهندسی رو از دانشگاه چمران اهواز روزانه میتونم بیارم؟ادب ۳۶ زبان ۲۸ دینی ۷ ریاضی ۱ فیزیک ۴ شیمی ۳۲

  • باسلام
   شما درصد درس عربی و همینطور نوع سهمیه را عنوان نکردید. اما رتبه شما با درصدهای ارایه شده حدودا ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ میباشد. رشته های مورد پذیرش در دانشگاه چمران با توجه به درصدهای شما مهندسی مکانیکی بیوسیستم گرایش کشاورزی و مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی میباشد. با این حال قبولی شما در رشته های دیگر بستگی به رتبه شما در کنکور سراسری و انتخاب رشته داوطلبان دیگر دارد.

   • عربی نزده سهمیه منطقه ۱.دانشگاه اهواز یا تبریز رو مدنظر دارم.میخواسم بدونم دانشگاه تبریز دولتی رو چه مهندسیایی میارم؟

    • باسلام
     امکان پذیرش شما در رشته های مهندسی عمران و علوم و مهندسی آب و مهندسی مواد و متالوژی و مهندسی شیمی و مهندسی مواد و متالوژی در دانشگاه های تبریز وجود دارد اما تاکید میکنم که ظرفیت دانشگاه و رتبه قبولی شما موثر در انتخاب رشته شما هستند.

   • مهندسی شیمی دانشگاه چمران رو بنظرتون میارم؟

    • پذیرش در این رشته در دانشگاه چمران نیازمند به رتبه بالاتری می باشد. اما بستگی به ظرفیت دانشگاه و انتخاب رشته شما و داوطلبان نیز دارد.

 29. سلام مبخواستم بدونم با درصد های زیر باتوجه به ابنکه سهمیه متطقه دو هستم و بومی ایتان البرز حدودا رتبم چند میشه (در زیرگروه بک) بعد آیا شانس قبولی در دانشگاه ایران یا بهشتی هست؟
  ادبیات۹۲ عربی۸۶ معارف۷۲ زبان۷۸ ریاضی ۶۵ فیزیک ۶۷ زیست۷۲ شیمی۴۸

  • سلام با رتبه های ارائه شده توسط شما تقریبا رتبه ی ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ را کسب میکنید و شانس پذیرش پزشکی روزانه را دارید البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و تعداد نفرات شرکت کننده در کنکور نیز دارد.

 30. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با این درصد ها شانس قبولی در چه شاخه ای رشته تحربی رو دارم
  منطقه۳. سهمیه مناطق
  ادبیات۴۲
  دینی ۴۷
  عربی ۲۳
  زبان ۴
  زمین ۰
  ریاضی ۱۸
  فیزیک ۱۷
  زیست۴۰
  شیمی ۱۵

  • باسلام
   باتوجه به درصدهای شما، رتبه شما ۱۴۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ است. شانس پذیرش شما در رشته هوشبری دانشکده علوم پزشکی آبادان و دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، رشته اتاق عمل دانشکده علوم پزشکی بندرعباس و همینطور دانشگده علوم پزشکی شوشترو دانشگاه علوم پزشکی بهبهان وجود دارد. البته بستگی به ظرفیت پذیرش دانشگاه ها نیز دارد.

 31. سلام،خسته نباشید
  میخواستم ببینم با رتبه ۱۲، ۱۳ هزار، رشته ریاضی، منطقه ۲، چه مهندسی هایی در دانشگاه های استان مازندران و گیلان قبول میشم، و ایا احتمال قبولی در رشته مهندسی مکانیک هست یا خیر

  • سلام
   با توجه به رتبه ی ارائه شده توسط شما احتمال قبولی در رشته ی مهندسی شیمی در این دانشگاه ها به نسبت سایر رشته ها بیشتر می باشد.ولی در کل احتمال قبولی در رشته های مهندسی علاوه بر رتبه ی شما به ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز بستگی دارد.

 32. سلام
  به نظرتون با درصد های یکسان تو کنکور ۹۶ و ۹۷ رتبه در کدوم سال بهتر خواهد بود؟

 33. سلام.میشه جواب منو هم بدین.
  بااین درصدایی که زدم احتمال قبولی دررشته پرستاری هست؟منطقه ۳ و سهمیه ی ۵ درصدی دارم.
  ادبیات۳۷
  عربی۲۱
  زبان۴
  دینی۴۸
  زمین۰
  زیاضی۷
  فیزیک-۲٫۲
  شیمی۹
  زیست۲۱

 34. سلام
  ادبیات۵٠
  عربی۶٠
  دینی۶۴
  زبان٢٠
  زیست۶٠
  ریاضی۶٠
  فیزیک۴۵
  شیمی٣٠
  ایا پزشکی پردیش جایی قبول میشم ؟اگه میشم فکر میکنید کجا میشه؟
  منطقه ٣هستم از شهر گرگان

  • سلام با درصدهایی که ارائه دادید، شانس پذیرش در پزشکی دانشگاه های پردیس و پیراپزشکی های روزانه وجود دارد البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و تعداد نفرات شرکت کننده در کنکور نیز دارد.

 35. سلام.کسی که شهریور ۹۷ در دوره ی پیش دانشگاهی قبول میشه تکلیفش برای انتخاب رشته چیه و باید چه کار کنه؟چون الان کد سوابق پیش دانشگاهی برام ثبت نمیشه تا فارغ التحصیل نشم.لطفا راهنمایی کنید،ممنون

 36. سلام با این درصدا چی قبول میشم
  ادبیات ۵۴ زبان ۳۶ ریاضی ۱۲
  عربی ۵۰ فیزیک ۹ زیست ۳۲ شیمی ۴۰
  دینی ۵۸

  • باسلام. باتوجه به اینکه نوع سهمیه را ذکر نکردید، رتبه شما در سهمیه منطقه دو حدودا ۱۶۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰ می باشد. شانس شما در پذیرش برای رشته های پیراپزشکی وجود دارد. به طور مثال احتمال قبولی شما در رشته هوشبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و دانشگاه علوم پزشکی گراش و دانشگاه علوم پزشکی کاشان وجود دارد. اما ظرفیت دانشگاه ها متغیر است و ممکن است برحسب ظرفیت دانشجو بپذیرد.

 37. سلام
  ادبیات ۴۸
  عربی ۶۶
  دینی ۸۱
  زبان ۴۴
  زمین ۴
  ریاضی ۵۰
  زیست ۵۶
  فیزیک ۵۲
  شیمی ۵۲
  منطقعه ۳ چی قبول میشم ؟؟ چه رتبه ای میارم ؟؟

 38. سلام لطفا به درصدم نخندین با این درصد جایی اصلا قبول میشم ادبیات۱۶ عربی۸ معارف۱۶ زبان۴ ریاضی۱ اقتصاد۳۱ ادبیات تخصصی۸٫۹ عربی تخصصی۱۶ تاریخ جغرافیا۱۱ علوم اجتماعی۱۸فلسفه۹ روانشناسی۴۳ منطقه۲ رشته انسانی هستم خواهشا جواب بدید.

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه ی شما در منطقه ۲ بین۱۲۰۰۰تا ۱۳۰۰۰ می باشد.در واحدهای روزانه احتمال قبولی نسبتا ضعیف ولی در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و دانشگاه آزاد احتمال قبولی قوی تر می باشد.

 39. سلام لطفا به درصدم نخندین با این درصد جایی اصلا قبول میشم کجا و چه رتبه ای روزانه قبول میشم ؟ادبیات۱۶ عربی۸ معارف۱۶ زبان۴ ریاضی۱ اقتصاد۳۱ ادبیات تخصصی۸٫۹ عربی تخصصی۱۶ تاریخ جغرافیا۱۱ علوم اجتماعی۱۸فلسفه۹ روانشناسی۴۳ منطقه۲ رشته انسانی هستم خواهشا جواب بدید دارم میمیرم از استرس؟

  • باسلام. باتوجه به درصدهای ارایه شده رتبه شما ۱۰۰۰۰الی ۱۲۰۰۰ می باشد. شانس قبولی شما در رشته های مدیریت بازرگانی دانشگاه گنبد، زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اراک، علوم سیاسی دانشگاه محقق اردبیلی، مدیریت صنعتی دانشگاه لرستان در دورانه روزانه و مدیریت دولتی دانشگاه سمنان، حقوق دانشگاه دامغان، فقه و حقوق سیاسی دانشگاه بزرگمهر،زبان و ادبیات عربی دانشگاه کاشان در نوبت دوم بیشتر می باشد.

 40. سلام میشه بگید بهترین رشته تو پیرا پزشکی چیه با رتبه ۴۰۰۰ منطقه ۳؟

  • سلام میتوان گفت رشته های پرستاری – هوشبری – علوم ازمایشگاهی – مامایی – بینایی سنجی از جمله بهترین رشته های پیراپزشکی میباشد

  • سلام با این رتبه شانس قبولی بالایی در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در دانشگاه های روزانه در شهر های نزدیک تهران دارید

 41. سلام خسته نباشید
  اگه جواب بدید ممنون میشم
  با درصدای زیر به نظرتن شانس برای وپزشکی مازاد و پردیس دارم
  من از منظقه ۲ ام
  ادبیات ۵۳
  عربی ۶۰
  دینی ۶۰
  زبان ۸۴
  ریاضی ۴۰
  زیست ۶۳
  فیزیک ۵۹
  شیمی ۵۷
  و یه سوال دیگه که پردیس خوابگاه داره
  ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام شانس شما برای رشته های دندانپزشکی داروسازی و پزشکی برای دانشگاه های پردیس و ازاد بسیار بالاست و برای دانشگاه بقیت الله روزانه شانس خوبی دارید.همچنین دانشگاه های پردیس در قبال خوابگاه دانشجویان تضمینی ندارند

 42. سلام دکتر ابنا درصدامه میتونم پزشکی یا دندان دولتی بیارم؟؟؟؟مرسی که کمک میکنین.ادبیات۵۲عربی۷۲دینی۷۸زبان۳۱ریاضی۴۳زیست۵۸فیزیک۶۳شیمی۴۴

  • سلام
   شما منطقه ی خود را مشخص نکرده اید! ولی به طور کلی باتوجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه ی شما بین۴۵۰۰تا ۵۰۰۰می باشد که با این رتبه، قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نسبتا ضعیف می باشد.

 43. سلام خسته نباشید … با این درصدا به نظرتون چی برم که حقوقش و کارش خوب باشه؟ ادبیات ۵۸ عربی ۷۹ ذینی ۳۹ زبان ۱۵ ریاضی ۱۶ شیمی ۳۸ فیزیک ۴۵ زیست ۵۴

  • با سلام شانس قبولی شما برای رشته های پیرا پزشکی مثل پرستاری و مامایی و … در دانشگاه آزاد بالا میباشد که این رشته ها امروزه بازار کار خوبی دارند.

 44. سلام به نظرتون با درصد های زیر در کنکور ۹۷ می تونم در سهمیه ۵ درصد رشته داروسازی یا فیزیوتراپی ازاد یا پردیس قبول شم؟

  ادبیات:۵۵
  عربی:۵۵
  دینی:۶۰
  زبان:۶۰
  ریاضی:۳۵
  زیست:۵۰
  فیزیک:۴۰
  شیمی:۴۵

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما شانس پذیرش برای دانشگاه های پردیس در رشته ی فیزیوتراپی و داروسازی مناطق محروم وجود دارد.

 45. سلام با سهمیه منطقه ٢ و این درصدا میشه شهرهایی مثل ازنا یا درود یا بروجرد یا الیگودرز پرستاری قبول شد؟
  ادبیات ٢٠
  عربی ٧
  دینی ٢٠
  زبان ٢٠
  زیست ٢
  فیزیک ٢
  شیمی ١٢

 46. سلاام.با درصدای زیر میتونم مهندسی عمران یا معماری از دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شم؟؟اونم روزانه.
  ادبیات ۳۶
  زبان ۲۸
  دینی ۷
  عربی ۰
  ریاضی ۱ فیزیک ۴ شیمی ۳۲

 47. با سلام با درصد های ادبیات ۳۵عربی۳۶دینی۷۰و زبان۲۴و ریاضی۲۰ و زیست و شیمی ۴۰ و فیزیک۷ احتمال قبولی در پرستاری یا اتاق عمل هست؟ سهمیه ۵ درصدی دارم

 48. سلام خسته نباشید با رتبه ۲۰ هزار منطقه ۲ میشه پرستاری اراک و یا سایرشهر های اطراف اراک مثه محلات و …. قبول شد؟؟

  • با سلام شما برای دانشگاه های روزانه شانس بالایی ندارید ولی برای دوره نوبت دوم و بخصوص دانشگاه ازاد برای شهرهای ساوه و اراک شانس بسیار بالایی دارید

  • با سلام شما برای دانشگاه نوبت دوم و بخصوص دانشگاه ازاد واحد ساوه و اراک شانس بسیار بالایی دارید.

 49. سلام تورو خدا جواب بدین—-منطقه۲ رشته ریاضی
  با درصدای
  ادبیات ۳۰
  عربی۱۰
  دینی۳۸
  زبان۰
  ریاضی۱۳
  فیزیک۶
  شیمی۱۵
  شانس قبولی رشته نفت دارم

  • با سلام شما برای پذیرش در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برای رشته نفت در دوره روزانه شانس بالایی دارید.موفق باشید

 50. سلام خسته نباشید
  خواستم بدونم با این درصدا پزشکی دولتی کدوم شهرارو میتونم قبول بشم
  ادبیات۶۶
  عربی۹۰
  دینی ۵۸
  زبان ۶۶
  ریاضی ۳۵
  زیست ۷۰
  فیزیک ۵۵
  شیمی ۶۵
  منطقه سه و ساکن خراسان جنوبی هستم
  با تشکر

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما،رتبه ی شما در منطقه ی ۳ بین ۵۰۰تا۶۰۰ می باشد.احتمال قبولی شما در رشته ی پزشکی در شهرهای دزفول،یاسوج،گیلان،سبزوار،مشهد و…بیشتر از سایر شهرها می باشد. به طور کلی قبولی در انتخاب رشته و پذیرفته شدن در رشته ی مورد نظر شما علاوه بر رتبه ی آزمون شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز بستگی دارد.پیشنهاد می شود در زمان انتخاب واحد با دیدی باز و خوشبینانه انتخاب کنید و حتما تمام ۱۵۰انتخاب خود را پر کنید.

 51. سلام خسته نباشید با این درصد ها احتمال قبولی در رشته ی هوشبری دانشگاه اصفهان هست
  ادبیات ۵۵
  عربی ۴۷
  دینی ۷۶
  زبان ۳۰
  ریاضی۳۵
  زیست۵۰
  فیزیک ۳۰
  شیمی۴۰
  سهمیه منطقه ۱

  • با سلام.باتوجه به درصد هایی که اعلام کردید .رتبه شما بین ۴۵۰۰ – ۴۰۰۰ می باشد، شانس پذیرش شما در رشته هوشبری استانهای دیگر مثل شیراز بیشتر از اصفهان می باشد.

 52. سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم میخاستم ببینمم با این درصدا شانس قبولی پزشکی دولتی رو دارم؟اگه دارم کجا؟
  ادبیات ۸۰
  عربی ۹۲
  دینی ۷۰
  زبان ۷۲
  ریاضی ۵۵
  زیست ۶۰
  فیزیک ۴۰
  شیمی۵۵

  • باسلام.رتبه بدست آمده با درصد های ذکر شده در مناطق مختلف کنکوری،متفاوت می باشد و شما شانس قبولی دارید اما رتبه شما در منطقه یک حدود ۱۳۰۰،در منطقه دو حدود ۱۸۰۰،در منطقه سه حدود ۷۰۰ می باشد.شانس قبولی شما در رشته پزشکی بیشتر در استان های دور مانند اصفهان،ایلام،سمنان،مشهد،زاهدان و…. می باشد.

 53. سلام
  من رشته ای تی و زبان (هر سه گرایش آن) قبول شدم. در حال حاضر سایت دانشگاه آزاده باز شده تا ثبت نام کنم. نمیدونم که کدومشون را اولویت اول انتخاب کنم . بنظرتون کدومشون بهتره؟
  منظورم از لحاظ شغلی در آینده . البته درحال حاضر مشغول به گذراندن دوره های زبان در آموزشگاه هستم. سپاسگزارم راهنماییم کنید

 54. سلام رشته ریاضی بارتبه۱۷۰۰۰ منطقه دو
  ازدانشگاه های زاهدان چی قبول میشم

 55. سلام ،برای ثبت نام قطعی دانشگاه باید کارت معافیت تحصیلی از نظام وظیفه بگیریم ،سال اول شرکت میکنم و هجده سالمه،ایا بعد پذیرش هم باید کارت معافیت تحصیلی کارشناسی بگیریم.

  • با سلام شما پس از پذیرش در دانشگاه از طریق اموزش دانشگاه و نامه از دانشگاه مربوطه به نظام وظیفه ارجاع میشوید و از طریق نظام وظیفه معافیت تحصیلی خود را دریافت میکنید

 56. سلام با این درصد دروس و با سهمیه ۵ درصد جانبازی بنظرتون هوشبری یا اتاق عمل روزانه میارم؟
  ادبیات ۵۷
  عربی۴۰
  دینی ۴۴
  زبان۴۴
  ریاضی ۲۷
  زیست۲۰
  فیزیک۱۴
  شیمی ۱۷

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما احتمال پذیرش شما در رشته های اعلام شده در واحدهای نوبت دوم و پردیس های خودگردان و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر از واحدهای روزانه است.ولی درکل نتیجه ی انتخاب رشته علاوه بر رتبه ی شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان که رتبه ی بهتری از شما دارند و انتخاب رشته ی آنها زودتر از شما بررسی می شود نیز بستگی دارد.

 57. سلام خسته نباشین .من امسال سال اول است که در کنکور شرکت میکنم رشته ی انسانی در شهر یزد میخواستم ببیبنم واسه قبولی در دانشگاه روزانه یا شبانه سراری یزد در چه رشته هایی با رتبه ۵۰۰۰-۶۰۰۰ قبولم !؟

  • با سلام شما شانس قبولی در رشته های حسابداری . مدیریت . فقه و حقوق . تاریخ را در دوره های روزانه و نوبت دوم یزد را دارید .

 58. سلام من عمران دستیار از چابهار هستم و در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کردم میخواستم بدونم برای رشته پرستاری در دانشگاه آزاد چه رتبه ایی لازمه و آیا رشته های پرستاری در دانشگاه های غیر دولتی بدون نیاز به آزمون سراسری تدریس میشوند یا خیر

  • با سلام با رتبه ۱۴۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ در اطراف منطقه خود شانس قبوی دارید . رشته پرستاری از طریق بدون آزمون فقط در دانشگاه های دولتی با شرایط خاص پذیرش دارد.

 59. متشکرم

 60. سلام
  با این درصد ها حدودا چه رتبه ای میارم و آیا شانس قبولی پزشکی دارم . آزاد، پردیس یا… سال سومی که کنکور دادم و فقط همین رشته مد نظرم هست
  ادبیات: ۶۱
  معارف: ۸۴
  عربی:۵۶
  زبان:۳۹
  ریاضی:۴۰
  زیست:۷۲
  فیزیک:۳۲
  شیمی: ۳۵

 61. سلام من امسال پیش دانشگاهی بودم امسال کنکور دادم اگه قبول نشم میتونم سال دیگ ۹۸ هم کنکور بدم

  • باسلام.بله می توانید و هیچ مشکلی وجود ندارد اما اگر انتخاب رشته انجام دهید و دانشگاه روزانه قبول شوید ولی نروید به اندازه یک سال از انتخاب های روزانه محروم هستید.

   • یعنی امسال میتونم سربازی نرم واسه کنکور بخونم

    • سلام بله این امکان وجود دارد. اگز در دانشگاه یا رشته دلخواه خود قبول نشدید این امکان وجود دارد که یک سال از خدمت دور باشید و مجددا در کنکور شرکت نمایید

 62. سلام ی سوال داشتم اگر رتبه ی من زیر هزار بیاد برق دانشگاه شیراز قبول میشم؟ رشتم ریاضیه منطقه سه هم هستم
  کلا تا چه رتبه برق شیراز قبول میکنه؟بعد قوی هست برق شیراز؟

 63. سلام ، من امسال کنکور دادم ، اما به صورت آزمایشی ، چون میخوام سال ۹۸ کنکور بدم ، حالا یه سوال برام پیش اومده ، اگه من امسال مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه روزانه بشم ، اما انتخاب رشته نکنم ، آیا از کنکور سال دیگه محروم میشم ؟

  • سلام خیر محروم نمیشوید. محرومیت در صورتی اتفاق میفند که شما در دانشگاه روزانه پذیرش قطعی و نهایی شده باشید.

 64. سلام با تراز ۶۶۰۰ تجربی میتونم دانشگاه ازاد رشته اتاق عمل یا پرستاری یا هوشبری رو قبول شم؟

 65. سلام وقتتون بخیر من تو کنکور ۹۷ شرکت کردم ب نظره شما با این درصدایی ک من دارم چ رتبه ای میارم و دانشگاه پیام نور قبول میشم یا دولتی؟
  ادبیات:۱-
  عربی:۴
  دینی:۲
  اقتصاد:۱۵
  روانشناسی:۱۵

 66. سلام من ساکن زاهدان و منطقه ۲ هستم و کنکور ۹۷ شرکت کردم با توجه ب تخمین رتبه با رتبه ی ۲۰ هزار منطقه ۲ و تراز ۷۵۰۰ میتونم مامایی ازاد مشهد قبول شم؟احتمالش چقدره؟

 67. سلام من سهمیه ی۵درصدی دارم ومنطقه ۱هستم بایدچه رتبه وترازی برای دانشگاه آزادکسب کنم خواهشا هم رتبه وهم ترازشوبگین درمشهد

 68. سلام من کنکوری سال۹۷هستم وساکن مشهدوسهمیه ی۵درصدی دارم می خواستم بدونم که باچه ترازی ورتبه ای می تونم دردانشگاه آزاد وهم دولتی هم درمشهد ودرشهر های اطراف قبول شم

 69. سلام اگه کسی تو کنورسراسری ۹۷ قبول نشه چطور میتونه تو مهرماه برای تکمیل ظرفیت شرکت کنه یعنی دوباره باید آزمون بده

 70. سلام
  اگه در کنکور زبان رتبه دلخواه رو کسب نکردیم،آیا شرایط خاصی برای ورود به دانشگاه ازاد در رشته مترجمی دارد؟!!!

 71. سلام نتایج کنکور انسانی زمان انتشار دقیقی داره ؟ اگه نداره چه ماهی بیرون میاد ؟

 72. سلام.وقت بخیر.میخواستم بدونم نتایج اولیه کنکور تجربی کی اعلام میشه؟

 73. امیر :
  سلام من در کنکور ۹۶در رشته شیمی از دانشگاه ازاد قبول شدم و باپرداخت شهریه ثابت یک ترم مرخصی گرفتم سوالم این است که برای شرکت در کنکور ۹۷ چه تاریخی بهتر است انصراف بدهم که در ثبت نام کنکور ۹۷مشکل نداشته باشم و با نظام وظیفه هم به مشکل برنخورم
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس