شنبه , تیر ۳۰ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت

میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت

جدول شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت 97

میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت
میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از سوالات متداولی که توسط بسیاری از داوطلبان از مشاوران مرکز ایران مشاوره پرسیده می شود،آگاهی از میزان شهریه ظرفیت مازاد است که بسیاری از داوطلبان اطلاعات کافی را در این خصوص ندارند.به همین دلیل برای آشنایی با ظرفیت مازاد و میزان شهریه آن تصمیم گرفتیم مقاله ای ترتیب دهیم و به طور اختصاصی به این موضوع بپردازیم.در ابتدا لازم است بگوییم که ظرفیت مازاد تقریبا مشابه دانشگاه بین الملل است . به عبارت دیگر دانشگاه هایی که توانایی لازم برای کسب عنوان بین الملل را ندارند تحت عنوان ظرفیت مازاد اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند که شهریه هایی معادل دانشگاه بین الملل دریافت می نمایند.

شهریه علی الحساب پرداختی مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

شهریه علی الحساب پرداختی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

میزان شهریه رشته های ظرفیت مازاد در دانشگاه های علوم پزشکی

 • براساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از  آن دسته از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که فاقد پردیس خودگردان می باشند، مجاز هستند طبق ضوابط مصوب شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، دانشجوی مازاد ظرفیت پذیرش نمایند.
 •  پذیرش دانشجوی مازاد مشروط به پرداخت هزینه تحصیل و خدمات رفاهی توسط پذیرفته شدگان بر اساس تعرفه تعیین شده توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت و تصویب هیأت امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی مربوطه می باشد.
 • محل تشکیل کلاس پذیرفته شدگان مازاد ظرفیت در اختیار دانشگاه می باشد .
 • نقل و انتقال و مهمانی پذیرفته شدگان مازاد ظرفیت میان دانشگاه هایی که دارای ظرفیت مازاد می باشند، مشروط به موافقت دانشگاه مبدأ و مقصد خواهد بود.
 • داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه های اینترنتی دانشگاه های مذکور مراجعه نمایند.

جدول میزان شهریه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی

 

آن دسته از داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد موفق به قبولی نمی شوند این امکان را خواهند داشت تا در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت و 20 رشته محل را انتخاب نمایند. در این میان دانشگاه آزاد ظرفیت مازاد را برای بسیاری از رشته ها اعلام می نماید.انتخاب رشته محل ها در مرحله تکمیل ظرفیت دارای شرایطی است که در قسمت زیر شرح داده ایم.

 • تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.
 • داوطلبان تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت کرده اند را خواهند داشت.
 • داوطلبان در صورت شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبان های خارجی امکان انتخاب رشته در این گروه ها را خواهند داشت.
 • داوطلبان جهت انتخاب رشته محل می بایست کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق همین سامانه خریداری نمایند.
 • هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته نماید.
 • داوطلبان لازم است جهت ورود به سیستم انتخاب رشته اطلاعات کارت اعتباری، شناسه انتخاب رشته به همراه گروه آزمایشی و نظام آموزشی موردنظر خود را در محل مربوطه وارد نمایند.
 • برای هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر 20 رشته محل فقط از یکی از مجموعه‌های ریاضی، تجربی، علوم انسانی و …براساس گروه آموزشی که آزمون داده‌اند، وجود دارد و داوطلبان لازم است رشته و محل های انتخابی خود را به ترتیب اولویت از میان رشته‌های گروه آزمایشی خود انتخاب و در محل مربوطه درج نماید.
 • داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره مند خواهند شد. آن دسته از داوطلبان که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» می باشند لازم است در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود جهت استفاده از این سهمیه را اعلام نمایند.
 • گزینش علمی داوطلبان در انتخاب های 20 گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته های انتخابی بوده و درج یک رشته محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
 • انتخاب رشته مامایی در گروه علوم تجربی تنها برای داوطلبان زن مجاز می‌باشد.
 • میزان شهریه پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد خودگردان مطابق شهریه رشته های پردیس های خودگردان مصوب وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی می باشد و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته نهایت دقت را در انتخاب این رشته /محل ها داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره  میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۱۵۵ نظر

 1. سلام ببخشید بنظرتون من با درصد ادبیات ۵۸٫عربی۷۸٫دینی ۵۶٫زبان۴۰٫زمین۰٫ریاصی ۳۲٫زیست ۶۰٫فیزیک۵۶٫شیمی ۵۰ چه رتبه ای کسب میکنم و ایا دندان یا پزشکی روزانه میارم؟

  • باسلام
   شما نوع سهمیه را مشخص نکردید اما باتوجه به درصدهای عنوان شده و با درنظر گرفتن منطقه دو رتبه شما تقریبا ۱۲۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰ می باشد. شانس پذیرش شما باتوجه به رتبه عنوان شده در رشته های پیراپزشکی بیشتر است و پذیرش شما در رشته پزشکی و دندان پزشکی نسبتا ضعیف می باشد.

 2. سلام میشه بگین با این درصدا میتونم ازاد پرستاری کرمانشاه قبول شم؟
  ادبیا۲۸ عربی۱۶ دینی۴۸ زبان۳۲ ریاضی۳۹ زیست۳۶ فیزیک۷ شیمی۲۳
  منطقه دو

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما احتمال پذیرش برای پیراپزشکی های دانشگاه آزاد وجود دارد و البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه و تعداد نفرات متقاضی نیز دارد.

 3. سلام منطقه ۲ ادبیات ۷۰ دینی ۷۵ عربی ۷۵ زبان ۴۵ ریاضی ۷۰ زیست ۷۰ فیزیک ۶۰ شیمی ۴۵ چند میشه؟

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما در منطقه ی ۲ رتبه ای حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کسب خواهید کرد و با این رتبه شانس برای پذیرش در پزشکی و پیراپزشکی وجود دارد.

 4. سلام رتبه من حدودا چند میشه
  منطقه ٢
  ادبیات ۶۶ عربی ٨۶ معارف ٧٠ زبان ٨۴ ریاضی ۵٢ زیست ۶۶ فیزیک ١۴ شیمی ۴٢

 5. سلام خسته نباشید ببخشید میتونید رتبه من رو تخمین بزنید منطقه ١
  ادبیات ۶۴ عربی۴۶ دین و زندگی ۴٨ زبان ۶٩ ریاضی ۴٠ زیست ۶۵ فیزیک ١٩ شیمی ۶٠
  مرسی

 6. ادبیات۵۶.عربی۷۰معارف۶۰زیان۴۰ زمین۰ریاضی ۵۲زیست ۵۰ فیزیک۴۰شیمی ۳۰
  دانشگاه آزاد چی میارم؟

  • سلام
   شما منطقه ی خود را مشخص نکرده اید!ولی به طور کلی در منطقه ی ۱ رتبه ی شما بین۵۰۰۰تا۵۵۰۰ می باشد و با این رتبه امکان قبولی شما در رشته هایی مثل هوشبری و پرستاری و… در دانشگاه آزاد بیشتر از سراسری می باشد.

 7. سلام می خواستم بدونم با رتبه ۸۰۰۰ پزشکی آزاد میارم؟؟ ممنون میشم جوابم را بدید

 8. سلام
  ادبیات۵ عربی۰ معارف۵ زبان۱۳ ریاضی۱۲ زیست۳۶ فیزیک۳۸ شیمی۲۷ به نظرتون رتبم چند میشه؟پرستاری آزاد میارم؟خیلی استرس دارم لطفاجواب بدین! پسر منطقه ۳ هستم

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه ی شما در منطقه۳ حدودا بین ۱۹۰۰۰تا۲۱۰۰۰ می باشد.با توجه به این رتبه احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری دانشگاه آزاد تا حدودی ضعیف می باشد.

 9. سلام. من امسال کنکور دادم. با این درصدها پرستاری میارم چه عادی چه مازاد ؟ ادبیات ۴۵/زبان۳۲/عربی۲۰/دینی۴۰
  زیست۱۵/شبمی۹/ریاضی۲/فیزیگ۳

  • سلام.
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما در صورتی که از سهمیه مناطق استفاده می کنید و سهمیه ی دیگری ندارید احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری در دانشگاه های مختلف در واحد های روزانه.نوبت دوم.پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد پایین می باشد.

 10. سلام ببخشید مازاد ینی چی؟ و شهریه دانشگاه آزاد هر شهر متفاوته؟ شهریه ارشد بالینی حدودا هر ترم چقد میشه؟

  • با سلام اگر ظرفیت دانشگاه تکمیل نشده باشد دوباره اقدام میکند برای پذیرش . خیر تفاوت چندانی ندارد . شهریه ارشد بالینی بین ۲۵۰۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰۰ متغیر است

 11. سلام . خسته نباشید . خواهش میکنم جواب بدین . الان شهریه پردیس رشته پرستاری توی جدول زدین ۴.۵ میلیون برای یک سال ؟ یعنی ترمی دو ملیون و دویستو پنجاه تومن؟
  با چه رتبه ای برای منطقه ۳ میشه رفت پردیس پرستاری؟

  • سلام. بله شهریه ها به صورت سالانه (دو ترم) محاسبه شده است. با رتبه زیر بیست هزار شما میتوانید در دانشگاه های پردیس رشته پرستاری شرکت کنید.

 12. سلام خسته نباشید شهریه رشته اتاق عمل و پرستاری آزاد چقدره

 13. سلام شهریه فیزیوتراپی در پردیس کلا برای هر ترم چقد میشه؟
  دانشگاه آزاد فیزیو تراپی داره؟؟

 14. سلام میخاستم بدونم با چه رتبه ای میشه پرستاری دانشگاه ازاد رشت قبول شد یا لاهیجان ؟ و این رتبه ای که میگین برای کشوری حساب میشه؟ یعنی رتبه کشوری برای انتخاب دانگاه ازاد ملاک هستش؟ مرسی لطفا جواب بدید

 15. سلام خسته نباشید
  من دانشجو رشته پرستاری مازاد دانشگاه ازاد هستم. خواستم بپرسم کسی از هزینه این رشته اطلاع داره چون شنیدم بعضی جاها فرق میکنه هزینه اش خواستم مطمئن شم. من الان ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومن هر ترم شهریه میدم. پرستاری عادی هم هر ترم ۴ میلیون و ۳۰۰ واسه ۲۰ واحد شهریه میدن. کسی اگه اطلاع داره از شهریه پرستاری ۹۶ ۹۷ بگه ممنون میشم

 16. این دیگه چ وضعشه بعدیک ماه ازطرح سوالم ک هرروزمینوشت درانتظار حالاسوالموحذف کردید و به سوال کسایی ک ازمن دیرتر سوال پرسیدن جواب دادید.خب نمیخایدجواب بدید مودبانه جواب ندید چرادیگه حذفش کردید.کارتون واقعا دور از ادبه

 17. سلام من با تراز۶۵۰۰در زیر گروه یک با رتبه ی۳۱۰۰۰۰احتمال قبولی در پرستاری رو دارم!ب نظرتون توی تکمیل ظرفیت بهمن ازاد قبول میشم!

 18. سلام ببخشید شهریه ی یک ترم رشته ی مامایی ظرفیت مازاد دقیقا چقدره؟یکی میگه ده میلیونه یکی میگه ۵میلیونه شمام نوشتین دوترمش ۴٫۵ میلیون موندم کدومش درسته؟!!!!!!

 19. سلام.
  من رشته ام تجربی بوده. امسال کنکور شرکت نکردم میتونم تکمیل ظرفیت رشته های انسانی مثل حسابداری دانشگاه ازاد رو شرکت کنم؟ ازمون داره یا نه؟ و اینکه شهریه اش حدودا ترمی چقدره؟
  ممنون

 20. سلام ببخشید من نتیجه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رو گرفتم و نوشته ذخیره ی سهمیه ی ردیف اول واحد سمنان ظرفیت خودگردان یعنی چی؟قبول شدم یانه؟
  شهریه ی پرستاری سمنان ظرفیت خودگردان چقدر است؟

  • سلام. یعنی در صورتی که کسی انصراف بده یا جایی خالی داشته باشند شما اولین نفری هستین که پذیرشتون میکنن بعد ثبت نام های دانشجو ها حضوری برید دانشگاه که اگه ظرفیتی بود شما رو ثبت نام کنند. شهریه پرستاری تو ظرفیت خودگردان ها حدودا هر ترم با شهریه ثابت و متغیرتون ۸ ملیون هستش. موفق باشید.

 21. سلام من مازاد پرستاری درومده بودم شهریور و الان دانشجو هستم اما برای دانشگاه خودم تکمیل ظرفیت شرکت کرده بودم برای رشته خودم و الان نتایج اومده که من ذخیره قبول شدم …الان به نظرتون من میتونم پرستاری مازادرو به عادی تبدیل کنم و منو ثبت نام میکنن یا نه؟ من الان باید چیکار کنم

 22. سلام
  من ترازم ۹۰۲۶ هستش ایا امیدی به قبولی پزشکی یا دارو پردیس دانشگاه ازاد هستش

 23. سلام شهریه پرستاری آزاد چقدره بالا نوشته برای دو ترم ۴۵۰۰۰۰۰ ولی از چند نفر چرسیدم گفتن ترمی ۴۵۰۰۰۰۰ کدومش درسته خواهشا جواب بدین.

  • سلام. شهریه پرستاری در دانشگاه آزاد هر ترم با شهریه ثابت حدودا ۳ ملیون هستش اما هزینه پرستاری در ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد هر ترم با شهریه ثابت حدودا ۸ ملیون میشه. موفق باشید.

 24. سلام ببخشید من با رتبه ۸۸۰۰ منطقه۱ ایاشانس قبولی دررشته های رادیولوژی وهوشبری و اتاق عمل درتکمیل ظرفیت دانشگاه اصفهان یاکاشان یاشهرکرد رادارم.درضمن سهمیه ۵درصد تازه برای من فعال شده.درانتخاب رشته اولیه همه ی رشته های پیراپزشکی تقریباهمه جای ایران رازدم ولی متاسفانه هیچ جاقبول نشدم.

 25. سلام
  رتبه داداشم ۱۶هزار منطقه۳ بود به زور مازاد دانشگا ازاد رشته پرستاری ارومیه رو گرفته اونم نیمسال دوم
  به این سایت نگاه کردم خیلی دلم خوش شد که با دو ترم ۴میلیون و نیم شهریش (پرستاری)میشه ولی رفتیم اونجا هر ترم ۶ میلیون شهریه این رشته میشه واقعا نا امید شدم حالا نمیدونم اینجا اشتباه نوشتن یا ارومیه زیاد میگیره

  • سلام. پیراپزشکی های دانشگاه آزاد حدودا ۳ ملیون هست شهریه هر ترمش اما شهریه مازاد دانشگاه ازاد برای پیراپزشکی ها هر ترم حدودا ۸ ملیون هست.

 26. سلام….جلو اسمم زده ذخیره زدیف یک در انتخاب رشته دانشگاه ازاد رشته پرستاری..این خب یعنی چی؟؟؟ممکنه بگن شما پذیرفته نیستی و چون ظرفیت اصلیا پرشده دیگه نمیتونی بیای ؟؟؟؟

  • سلام. یعنی جز ذخیره ها هستین و اگه دانشگاه ظرفیت خالیی داشته باشه شما اولین نفر هستین که پذیرشتون میکنن. بعد از اتمام زمان ثبت نام ها پیگیر بشید حتما که اگه ظرفیت بود ثبت نامتون رو انجام بدید.

  • سلام. اینکه نوشته ذخیره ردیف یک یعنی شما اولین نفری هستید که اگه ظرفیت خالی بشه شمارو ثبت نام میکنند شما باید از خود دانشگاه پیگیر بشید که اگه ظرفیت خالی شد برای ثبت نام اقدام کنید. موفق باشید.

 27. با سلام.
  آیا در صورت تغیر اولویت انتخاب رشته از طریق سازمان سنجش و شروع به تحصیل در ترم بهمن دروسی که در ترم اول پاس شده اند مورد قبول در دانشگاه دوم (دانشگاهی که در ان برای ترم بهمن پذیرفته شده است) خواهد بود؟
  اگر نتایج تغیر اولویت در وسط ترم اعلام شود آیا دانشجو باید در ترم اول دروس ترم اول را نیمه کاره رها کند؟
  با تشکر

 28. سلام بارتبه ۸۸۰۰۰کشوری میشه پرستاری یا مامایی قبول شد؟

 29. سلام.وققتون بخیر
  با تراز ۵۳۳۴ منطقه۲ سهمیه ایثارگران۵درصدی در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی دانشگاهی قبول میشم ؟؟؟

 30. سلام…وقتتان بخیر…هزینه دانشگاه آزاد بیشتر است یا ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی؟؟؟

  • سلام . هزینه دانشگاه های پردیس دولتی و مازاد آزاد بیشتر از شهریه خود دانشگاه آزاد هستش،و با توجه به اون رشته هزینه ها هم متفاوت هستش.

 31. سلام.میخاستم بدونم شهریه مازاد دولتی چ مقداریه و ایا بنیاد هزینه مازاد دولتی را پرداخت میکند؟

  • سلام. شما نفرمودید که شهریه چه رشته ای مد نظرتون هست و اینکه منظورتون از بنیاد، کدوم سازمان و ارگان هست. موفق باشید.

 32. سلام
  رتبه داداشم ۱۶هزار منطقه۳ بود به زور مازاد دانشگا ازاد رشته پرستاری ارومیه رو گرفته اونم نیمسال دوم
  به این سایت نگاه کردم خیلی دلم خوش شد که با دو ترم ۴میلیون و نیم شهریش (پرستاری)میشه ولی رفتیم اونجا هر ترم ۶ میلیون شهریه این رشته میشه واقعا نا امید شدم حالا نمیدونم اینجا اشتباه نوشتن یا ارومیه زیاد میگیره

 33. سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم ببخشید من الان دانشگاه ازاد هوشبری میخونم و یه سال پشت کنکور موندم و پیام نور ثبت نام کرده بودم زمانی که پشت بودم بعد انصراف دادم و اومدم ازاد هوشبری حالا من از رشته ام راضی نیستم و میخوام دوباره کنکور بدم ولی بهم گفتن که اگه انصراف بدم باید برم سرباز چون هرکی فقط یه بار حق انصراف داره حالا به نظر شما راهی داره که من دوباره کنکور بدم و بتونم برم بخونم رشته مورد نظرمو ؟ البته اینم بگم بهم یه نفر گفت که انصراف پیام نور رو حساب نمیکنن و سراسری رو حساب میکنن

 34. رتبه ۸ هزار منطقه دو امکان قبولی در دانشگاه خود گردان رشته دندان یا درو سازی وجود دارد؟

 35. سلام وخسته نباشید لطفا راهنمایی بفرمایید
  ۱تو نتایج انتخاب رشته ازاد من زده،نتیجه:ذخیره عادی علوم ازمایشگاهی،ایا من قبول شدم این رشته وشهر مربوطه رو؟؟
  ۲تراز من برای قبولی در انتخاب اولم۸۰تا تفاوت داشت احتمالش هست تو تکمیل ظرفیت قبول شم؟؟؟
  ۳به نظرتون کارشناسی علوم ازمایشگاهی درامدی مثل پرستاری داره یا نه؟واینکه شهریش حدودا چقده ترمی؟؟
  سپاس ازشما بخاطرزحماتتون

  • سلام.اگه زده ذخیره، شما تو لیست ذخیره هستید و اگر کسی انصراف بده شما رو برمی دارن. باید ببینید تو توضیحات کارنامتون چی زده.ممکنه اگر اون دانشگاه ورودی بهمن هم داشته باشه تو بهمن ماه برتون دارن در غیر این صورت یعنی قبول نشدید. احتمال قبولیتون تو تکمیل ظرفیت هست ولی قبولیتون بستگی به انتخاب رشته اونایی که از شما رتبه شون بهتره هم داره و حتمی نیستش. سعی کنید انتخاب رشته خوبی داشته باشید.
   بله درآمد علوم آزمایشگاهی هم خوبه. شهریه هر ترم دانشگاه آزاد برای رشته های پیراپزشکی حدود ۲/۵ تا ۳/۵ میلیونه و برای ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد حدود ۷ تا ۹ میلیونه. موفق باشید.

 36. سلام
  ببخشید من با رتبه ۳۵۰۰۰ منطقه ۳ پرستاری ازاد نیاوردم به نظرتون توی مازاد یا بین الملل شانس قبولی دارم؟
  و اینکه هزینه پرستاری مازاد یا بی الملل ترمی چقدره؟ تو رو خدا جواب بدید…

  • سلام.برای پردیس های دولتی شانستون کمه. امکان قبولیتون تو ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد بیشتره ولی قبولیتون صد در صد نیست. هزینه پرستاری مازاد و بین الملل تقریبا حدود ۷ تا ۹ ملیونه. موفق باشید.

 37. سلام خسته نباشید
  شهریه ظرفیت مازاد مامایی دانشگاه ازاد ترمی ۴/۵هست؟؟؟؟؟یا اینکه فقد ثابت ۴/۵هست!!!!!!

  • سلام. شهریه ثابت و متغیر ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد رشته های پیرا پزشکی تقریبا بین ۷ تا ۹ میلیون تومنه.

 38. سلام شهریه رشته علوم امایشگاهی خودگردان ازاد چقدره؟

 39. سلام
  میخواستم بپرسم تو دانشگاه ازاد رشته مهندسی پزشکی خوندن بازار کاری داره یا نه؟
  و اینکه هزینه ترم هاش چقدره؟

  • سلام. بازار کارش بستگی به مهارت خودتون داره. سعی کنید در کنار تحصیل، مهارت لازم برای مهندس شدن رو هم کسب کنید. استخدامش خیلی زیاد نیست اما در صورتی که مهارت داشته باشید میتونید کار پیدا کنید. هزینه هر ترم رشته های فنی دانشگاه آزاد حدود یک میلیون و صد تا یک میلیون و هشتصد هزار تومنه که بسته به دانشگاه میتونه تو این رنج باشه. موفق باشید.

 40. سلام هزینه یک سال تحصیل در ازادمازاد پزشکی چنده؟

  • سلام. هزینه تحصیل در پزشکی ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد، برای یک سال تحصیلی، تقریبا بین ۲۵ تا ۳۲ میلیونه. البته بستگی داره که چه واحدهایی بردارید و همینطور هزینه ها تو دانشگاه ها تا حدی متفاوته.

 41. سلام. من یک بار در ۷۴ ارشد زبانشناسی روزانه گرفتم. امسال هم در کنکور ارشد اموزش زبان شرکت کردم و لی پیام نور رشت قبول شدم.
  آیا در تکمیل ظرفیت شانسی برای شبانه دانشگاه گیلان یا بین الملل قزوین دارم ؟ در آیا دروس مشترکی را که در ارشد ۷۴ پاس کردم را از من قبول میکنند؟ سپاس

  • سلام. اگه دانشگاه گیلان و یا بین الملل قزوین تو تکمیل ظرفیت، ظرفیتی ارائه بدن و رتبه تون خیلی بد نباشه ممکنه که شبانه گیلان یا بین الملل قزوین قبول بشید.

 42. سلام خسته نباشید من بارتبه ۴۰۰۰منطفه ۳ احتمال قبولی در رشته دندانپزشکیه آزادو دارم؟؟؟؟؟

  • سلام. متشکرم. شانس قبولیتون تو دانشگاه آزاد پایینه و تو ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد شانس بیشتری دارید هر چند بازم قبولیتون تو ظرفیت مازاد هم قطعی نیست و کمی رتبه بهتری لازمه. موفق باشید.

 43. باسلام .رشته جامعه شناسی واحد الکترونیک دانشگاه آزاد هزینه اش چقدر است؟

 44. سلام
  من با رتبه ۵۵۰۰ و سهمیه ایثارگری میتونم مهندسیای تهران قبول بشم؟

  • سلام
   منظورتون شهر تهران هست یا دانشگاه تهران؟
   مهندسیای دانشگاه تهران احتمالش پایینه
   ولی در مورد شهر تهران سوالتون خیلی کلیه بهتره تماس بگیرین .

 45. سلام
  بهداشت عمومی ظرفیت مازاد دولتی هزینه هر ترمش چقده؟؟؟

  • سلام
   برای رشته ی بهداشت عمومی در دانشگاه های پردیس هزینه ی هر ترم ۴۷۰۰۰۰۰۰ ریال خواهد بود این هزینه برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ بوده و امسال گفته شده که این هزینه ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت و نکته ی دیگر اینکه دانشگاه به دانشگاه این هزینه متفاوت است . بهتر است با دانشگاه مدنظرتون تماس بگیرین

 46. سلام من امسال درکنکور رتبه لازم را برای دندانپزشکی نیاوردم سوالم اینه می تونم به صورت آزاد دررشته دندانپزشکی دانشگاه آزاداسلامی ثبت نام ودر این رشته ادامه تحصیل بدهم هزینه ترمی وسالیانه به په صورت می باشد وازلحاظ ارزش مدرک تحصیلی به په صورت می باشد .متشکرم

  • سلام
   رشته ی دندانپزشکی پذیرش بدون کنکور ندارد و برای دانشگاه آزاد هم حتما باید انتخاب رشته کنید و رتبتون هم خوب باشه
   از لحاظ اعتبار مدرک مورد تایید وزرات علوم هست و بعد از دولتی و پردیس دولتی قرار میگیرد .
   برای اطلاع از هزینه های دندان پزشکی در دانشگاه آزاد و همینطور ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد با ایران مشاوره تماس بگیرین چون این هزینه ها متفاوت هستند .

 47. سلام تو استان زنجان رشته ی پرستاری چقد رتبه میخاد برا قبولیش؟شهریه دانشگاه ازاد زنجان برای پرستاری چقدره؟با تشکر

  • سلام دوست عزیز شما سهمیتون رو نگفتین برای دانشگاه دولتی سهمیه مناطق شما اهمییت داره و نمیشه به طور کلی یک رتبه بهتون بگم ولی برای دانشگاه ازاد زنجان رتبه ی آخرین نفر قبولی در رشته ی پرستاری ۸۰۰۰۰ کشوری زیر گروه یک بوده برای اطلاع از شهریه ی ثابت و متغیر رشته ی پرستاری و همینطور قبولی دولتی زنجان تماس بگیرین . موفق باشین .

 48. سلام با رتبه ۴۰۰۰منطقه۳ میشه دندان پزشکی دانشگاه آزاد قبول شد؟سپاس از لطفتون

  • سلام. ملاک پذیرش دانشگاه آزاد رتبه کشوری و تراز زیرگره هاست نه رتبه منطقه. که با توجه به تخمینی که میشه از روی رتبه منطقه تون روی رتبه کشوریتون زد احتمال قبولیتون خیلی بالا نیست. موفق باشید.

 49. با تراز۴۸۰۰ سهمیه بسیج پرستاری آزاد
  کجا میشه آورد

 50. سلام. من یک بار فوق لیسانس از دانشگاه روزانه گرفتم و امسال باز هم کنکور شرکت کردم. میخواستم بدونم در صورت قبولی روزانه که میگن شهریه میگیرن میزان شهریه چقدر هست؟ برای ظرفیت مازاد ازاد هم شرکت کردم و مقاله هاتون رو در مورد شهریه مامایی و پرستاری خوندم. آیا اینها شهریه ثابت هست یا متغیر ؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

  • سلام. هزینه تحصیل مجدد قبولیهای روزانه معادل با هزینه شبانه اون دانشگاهه. شبانه یه شهریه ثابت و یه شهریه متغیر داره که شهریه متغیر، هزینه ی واحدهایی هست که هر ترم برمیدارید. که ما هم تو مقالمون هر کدوم از این شهریه ها رو به تفکیک براتون گذاشتیم که شما باید با توجه به تعداد واحدهایی که بر میدارید اینا رو جمع ببندید.

 51. با سلام و خسته نباشید با تراز ۷۱۷۰ و سهمیه ۵ درصد رزمندگان امکان قبولی در ظرفیت خودگردان پزشکی یا دارو سازی دانشگاه ازاد وجود داره؟؟؟

 52. salam bebakhshid man ba taraze10159 va rotbe956 mataghe1 ehtemale pezeshki kashan yaz va shahed har kodoom cheghadr hast?az esfahan
  mamnoon
  ehtemale dandoone qom va arak chetor?

 53. سلام ایا با تراز ۶۳۵۷ سهمیه عادی میتونم پرستاری یا مامایی شهرهای کوچیک قبول بشم ممنون از کمکتون

 54. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی با ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد فرقی داره؟؟؟؟

  • سلام. مدرک ظرفیت مازاد دولتی بهتره. ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی تحت نظر دانشگاه های دولتی و مدرک شما مدرکی از دانشگاههای دولتیه و مدرک ظرفیت مازاد آزاد، مربوط به دانشگاه های آزاده. و همینطور شهریه هاشون یه کم فرق داره.

   • سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزانه یا شبانه قبول می شوم

 55. با سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۱۴۰هزار دانشگاه ازاد سهمیه منطقه محروم منطقه ۳و بسیجی فعال ظرفیت مازاد یاسوج اسمم میاد؟و اینکه شهریه هر ترمی در دانشگاه مازاد برای پرستاری میانگین چقد هستش؟لطفا جواب بدین

  • سلام. اگه ۱۴۰ رتبه کشوریتون باشه، احتمال قبولی دارید ولی اگه رتبه سهمیه تونه شانس قبولیتون پایینه. شهریه رشته پرستاری ظرفیت مازاد حدود ۸ میلیونه.

 56. سلام هزینه ی ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد رشته داروسازی و پزشکی چقدر هست؟؟؟

  • سلام پردیس های خودگردان رشته های پزشکی داروسازی و دندانپزشکی به ازای هر ترم در دانشگاه های معروف ۱۲ تا ۱۶ ملیون تومان و سایر دانشگاه ها تقریبا ۱۰ تا ۱۲ ملیون تومان است. موفق باشید .

 57. سلام ببخشید هزینه ی مازاد آزاد رشته ی بهداشت عمومی حدودا میشه بگید چقدره؟؟؟؟؟؟لطفا زود جواب بدید مم منتظرم

  • سلام. حدودا بالای ۶ میلیون. و اینکه این هزینه ها دانشگاه به دانشگاه متغیره و بهتره با خود دانشگاه هم تماس بگیرید.

 58. سلام دانشگاه ازاد هم ظرفیت خودگردان داره….ایا شهریه اش با حالت معمولی دانشگاه ازاد فرق داره؟

  • سلام بله این رشته ها را می توانید با عنوان ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد در دفترچه دو دانشگاه ازاد پیدا کنید و قطعا هزینه های ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد با هزینه خود دانشگاه متفاوت و تقریبا یکو نیم تا دوبرابر هزینه دانشگاه ازاد است . موفق باشید

 59. سلام ایا شهریه ی ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد با خود دانشگاه آزاد متفاوت است؟ مثلا تهران برای دندان هم مازاد داره هم پردیس و هم معمولی , آیا شهریه هاش فرق داره؟

  • سلام. بله متفاوته. شهریه خود آزاد رشته دندون حدود ۷-۸ میلیون و پردیس دانشگاه های معروف ۱۲ تا ۱۶ میلیون و پردیس دانشگاه های معمولی تقریبا ۱۰ تا ۱۲ میلیونه. شهریه ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد هم نزدیک به شهریه ی پردیسهاست.

 60. سلام استاد
  ببخشید با تراز ۶۷۲۱ و رتبه ۳۶ هزار منطقه ۲ آیا امیدی به قبولی پرستاری مازاد هست؟؟
  مثلا شهری که پارسال آخرین تراز قبولیش ۶۷۹۱ بوده یعنی ۷۰ تا بیشتر از تراز من بوده،من میتونم امسال امیدوار باشم که همون شهر قبول شم؟

 61. سلام شهریه دانشگاه آزاد ظرفیت مازاد خودگردان رشته ی پرستاری چقدر هستش؟ ممنون بابت وقتی که میذارید

  • سلام. شهریه ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد پرستاری حدود ۸ میلیونه. البته توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه ها تا حدودی با هم فرق دارن. سپاس از لطفتون.

 62. سلام شهریه ی ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه ازاد که توی متم دفترچه اومده بود توی رشته ی داروسازی و پرستاری چقدره؟

  • سلام. متاسفانه شهریه های دانشگاه ها با هم متفاوته. بعضی از ظرفیت مازاد دانشگاه های آزاد برای رشته داروسازی ترمی تا ۱۶-۱۷ میلیون هم میشه و بعضیاشون هم ۱۰ تا ۱۳ میلیون هستن. برای رشته پرستاری حدود ۸ میلیون.

 63. سلام با رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه یک میتونم دامپزشکی آزاد کرج قبول بشم ؟

 64. سلام خسته نباشید.میخاستم بپرسم شهریه ظرفیت خوگردان دانشگاه ازاد در رشته پرستاری دقیقا چقدره برای هر ترم- و این ارقامی که گفتین چقدر معتبره؟ چون سایتهای دیگه رقم به مراتب بالاتری گفتن، و دوست من در رشته پرستاری دانشگاه ازاد مشغول به تحصیله که ترمی ۴ میلیون تومن میگیرن ازشون. تازه ظرفیت مازاد نیست

 65. سلام من با ۲۰۰۰۰۰ کشوری دانشگا ازاد پرستاری میارم یا پردیس

 66. سلام ببخشید با قبول شدن در ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی که شبانه ندارن و ظرفیت مازاد دارن میشه مثل دوره شبانهب عد از ترم یک مرخصی گرفت و دوباره بر ای کنکور امتخان داد و روزانه قبول شد؟

  • سلام. اینکه ترم اول مرخصی بدن احتمالش خیلی کمه. و این موضوع کلیت داره نه فقط واسه پردیسها. اما از ترم دو امکان گرفتن مرخصی دارید. و اینکه میتونید دوباره کنکور بدید و روزانه قبول شید.

 67. سلام
  این شهریه ها شهریه ثابت هستند یا کل هزینه ایه که دانشگاه طی دو ترم دریافت میکنه؟

 68. سلام میخاستم بپرسم برای هوشبری آزاد جایی مثل علی آباد حدودا چه رتبه ای از منطقه۲ پزیرفته میشه؟

 69. با ۴۲۰۰ منطقه ۲ احتمال پزشکی یا دندون پزشکی هست؟لیسانس بیوتکنولوژی دارم ایا در پردیس باید هزینه کمتری پرداخت کنم؟ با سهمیه بسیج و تراز ۹۳۰۰ دندان یا پزشکی میااررم؟و اینکه پردیس بهترره یاا ازاادد؟

 70. سلام.شهریه ی مازاد پزشکی دانشگاه آزاد ترمی چقدره؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

 71. سلام من با رتبه ۱۵۰۰۰ سهمیه ۵درصد ایثار گران احتمال قبولی چه رشته ای تو ازاد رو دارم

 72. phd بهداشت حرفه ای چیه؟ اینطور رشته ای هست امسال؟

 73. سلام شهریه پرستاری در مازاد بیشتره یا دانشگاه ازاد؟

 74. سلام با ۱۰۰۰۰ سهمیه ۵ درصد و منطقه ۳ میشه پردیس دارو اورد

 75. سلام. با رتبه ۸۲۰۰ سهمیه ایثارگران و تراز ۷۳۰۰ امکان قبولی پردیس و مازاد ظرفیت پزشکی وجود داره امسال؟؟؟

 76. درود.ظرفیت مازاد آزاد با ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری چه تفاوتی دارد؟؟؟؟؟؟؟و زمان انتخابشان چه زمانی است؟؟؟

 77. سلام
  شهریه مازاد خودکردان دانشکاه ازاد داروسازی چقدر است؟
  محل تحصیل ازاد و خودکردان تفاوت دارد؟
  شهریه ازاد خودکردان غرقی با ازاد دارد؟

  • سلام. شهریه مازاد دانشگاه آزاد رشته داروسازی ترمی تقریبا ۱۱ تا ۱۵ میلیونه. این اختلاف قیمت بین واحدهای دانشگاه ها وجود داره و برای اینکه به طور دقیق بدونید باید با خود دانشگاه قبولیتون تماس بگیرید.

 78. سلام.خسته نباشید…ببخشید با رتبه هشتادهزاره منطقه سه…پرستاری آزاد قبول میشم؟واسه پرستاری ازاد با چ رتبه ای قبول میشم و کجا؟

 79. سلام شهریه پرستاری ازاد تقریبا چقدره؟

 80. سلام خسته نباشید,من امسال کنکور دادم ,رتبمم ۵۸۹۰ منطقه ۱ شده,در مشهد زندگی میکنم,به نظرتون بین رشته های :رادیو لوژی ,شنوایی سنجی ,علوم ازمایشگاهژ و پرستاری توی مشهد قبول میشم؟شهر هاژ اطراف مشهد مثل نیشابویر و سبزوار و قوچان چطور؟

 81. سلام بار تبه ۱۰۰هزار آیا احتمال قبولی رشته پرستاری یامامایی دانشگاه آزاد مسجدسلیمان. هست؟

 82. سلام
  من فارغ التحصیل مهندسی پزشکی هستم و کنکور ۹۶ شرکت کردم و تا آخر دی خدمت سربازیم تموم میشه. فقط مجازم دانشگاه نیمسال دوم انتخاب کنم. برای دانشگاه آزاد که تفکیک نشده باید چیکار کنم!؟
  مرخصی تحصیلی میدن اون یک ترم رو!؟
  در ضمن ترازم شده ۹۵۵۷٫ امیدی به دندونپزشکی آزاد یا ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد هست!؟
  با تشکر

 83. سلام
  میخواستم بدونم با رتبه ۳۲۰۰ میشه پزشکی یا دارو شناسی ازاد قبول شد

 84. سلام،من کارشناسی علوم ازمایشگاهی دارمو امسال کنکور تجربی شرکت کردم اگر ظرفیت مازاد پزشکی قبول شم شهریه ش چقدر میشه؟ و شهریه مازاد ازاد پزشکی چقده؟

 85. سلام من میخواستم بدونم با رتبه ی ۱۱۸۴ سهمیه ایثارگران بالای ۲۵ درصد و تراز ۷۳۸۶ چه رشته هایی میتونم در دانشگاه علوم پزشکی قبول بشم ممنون میشم اگر جواب بدید.

 86. باسلام میخاستم بدونم با رتبه ۴۴ هزار پرستاری آزاد مازاد امکانش هست؟؟و شهریه آزادمازاد ترمی چنده؟ممنونم از شما

 87. سلام
  بببیخشید در رابطه با رشته های مازاد خودگردان دانشگاه ازاد ایا من الان در انتخاب رشته دانشگاه ازادم میتونم انتخابشون کنم یا این رشته های مازاد فقط در زمان تکمیل ظرفیت ان و ایا چه تفاوتی بین پرستاری ازاد با پرستاری مازادخودگردان ازاد هست ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام. تو انتخاب رشته آزاد میتونید انتخابشون کنید. مازاد آزاد گرونتر از آزاده و رتبه های بدتری به دلیل گرون بودن شانس قبولی دارن و همینطور ممکنه کلاسها جدا از خود کلاسهای دانشگاه آزاد هم تشکیل بشه.

 88. سلام ببخشید میخواستم بپرسم با رتبه ۲۲ هزار منطقه ۳ میتونم پرستاری ازاد قبول شم؟خواهشا هرکی میدونه جواب بده

 89. رتبه لازم برا پرستاری ازاد چنده؟

  با ۴۰هزار منطقه۲ احتمالش هست؟؟

  • سلام بله احتمالش هست هرچند که ۴۰ هزار رتبه ریسک پذیری در منطقه ۲ برای رشته پرستاری هست اما برای مناطق محروم به اختمال زیاد قبول خواهید شد.

 90. سلام . به نظرتون من که هیچی برا کنکور نخونده بودم و فرضا رتبه ام ۱۰۰ هزار بشه . ایا امیدی هست که هوشبری ازاد مشهد یا تکمیل ظرفیتش یا مازاد خود گردان قبول بشم ؟؟
  سپاس گذارم از پاسخگوییتون

 91. با سلام.می خواستم بدونم شهریه دانشگاه های ازاد برای پزشکی چنده؟(برای هر ترم)

 92. با سلام
  من دانشجوی ترم ۵ کارشناسی مهندسی مخابرات هستم
  میخواستم بپرسم من که در حال تحصیلم میتونم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  یا اگ مدرک معادل بگیرم میتونم دوباره روزانه بخونم؟

  • سلام. بله میتونید شرکت کنید اما مدرک معادل از نظر وزارت علوم خیلی معتبرنیست اما اگر رشه ای که قبول میشید بارشته درحال حاضرتون مرتبط باشه میتونیدتطبیق واحدبزنید وکارهاتون جلوتر بیفتد.

 93. سلام. شهریه پزشکی دانشگاه ها شبانه ترمی چنده؟

 94. سلام.با رتبه ۲۵۰۰ منطقه ۱ میشه برا پزشکی امید داشت یا نه؟

  • سلام. باداشتن همچین رتبه ای فقط میتونین در دانشگاه های پردیس و دانشگاه ازاد و همچنین ظرفیت مازاد در رسته پزشکی مشغول به تحصیل بشین.

 95. با عرض سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم که ظرفیت مازاد با پردیس از نظر شهریه چه فرقی داره؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس