تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

ورود به مدارس نمونه دولتی از پایه ششم به هفتم و همچنین پایه نهم به دهم، شرایط و قوانین خاص خود در هر پایه را دارا می باشد. در سال های اخیر دانش آموزان پایه ششم صرفا بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی و شرایطی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، مورد پذیرش قرار می گیرند اما دانش آموزان پایه نهم طبق روال گذشته می بایست از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش استان محل سکونت خود نسبت به تکمیل فرم ثبت نام ادقدام نموده و برای کسب امتیاز قابل قبول در آزمون مدارس نمونه دولتی، به مطالعه منابع آزمون نمونه دولتی نهم بپردازند.

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد باید به نشانی الکترونیکی sanjesh.chbedu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

ممکن است سوال بسیاری از متقاضیان ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی این باشد که فرآیند ثبت نام این آزمون برای سال تحصیلی 1400 – 1401 در چه تاریخی آغاز می شود؟ مطابق با اطلاعیه صادره، نام نویسی داوطلبان جهت شرکت در آزمون مذکور، از روز شنبه 21 فروردین تا روز سه شنبه 31 فروردین 1400 از طریق سامانه ثبت ‌نام اداره کل آموزش و پرورش هر یک از استان های کشور انجام می شود. همچنین متقاضیان می توانند برای اطلاع از سایر اخبار مرتبط با این آزمون از جمله تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401 ما را در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره دنبال کنند.

توجه داشته باشید با توجه به این که آزمون ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی حذف شده است، لذا این دسته از داوطلبان می بایست برای اطلاع از مهلت نام نویسی جهت تحصیبل در این پایه به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر خود مراجعه نمایند.

راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

در سال های گذشته، دانش آموزان پایه ششم به هفتم همانند دانش آموزان پایه نهم به دهم بر اساس شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره حدنصاب، امکان ثبت نام در مدارس مذکور را داشتند. اما بر اساس اطلاعیه صادره از سوی مراجع مربوطه، نحوه ورود داوطلبان پایه ششم به این مدارس دچار تغییراتی شده که مطابق آن، پذیرش این دسته از متقاضیان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها انجام می پذیرد.

نحوه ثبت نام پایه ششم به هفتم 

مطابق با تغییرات اعمال شده از سوی مراجع ذی صلاح، از سال تحصیلی 97 – 98 به بعد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی جهت ورود به این مدارس انجام نخواهد شد، بنابراین دانش آموزان متقاضی باید به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود مراجعه نمایند. البته توجه داشته باشید که در این روش پذیرش، ثبت نام نهایی علاقه مندان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها انجام می پذیرد. از همین رو، در سال 1400 – 1401 نیز ورود دانش آموزان پایه ششم به هفتم تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی آن ها و بدون برگزاری آزمون خواهد بود.

نحوه ثبت نام پایه نهم به دهم

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی، طبق روال هر ساله باید در آزمون ورودی شرکت کنند. بنابراین لازم است داوطلبان جهت ثبت نام به صورت اینترنتی در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و پس از ورود به لینک نام نویسی و سامانه مربوطه، با ثبت کد ملی و رمز عبور همگام، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به طور کلی، روند نام نویسی آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

  • دارا بودن تابعیت ایرانی
  • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
  • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

  • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
  • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه
  • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 1400
  • در مناطقی که امکان ثبت نام برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام، هر دو مدرسه را مطابق با اولویت های خود قرار دهند.
  • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
  • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

جهت اطلاع داوطلبان از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد، لینک دانلود دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون سال گذشته را در جدول زیر قرار داده ایم که به محض انتشار دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401، لینک دریافت آن را نیز فعال خواهیم کرد. لازم به ذکر است که انتظار می رود این دفترچه همزمان با آغاز فرآیند نام نویسی یعنی روز 21 فروردین ماه سال جاری در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 99 – 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهرکرد 1400 – 1401

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401، می توانند از منابع آزمون نمونه دولتی نهم جهت مطالعه و تسلط و تمرکز بر مطالب نیز استفاده کنند. جهت آگاهی از منابع می توانید بر لینک مربوطه کلیک فرمایید. همچنین پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی افراد پذیرفته شده باید به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهر کرد 1400 - 1401 به چه صورت است؟

هنوز اطلاعیه جهت ثبت نام در سال 1400 - 1401 اعلام نشده است.

2- نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی شهر کرد 1400 - 1401 برای دانش آموزان پایه ششم و نهم چگونه است؟

پذیرش دانش آموزان پایه ششم بر اساس سوابق تحصیلی و با مراجعه حضوری به مدرسه مورد نظر و پایه نهم از طریق ثبت نام و شرکت در آزمون کتبی خواهد بود.

3- جهت اطلاع از شرایط آزمون مدارس نمونه دولتی شهر کرد 1400 - 1401 برای دانش آموزان پایه نهم به کدام سایت باید مراجعه کنیم؟

به سایت اختصاصی آن به نشانی sanjesh.chbedu.ir مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره