9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان قزوین ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان قزوین ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1402 - 1403
ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403

امروزه تحصیل در مدارس نمونه دولتی، هدف بسیاری از دانش آموزان با استعداد قرار گرفته است. علاقه مندان این مدارس در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم پذیرش می شوند و شیوه این پذیرش برای دانش آموزان پایه ششم به صورت بدون آزمون و برای داوطلبان نهم با آزمون می باشد.

دانش آموزان متقاضی نام نویسی در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم، می بایست ثبت نام خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، به انجام برسانند. ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم، برخلاف سال های پیش که به صورت استانی صورت می گرفت، در سال 1402 – 1403 از یک سایت جامع انجام می شود و دیگر شاهد سامانه های نام نویسی مخصوص به هر استان نخواهیم بود. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی، همچنین شرایط ثبت نام نمونه دولتی و مدارک موردنیاز در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان قزوین به صورت اینترنتی از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان قزوین 1402 – 1403

در حال حاضر پذیرش بر اساس قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی، تنها در مقطع نهم به دهم انجام می شود و شیوه پذیرش دانش آموزان پایه ششم به هفتم متفاوت می باشد. شایستگی داوطلبان ورود به مدارس متوسطه اول نمونه دولتی، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ایشان سنجیده می شود و این دسته از دانش آموزان در هیچگونه آزمونی شرکت نخواهند کرد.

به این ترتیب تمامی دانش آموزان پایه نهم علاقه مند به تحصیل در این مدارس، می بایست از روز شنبه مورخ 15 فروردین تا جمعه 25 فروردین 1402، با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، اقدام به نام نویسی در آزمون ورودی نمایند. شایان ذکر است، زمان در نظر گرفته شده به منظور ثبت نام بازماندگان و علاقه مندان به شرکت در این آزمون تا روز 28 فروردین ماه تمدید شد.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان قزوین 1402 – 1403

از آنجایی که نحوه پذیرش دانش آموزان متوسطه اول با متوسطه دوم تفاوت دارد، در ادامه به تفکیک به مراحل ثبت نام پایه های هفتم و دهم خواهیم پرداخت.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه هفتم

همانطور که اشاره شد دانش آموزان این مقطع بدون آزمون در مدارس نمونه دولتی پذیرفته خواهند شد و ملاک پذیرش ایشان، سوابق تحصیلی می باشد. به این ترتیب علاقه مندان می توانند با مراجعه حضوری به مدرسه نمونه دولتی نزدیک محل سکونت خود، از جزئیات ثبت نام باخبر شده و اقدام به نام نویسی نمایند.

لازم به ذکر است که با توجه به حذف آزمون ورودی برای این مقطع و محدودیت ظرفیت پذیرش، آن دسته از دانش آموزانی که دارای معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتری هستند و یا از رتبه علمی فرهنگی ویژه ای برخودارند، در مقایسه با سایر رقبا در اولویت پذیرش خواهند بود.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه دهم

در سال 1402 – 1403، سامانه “واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش” به عنوان سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در نظر گرفته شده است. به این ترتیب تمامی داوطلبان ثبت نام نمونه دولتی پایه دهم در تمامی استان ها، می بایست با مراجعه به سایت مذکور از طریق نشانی my.medu.ir و با توجه به مراحل زیر، نام نویسی خود را انجام دهند.

 • پس از مراجعه به سایت my.medu.ir فیلدهای مربوط به کد ملی و سریال شناسنامه را تکمیل فرمایید.
 • جهت ثبت نام در آزمون، اقدام به پرداخت هزینه از طریق درگاه بانکی نمایید.
 • عکس داوطلب را با توجه به نکات موجود در دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، بارگذاری کنید.
 • فرم ثبت نامی را با توجه به اطلاعات داوطلب تکمیل نمایید.
 • در نهایت پس از اتمام موفقیت آمیز تمامی مراحل ثبت نام، کد پیگیری صادر شده را یادداشت نمایید.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان قزوین 1402 – 1403

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند. تنها موردی که به عنوان شرایط عمومی برای نام نویسی دانش آموزان در نظر گرفته شده است، دارا بودن تابعیت ایرانی می باشد.

شرایط اختصاصی پایه ششم به هفتم

 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط اختصاصی پایه نهم به دهم

 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی ۱۴۰۱ – 1402
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم

شرایط پذیرش پایه نهم به دهم

 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
 • هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
 • هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند

دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان قزوین 1402 – 1403

جهت اطلاع از جزئیات آزمون نمونه دولتی، به تمامی داوطلبان توصیه می شود تا با مطالعه دفترچه ثبت نامی، با شرایط و مدارک مورد نیاز، زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی و همچنین تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی، آگاهی لازم را کسب نمایند.

معمولا دفترچه راهنمای نام نویسی، یک روز پیش از آغاز و یا همزمان با فرآیند ثبت نام منتشر می گردد که به جهت دسترسی آسان خوانندگان مقاله، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم که از سایت my.medu.ir قابل دریافت می باشد در قسمت زیر قرار داده شده است. داوطلبان می توانند به هنگام ثبت نام دفترچه راهنما را دریافت نموده و از مشخصات مدارس و مناطق که در دفترچه هر استان متفاوت است نیز مطلع شوند.

به این ترتیب پس از مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، می بایست با تکمیل فرم نام نویسی، پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی، بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی و عکس پرسنلی دارای شرایط مندرج در دفترچه ثبت نامی، عملیات نام نویسی را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که حتما کد پیگیری صادر شده در انتهای فرآیند را یادداشت نمایید، چرا که مجددا به آن احتیاج پبدا خواهید کرد. همچنین توصیه می شود که جهت اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، بر روی لینک درج شده کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- نام نویسی مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم استان قزوین ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ از چه طریقی انجام می گیرد؟

با توجه به این که دانش آموزان این پایه بر اساس سوابق تحصیلی خود در این مدارس ثبت نام می کنند، برای انجام فرآیند نام نویسی خود می بایست حضورا به مدرسه مورد نظر مراجعه نمایند.

2- ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان قزوین ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام این مدارس برای دانش آموزان پایه نهم از روز سه شنبه مورخ 15 فروردین الی جمعه 25 فروردین بوده و تا تاریخ 28 فروردین ماه تمدید شد.

3- سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان قزوین ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ کدام است؟

دانش آموزان پایه نهم برای شرکت در آزمون پایه دهم این مدارس می بایست از طریق سایت my.medu.ir اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد