تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته کنکور 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور 98
دفترچه انتخاب رشته کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 98، داوطلبانی که نمره قبولی را کسب کرده اند باید دفترچه مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری را که هر ساله توسط سازمان سنجش منتشر می شود، تهیه و اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی (متمرکز و نیمه متمرکز) متناسب با علاقمندی های خود نمایند. برای گروه های آزمایشی ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی دفترچه انتخاب رشته مجزا و برای دو گروه آزمایشی هنر و زبان دفترچه انتخاب رشته مشترک منتشر خواهد شد. برای هر داوطلب تنها یک فرم انتخاب رشته تعبیه شده است و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری در گروه های آزمایشی اصلی و شناور (زبان و هنر) شده اند، باید کد رشته های تحصیلی را متناسب با علایق خود از هر یک از گروه های آزمایشی انتخاب کنند و در فرم انتخاب رشته مزبور درج نمایند. پذیرش داوطلبان براساس تراز کنکور آنها در زیرگروه ها صورت می پذیرد و برای رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) ،گزینش داوطلب براساس معدل کتبی دیپلم می باشد. لازم به ذکر است آن دسته از داوطلبانی که تمایل به انتخاب کد رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد را دارند، باید به صورت جداگانه دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را تهیه و با شروع زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به سایت مربوطه مراجعه و کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

داوطلبانی که در کنکور سراسری سال 97 شرکت کرده و در دوره روزانه رشته های متمرکز یا نیمه متمرکز پذیرفته شده اند، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته در دوره های روزانه برای کنکور 98 نمی باشند. لازم به ذکر است که این داوطلبان با توجه به شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام، می توانند در سایر دوره ها (به جز دوره روزانه) انتخاب رشته کنند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

مطابق سال های گذشته، زمان انتخاب رشته کنکور سراسری حدود یک هفته پس از انتشار کارنامه اولیه و در مرداد ماه خواهد بود. داوطلبانی که در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند، ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور را تهیه و سپس جهت کاهش درصد خطا، فرم پیش نویس انتخاب رشته موجود در انتهای دفترچه انتخاب رشته را به صورت دست نویس از کد رشته های متناسب با علایق خود تکمیل و در انتها به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. مشاوران تحصیلی با تجربه ایران مشاوره آماده راهنمایی کردن آن دسته از داوطلبانی که در انتخاب رشته خود با مشکل مواجه اند، می باشند. لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته متناسب با گروه های آزمایشی در جدول زیر قرار داده شده است و با انتشار دفترچه توسط سازمان سنجش لینک ها فعال خواهند شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر و زبان های خارجی 98

(به محض انتشاردفترچه ها، لینک ها فعال خواهند شد.)

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

داوطلبانی که در کنکور 98 شرکت کرده و طبق اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شوند. کلیه داوطلبان مجاز شده می بایست واجد شرایط عمومی و اختصاصی که در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری آمده است، باشند. به دلیل اینکه هنوز دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 منتشر نشده است، زمان دقیق انتخاب رشته در سال 98 نیز مشخص نیست اما چون انتخاب رشته در هر سال طی یک زمان مشخص انجام می شود، انتظار می رود انتخاب رشته سال 98 نیز مطابق زمان سال قبل انجام شود. انتخاب رشته کنکور سراسری در سال 97 از تاریخ پانزدهم تا بیستم مردادماه انجام گرفت. انتخاب رشته کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد که توصیه می کنیم قبل از انجام انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته 98 را از سایت مربوطه دریافت و به دقت مطالعه نمایید و سپس نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدام کنید. تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان، حداکثر 150 کد رشته محل می باشد. در پایان انتخاب رشته سیستم یک کد 15 رقمی به همراه لیست رشته های انتخاب شده را به شما نمایش می دهد که می بایست آن را پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگهداری و حفظ نمایید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98

نتایج نهایی انتخاب رشته در نیمه دوم شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد. داوطلبان پذیرفته شده در اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ،می بایست به صورت حضوری همراه با مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل قبولی مراجعه و اقدام به ثبت نام نمایند. داوطلبان در صورت عدم قبولی در این مرحله از آزمون سراسری می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت امتحان کنند. زمان اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در نیمه دوم مهرماه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره