جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97
شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران _ اسکودا با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص برای اجرای قوانین و احکام  اسلامی، هر ساله آزمونی تحت عنوان آزمون وکالت برگزار می کند و بسیاری از فارغ التحصیلان رشته حقوق و فقه و حقوق و مبانی اسلامی علاقمند به شرکت در این آزمون می باشند تا پس از پذیرش در آزمون و گذراندن دوره کارآموزی برای کسب پروانه وکالت اقدام کنند و جذب مشاغل مهم کشور شوند. با توجه به شروع ثبت نام آزمون وکالت در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی در رابطه با  شرایط آزمون وکالت در اختیارتان قرار دهیم که توصیه می کنیم با دقت و تا انتها مطالعه شود.

ثبت نام اینترنتی آزمون وکالت از 8 مهر آغاز شده و تا 19 مهرماه نیز ادامه دارد.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97

 • دارا بودن مدرک لیسانس رشته حقوق و رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی
 1. شرط لازم برای شرکت در آزمون داشتن مدرک کارشناسی این دو رشته می باشد و آن دسته از متقاضیانی که از این دو رشته مدرک لیسانس ندارند و فقط دارای مدرک بالاتر یا پائین تر (  کاردانی، ارشد،دکتری) می باشند مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.
 2. متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته از رشته حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی هستند در صورتی که رشته مدرک کاردانیشان نیز همنام باشد مجاز به شرکت در آزمون می باشند.
 3. مدرک کلیه داوطلبان باید مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد ( از دانشگاه های داخل یا خارج کشور )
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • شرایط سنی
 1. با توجه به قوانین وضع شده در حوزه قضائی استان ها، داوطلبانی که حوزه آنها تهران باشد در زمان ثبت نام اینترنتی سن آنها نباید بیشتر از 40 باشد و همچنین برای داوطلبانی که حوزه آنها از سایر استان ها باشد حداکثر سن مجاز 50 سال تمام می باشد.
 • سهمیه رزمندگان و ایثارگران

هر یک از داوطلبانی که دارای سهمیه های زیر می باشند می توانند در زمان ثبت نام متقاضی استفاده از سهمیه خود شوند.

 • فرزندان و همسران شهدا
 • جانبازان با حداقل 10% جانبازی
 • آزادگان با داشتن حداقل 3 ماه سابقه اسارت و همسر و فرزندان آن ها
 • رزمندگان با داشتن حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه
 • همسر و فرزندان جانبازان 25% و بالاتر
 • فرزندان رزمندگان دارای حداقل 12 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه
 1. کلیه داوطلبانی که از سهمیه های فوق استفاده می کنند در صورت عدم تائید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه کنند.
 2. همه ی داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه های فوق هستند باید در زمان ثبت نام اینترنتی بند مربوطه را فعال نمایند تا اطلاعات آن ها بعد از ثبت نام به ارگان مربوطه ارسال و تائید شود در ضمن نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.
 3. رزمندگانی که از تاریخ 31 / 06 /59  الی  31/ 6 /67 حداقل شش ماه متوالی در جبهه حضور داشته باشند و فرزندان رزمندگانی که حداقل دوازده ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته اند، لازم است با مراجعه به ارگان مربوطه ( سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی ) برای تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا اطلاعات آن ها پس از ثبت نام اینترنتی آزمون وکالت توسط ارگان زیربط مورد تائید نهایی قرار بگیرد.
 4. آن دسته از پرسنل نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ 31 / 06 / 59 الی 31 / 06 / 67 حداقل 6 ماه حضور متوالی در جبهه داشته اند و فرزندان این رزمندگان که پدر یا مادرشان حداقل 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه دارند مجاز هستند که با تائید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح ( ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، نیروی انتظامی و …) از مزایای این قانون استفاده کنند. این دسته از داوطلبان باید پس از کسب تائید، به ارگان های مربوطه مراجعه کنند و فرم مربوط به سهمیه را دریافت و تکمیل کنند همچنین در فرم ثبت نام اینترنتی کد پیگیری 12 رقمی که از همان ارگان دریافت شده است، درج شود.
 • پدر و مادر شهدا مشمول سهمیه ایثارگری نمی باشند.

تذکرات مهم در رابطه با سهمیه ایثارگری

 1. متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران باید حتما کد پیگیری 12 رقمی را از ارگان مربوطه دریافت کنند و هنگام ثبت نام اینترنتی در محلی که در فرم ثبت نام اینترنتی درنظر گرفته شده است، درج نمایند.
 2. وضعیت شمول سهمیه ایثارگری ابتدا توسط سازمان سنجش آموزش کشور بررسی می شود و تائید نهایی واجد شرایط بودن ایثارگران توسط ارگان مربوطه هر سهمیه انجام می شود.
 3. داوطلبانی که از سهمیه آزاد استفاده می کنند، به اعلام بعدی آن ها در مورد سهمیه ایثارگری توجهی نخواهد.

مدارک ثبت نام آزمون وکالت

 • اسکن عکس داوطلب
 1. عکس داوطلب باید 4*3 و با فرمت jpg و مربوط به سال جاری باشد.
 • اسکن مدرک تحصیلی
 1. مبنای شرکت در آزمون گواهی فارغ التحصیلی و دانشنامه می باشد و دانشجویان ترم آخری که در گواهی صادر شده آن ها عبارت فارغ التحصیل یا دانش آموخته  قید نشده است، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نمی باشند.
 2. فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته، باید عکس مدرک کاردانی خود را نیز ارسال کنند.
 • بارگذاری عکس کارت پابان خدمت یا گواهی معافیت دائم ( بدون حاشیه اضافی و با فرمت jpg)
 • واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 95/000 تومان و خرید سریال ثبت نام

کلیه متقاضیان آزمون وکالت باید قبل از اقدام به ثبت نام اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org، از منوی اصلی سایت بر روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک کنند و پس از پرداخت هرینه، شماره سریال 12 رقمی را دریافت نمایند.

 • داوطلبانی که دارای ناتوانی جسمی و حرکتی ( از ناحیه دست ) می باشند و داوطلبانی که دارای معلولیت نابینایی و کم بینایی هستند، در صورت نیاز به منشی در هنگام برگزاری آزمون، بایستی گواهی معلولیت و استفاده از منشی را از سازمان بهزیستی کشور دریافت نمایند و از بخش مربوطه سایت ثبت نام ارسال کنند.
 • برای داوطلبان فوق الذکر هیچ گونه سهمیه خاصی در این آزمون در نظرگرفته نشده است و از نظر پذیرش اولویتی بر سایر داوطلبان ندارند.

نکته مهم: داوطلبان در نظر داشته باشید که ثبت نام شما در صورتی تائید می شود که در نهایت موفق به دریافت کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 6 رقمی شوید در ضمن پس از اتمام ثبت نام حتما از مدارک ارسالی را پرینت تهیه کنید تا درصورتی که در آزمون پدیرفته شوید همراه با مدارک دیگر به کانون مربوطه تحویل دهید.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون وکالت 

پس از اطلاع از تمام شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون وکالت و تهیه مدارک لازم باید برای ثبت نام اینترنتی اقدام کرد. ثبت نام اینترنتی آزمون وکالت از 8 / 7 / 97  آغاز شده و تا 19 / 9 / 97 نیز ادامه دارد و کلیه متقاضیان واجد شرایط باید در این تاریخ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند زمان برگزای آزمون وکالت نیز 9 / 9 / 97 می باشد و باید چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه از همین سایت دریافت شود در کارت ورود به جلسه اطلاعات شخصی داوطلب و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است در ضمن در صورت همراه نداشتن این کارت در روز برگزاری آزمون از ورود داوطلب به محل برگزاری آزمون ممانعت می شود.

منابع مطالعاتی آزمون وکالت 

لازم است که بدانید آزمون وکالت شامل 120 سوال از 6 مجموعه درسی می باشد در واقع از هرکدام از دروس 20 سوال مطرح می شود که ضریب هر یک از دروس نیز متفاوت می باشد.

ردیف  نام درس ضریب منابع امتحانی
1 حقوق مدنی 3 کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی ( به تالیف دکتر ناصر کاتوزیان)
2 آیین دادرسی مدنی 3 کتاب آئین دادرسی مدنی دوره بنیادین 3 جلدی( به تالیف دکتر عبدالله شمس)

+

کتاب قانون آیین دادرسی مدنی

3 حقوق جزا ( عمومی و اختصاصی ) 2 کتاب حقوق جزای عمومی ( به تالیف دکتر اردبیلی)  + حقوق جزای اختصاصی ( به تالیف دکتر میرمحد صادقی) + مجموعه فانون مجازات اسلامی

 

4 آیین دادرسی کیفری 2 کتاب قانئن آئین دادرسی کیفری اصلاح 94 + کتاب دوجلدیدکتر خالقی منطبق با قانون جدید ( از چاپ 95 به بعد )
5 حقوق تجارت 2 دوره پنج جلدی حقوق تجارت ( به تالیف دکتر ربیعا اسکینی) + کتاب قانون تجارت
6 اصول استنباط حقوق اسلامی 1  کتاب مبانی استنباط حقوق اسلامی یا اصول فقه ( به تألیف دکتر ابوالحسن محمدی)

با توجه به جدول بالا توصیه می شود که مطالعه دروسی را که ضریب درسی بزرگتری دارند در اولویت قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون وکالت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره