9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401

مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401

زمان و مراحل مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401
مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401

فرآیند استخدام بانک ملت 1401 همانند دیگر بانک های کشور با برگزاری آزمون کتبی آغاز می گردد اما جذب نهایی افراد تنها به کسب نمره قبولی در آزمون ختم نمی شود، بلکه پذیرش در آزمون کتبی به منزله کلید ورود به مرحله مصاحبه تلقی شده و پذیرفته شدگان می بایست کلیه مراحل مربوط به مصاحبه را به منظور استخدام و آغاز فعالیت خود با موفقیت پشت سر بگذارند. با این تفاسیر می توان دریافت که دعوت به مصاحبه به هیچ عنوان به معنای استخدام نهایی نبوده بلکه ارزیابی و نحوه عملکرد داوطلبان در این مرحله و همچنین کسب تاییدیه پزشکی از سوی پزشک معتمد بانک می تواند تعیین کننده استخدام یا عدم استخدام آن ها باشند.

انجام معاینات و آزمایشات پزشکی معمولا آخرین مرحله از مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت می باشد.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401

پس از اعلام نتایج بانک ملت، از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی شده اند به میزان سه برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه حضوری دعوت به عمل می آید. این موسسه مالی در سال جاری نیز، نسبت به جذب افراد واجد شرایط استخدام بانک ملت 1401 از طریق آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی اقدام می نماید.

فرآیند دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان پس از اعلام نتایج اولیه صورت می گیرد و از آن جایی که زمان اعلام نتایج بانک ملت 1401 هنوز زمان دقیقی برای آن اعلام نشده، از همین رو توصیه می کنیم ما را در کانال تلگرام آزمون های استخدامی همراهی نمایید تا به محض انتشار زمان دقیق مصاحبه، از اخبار مرتبط با آن مطلع شوید. ناگفته نماند که اعلام نتایج و جدول زمان بندی دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان از طریق سایت استخدام بانک ملت به نشانی bankmellat.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

مراحل مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401

حضور در جلسه مصاحبه استخدام بانک ملت قطعا داوطلبان را با سوالات مختلفی مواجه می سازد که دستیابی به پاسخ ها می تواند آمادگی لازم برای شرکت در جلسه مصاحبه را برای متقاضیان به ارمغان آورد. از طرفی آشنایی با فرآیند برگزاری جلسات و سوالاتی که از سوی تیم مصاحبه کننده مطرح می شوند، از جمله عوامل موثر در کاهش استرس و نگرانی شرکت کنندگان بوده و می تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد.

مطابق با تجربه کاربران و داوطلبانی که در دوره های پیشین مصاحبه بانک ملت شرکت نموده اند، مراحل آزمون پس از اعلام نتایج به ترتیب زیر پیگیری می شوند که سعی کرده ایم در ادامه مقاله، توضیح کاملی را درباره هر یک از آن ها ارائه نماییم.

 • کسب حد نصاب علمی در آزمون کتبی
 • بررسی اصل مدارک مورد نیاز پذیرفته شدگان
 • مصاحبه روانشناسی (روانشناختی)
 • مصاحبه عمومی و تخصصی
 • گزینش (مصاحبه عقیدتی و سیاسی)
 • انجام معاینات و آزمایشات پزشکی

بررسی اصل مدارک مورد نیاز پذیرفته شدگان

در اولین گام از مصاحبه بانک ملت، مدارک داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرند تا صحت اظهارات آن ها هنگام ثبت نام اینترنتی محرز گردد. معمولا در این مرحله سه فرم به هر یک از شرکت کنندگان داده می شود که ابتدا باید نسبت به تکمیل آن ها اقدام نمایند. دو نمونه از این فرم ها مربوط به ارائه تعهد مبنی بر عدم درخواست انتقالی در مدت زمان خدمت و همچنین نداشتن مدرک کارشناسی ارشد (در صورتی که جزو شرایط استخدام باشد) می باشد و در فرم سوم نیز باید اطلاعات و مشخصات فردی متقاضی درج گردد.

توجه داشته باشید که در دوره های مختلف ممکن است بررسی مدارک به صورت همزمان با سایر مراحل مصاحبه انجام شود و یا این که ابتدا مدارک پذیرفته شدگان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید آن ها، دعوت به مصاحبه پس از گذشت چند روز انجام شود. لیست مدارکی که معمولا لازم است هنگام حضور در جلسه مصاحبه ارائه شوند به شرح زیر می باشد.

 • اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • اصل و تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 • اصل و تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان (پشت و رو)
 • اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 • 4 قطعه عکس 4*3 رنگی (داخل پاکت عکس)
 • سوابق فعالیت های اجتماعی و…
 • آدرس،کروکی و شماره تماس 8 معرف

مصاحبه روانشناسی (روانشناختی)

در این مرحله با روانشناسانی رو به رو می شوید که سعی دارند با سوالات خود داوطلبان را به چالش کشیده و شخصیت و ویژگی رفتاری آن ها را مورد بررسی قرار دهند. نکته ای که پیش از هر چیزی می بایست به آن دقت داشته باشید، حفظ خونسردی و ارائه پاسخ های صادقانه می باشد.

معمولا ابتدای جلسه از شما خواسته می شود خود را معرفی کنید و توضیح مختصری در مورد خانواده، علایق، رشته تحصیلی و… ارئه نمایید. به منظور آشنایی شما عزیزان با دیگر سوالاتی که ممکن است در این مرحله از مصاحبه مطرح شوند، در ادامه مقاله به ذکر چند نمونه از آن ها می پردازیم.

 • نقاط قوت و ضعف خود را در چه چیزهایی می بینید؟
 • اگر همکار و یا رئیس بانک از شما بخواهد کاری را خلاف مقررات انجام دهید، واکنش شما چه خواهد بود؟
 • دلیل انتخاب رشته تحصیلی خود را توضیح دهید.
 • انگیزه شما برای اشتغال در بانک چیست؟
 • در صورت عصبانیت ارباب رجوع، چه واکنشی از خود نشان می دهید؟
 • و…

توجه داشته باشید که مصاحبه روانشناختی تنها محدود به این مرحله نبوده بلکه پس از آن نیز باید در اتاقی مخصوص حاضر شده و به تعدادی سوال روانشناسی (تست شخصیت) و تست هوش به صورت الکترونیکی (از طریق سیستم) پاسخ دهید. مجموعه امتیازات این دو بخش به عنوان معیاری برای ارزیابی داوطلبان تلقی می گردد.

مصاحبه عمومی و تخصصی

بخش اعظمی از سوالات این بخش را سوالات تخصصی مرتبط با بانک و رشته تحصیلی داوطلبان تشکیل می دهد. پس از معرفی و پاسخ به چند سوال ساده پیرامون خانواده و رشته تحصیلی خود، نوبت به سوالات تخصصی می رسد. تیم مصاحبه کننده علاوه بر سنجش میزان تسلط و اطلاعات شما در حوزه بانکداری، سوالاتی را نیز پیرامون رشته تحصیلی متقاضیان مطرح می کنند.

به عنوان مثال اگر دانش آموخته رشته مهندسی نرم افزار باشید، ممکن است علاوه بر سوالات مالی و بانکی از دروس دانشگاهی رشته تخصصی شما نیز سوالاتی را مطرح نمایند. بنابراین سعی کنید با آمادگی کامل در جلسه مصاحبه حاضر شوید. از دیگر فاکتورهای مهم این مرحله از مصاحبه، میزان آشنایی و تسلط شما بر نرم افزارهای مربوطه مانند اکسل می باشد.

گزینش (مصاحبه عقیدتی و سیاسی)

فرآیند گزینش تقریبا در تمامی آزمون های استخدامی دیده می شود. داوطلبان می بایست در این مرحله از مصاحبه به سوالاتی درباره احکام، ولایت فقیه، مرجع تقلید، مسائل سیاسی روز و… پاسخ دهند. ناگفته نماند که ممکن است گزینش متقاضیان در روز مصاحبه انجام شده و یا به روز دیگری موکول گردد.

انجام معاینات و آزمایشات پزشکی

تقریبا می توان گفت استخدام آن دسته از داوطلبانی که به این مرحله راه پیدا می کنند، حتمی است مگر آن که مشکل خاصی وجود داشته باشد. در صورتی که فردی پس از انجام معاینات پزشکی مورد قبول واقع نشود، از مردودی های گزینش جایگزین وی خواهند شد.

آزمایشاتی که معمولا باید در این مرحله انجام شوند شامل تست اعتیاد، تست سلامت انگشتان دست، شنوایی سنجی،اعصاب و روان، تست سلامت ریه و بینایی سنجی می باشند. شایان ذکر است که نتایج آزمایشات می بایست به تایید پزشک معتمد بانک برسند.

روند کلی فرآیند مصاحبه استخدامی بانک ملت معمولا به ترتیب ذکر شده در این مقاله می باشد اما ممکن است در برخی دوره ها ترتیب انجام آن ها تغییر یابد. پس از اعلام نتایج استخدام بانک ملت 1401، داوطلبانی که موفق شده اند تمامی مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند، وارد دوره آموزشی می شوند که پس از اتمام دوره و فراگیری مهارت های لازم می توانند فعالیت خود را در عرصه بانکداری آغاز نمایند.

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1401

اساتید مصاحبه کننده از انواع سوالات احکام، عقیدتی و سیاسی، اطلاعات عمومی و … برای سنجش و ارزیابی داوطلبان در ابعاد گوناگون علمی و رفتاری استفاده می کنند تا از صحت سلامت روحی و عقلی فرد نیز اطمینال حاصل نمایند. شرکت کنندگان به منظور افزایش آمادگی و کاهش استرس خود می توانند منابع و کتاب های احکام، جزوه و کتاب های نمونه سوالات دوره های قبل را تهیه و مطالعه کنند. انواع سوالات مطرح شده در این جلسات به شرح ذیل می باشد:

انواع سوالات مطرح شده در مصاحبه آزمون استخدامی 1401
سوالات احکام
سیاسی و عقیدتی
تخصصی و علمی
روانشناسی
اطلاعات عمومی

 

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۱ چه زمانی برگزار می گردد؟

زمان برگزاری این مرحله تاکنون مشخص نشده اما شما می توانید به سایت استخدام بانک ملت به نشانی bankmellat.ir مراجعه نموده و از جزئیات مربوط به این فرآیند مطلع شوید.

2- سوالاتی که در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۱ مطرح می گردند، از چه مباحثی می باشند؟

موضوع سوالات این فرآیند علی رغم اطلاعات شخصی و مدرک تحصیلی، پیرامون مباحث عقیدتی سیاسی، احکام، تاریخ و مسائل روز دنیا می باشد. همچنین با مطالعه این مقاله می توانید با نوع دقیق تر سوالات، آشنا شوید.

3- مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۱ شامل چند مرحله است؟

این مصاحبه شامل مراحل بررسی اصل مدارک مورد نیاز پذیرفته شدگان مصاحبه روانشناسی (روانشناختی)، مصاحبه عمومی و تخصصی گزینش (مصاحبه عقیدتی و سیاسی)، انجام معاینات و آزمایشات پزشکی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی