تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97
مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

داوطلبان بعد از شرکت در کنکور سراسری به دنبال یافتن اطلاعاتی در زمینه « مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97 » هستند و همواره دغدغه انتخاب رشته که از حساس ترین و مهم ترین مراحل کنکور می باشد، را دارند. کنکور سراسری در 5 گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان در روزهای 7 و 8 تیر ماه برگزار گردید، که شاهد رقابت جمع کثیری از داوطلبان بوده ایم که هر یک به امید پذیرفته شدن در یکی از صندلی های دانشگاه های پر متقاضی در این آزمون شرکت نموده اند، همچنین نباید از ذکر این نکته غافل شویم که مجاز نشدن در انتخاب رشته دوره های روزانه به معنای شکست و پایان زندگی نمی باشد بلکه می توانند در دوره های دیگر همانند دانشگاه های آزاد، موسسات غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان کد رشته های خود را به ثبت برسانند و یا با تلاش، پشتکار بهتر و برنامه ریزی دقیق تر در کنکور سال آینده شرکت نمایند. سوالی که مکررا از مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره پرسیده می شود این است که  زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در چه تاریخی می باشد؟ آیا مهلت مجددی برای انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در نظر گرفته می شود یا خیر؟  اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97  به چه صورتی می باشد؟ برای پاسخ به این قبیل سوالات داوطلبان لازم دانستیم مطلبی را در خصوص برای داوطلبان ارائه دهیم، پیشنهاد می کنیم برای دریافت پاسخ سوالات خود این مطلب را تا انتخاب مطالعه نمایید.

داوطلبان مجاز به انخاب رشته کنکور سراسری باید توجه داشته باشند که انتخاب رشته این دوره فقط از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام خواهد گرفت.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97

 نتایج کنکور سراسری در 10 مرداد ماه 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و وارد نمودن شماره سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارنامه اولیه خود قدام نموده و بعد از انتشار  دفترچه انتخاب رشته کنکور 97، بر اساس تراز و رتبه کسب شده کد رشته محل های خود را انتخاب نموده و در موعد مقرر در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 از 15 مرداد ماه آغاز و تا 20 مرداد نیز ادامه داشته است. چنانچه ابهاماتی برای شما ایجاد گردید می توانید با مشاوره تحصیلیما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 97 

ممکن است این سوال برای تمام داوطلبان کنکور سراسری مطرح گردد که برای انجام یک انتخاب رشته مناسب چه اقداماتی باید انجام داد؟ هدف ما از نگارش این بند از مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور برای داوطلبانی است که اطلاعی از نحوه انتخاب رشته مناسب ندارند. در ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور را مطالعه نموده تا در جریان تمام جزئیات کد رشته محل های ثبت شده قرار بگیرید، سپس یک قلم و کاغذ برداشته و کد رشته محل های خود را بر سه اساس کد رشته های خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه انتخاب کنید. با این توضیحات این سوال در ذهن شما ایجاد می شود که این کد رشته ها به چه صورت و به چه معنا می باشد، باید بگوییم که کد رشته های خوش بینانه که باید در اولویت قرار بگیرد، کد رشته هایی می باشد که با توجه به تراز و رتبه کسب شده شما احتمال پذیرشتان کم اما علاقمند به تحصیل در آن می باشید. کد رشته های واقع بینانه، کد رشته هایی است که با توجه به تراز و رتبه کسب شده شما در آن زیاد می باشد و آخرین اولیت به کد رشته های بدبینانه اختصاص می باید که احتمال پذیرش شما در آن بسیار زیاد است اما علاقمند به تحصیل در کد رشته های خوش بینانه هستید. در پایان کد رشته های خود را به ترتیب اولیت نوشته و با فردی که در این زمینه از تجربه بسیار زیادی برخوردار است مشورت کنید و تغییرات لازم را انجام داده و در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است اما با توچه به پیش بینی های انجام شده و روال سال های گذشته به احتمال زیاد نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گیرد. چنانچه زمان دقیقی برای آن مشخص گردید از طریق کانال تلگرام کنکور به اطلاع شما داوطلبان گرامی خواهیم رساند، همچنین داوطلبانی هم که در این مرحله پذیرفته نشده اند می توانند شانس خود را در مراحل تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد محک بزنند. درضمن جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب رشته کنکور 97 می توانید عضو  کانال تلگرام انتخاب رشته شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

  1. سلام میخواستم بدونم جمع شهریه ثابت و متغیر گروه آزمایشی علوم انسانی برای مقطع کارشناسی رشته مدیریت مالی یا مدیریت بازرگانی چقدره و این قیمتی که میگید برای سال تحصیلی ۹۷و۹۸ هستش یا برای سال قبل؟

    • سلام
      شهریه ثابت به همراه شهریه متغیر رشته های مدیریت در دانشگاه آزاد برای هر ترم حدود ۱.۳۰۰.۰۰۰ الی ۱.۷۰۰.۰۰۰ تومان می باشد .که سالانه ۱۰ الی ۱۵ درصد نیز به میزان شهریه افزوده میشود

  2. سلام ببخشید بارتبه ی ۹۴۸۵کشوری درزیرگروه یک میتونم در پزشکی،دندان ،دارو ی دانشگاه آزاد قبول شم ؟در چه شهر هایی؟رتبه ی من در منطقه سه ۲۱۴۴وزیر گروه یک ۲۰۲۷ هست ممنونم

    • با سلام. با توجه به رتبه کسب شده شانس قبولی رشته های پزشکی برای شما بیشتر در استان های دورافتاده و و دارو سازی هم در استان هایی مانند کرمان خواهد بود، با توجه به درخواست بالای رشته دندان پزشکی شانس قبولی شما کمتر از دارو و پزشکی خواهد بود، همچنین شانس قبولی شما در این رشته ها برای دانشگاه روزانه به نوع انتخاب رشته بقیه داوطلب هم بستگی خواهد داشت ، در نظر داشته باشید شانس قبولی این رشته ها در دانشگاه ازاد و پردیس بالال خواهد بود.

دریافت مشاوره پیج کنکور