تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400
ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، داوطلبانی که در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند باید برای ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. در این بازه زمانی هر ساله با داوطلبانی مواجه می شویم که در هنگام تکمیل فرم انتخاب رشته خود دچار خطا و اشتباه شده اند و می بایست که به تصحیح و رفع مشکل مربوطه بپردازند.

به دلیل اهمیت آشکار انتخاب رشته درست در پذیرش داوطلبان، مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصتی را برای ویرایش فرم انتخاب رشته قرار داده تا متقاضیان یک فرم انتخاب رشته بی نقص را ثبت نمایند. شرکت کنندگان در این مهلت زمانی می توانند نسبت به حذف، اضافه و یا جابجایی اولویت های خود اقدام نمایند. این مقاله راهنمایی کاملی است از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 و نکاتی که در این باره باید بدانید.

شرکت کنندگانی که تمایل دارند فرم انتخاب رشته محل دکتری وزارت بهداشت خود را مورد ویرایش قرار دهند، می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

با آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، فرصت ویرایش انتخاب رشته از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت برای رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی، سال گذشته در اواسط شهریور ماه آغاز شد و پیش بینی می شود این فرآیند در سال 1400 به همین منوال باشد. داوطلبان می توانند در این زمان علاوه بر انجام روند انتخاب رشته، نسبت به ویرایش کد رشته های انتخابی خود نیز اقدام کنند.

همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی معمولا فرصت چند روزه ای تخت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت در اختیار داوطلبانی که موفق به انتخاب رشته نشده اند، قرار می دهد که در این بازه زمانی داوطلبان فرصت دارند با مراجعه مجدد به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی تغییرات مورد نظر خود را در کد رشته محل های انتخابی اعمال نمایند. به دلیل این که هنوز زمان دقیقی در زمینه انتخاب رشته و ویرایش فرم داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت در دسترس نیست، شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مطلع شوید.

توجه نمایید که امکان تمدید مهلت ویرایش انتخاب رشته در زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وجود نخواهد داشت. لذا داوطلبان باید در موعد مقرر تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند.

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400

مراحل انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت و ویرایش آن به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد که به شرح زیر است. توجه نمایید که اقدامات زیر می بایست در زمان مقرر که از طریق سایت مربوطه اعلام می گردد، انجام شود.

  1. مراجعه به سامانه الکترونیکی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir 
  2. انتخاب گزینه “دکتری تخصصی Ph.D” از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت.
  3. کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته / محل آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 1400” 
  4. انتخاب گزینه “ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام “
  5. وارد نمودن کد رهگیری دریافت شده در هنگام ثبت نام
  6. ورود به صفحه فرم انتخاب رشته و اعمال تغییرات لازم

در این صفحه متقاضیان می توانند تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنند. جابه جایی، حذف کردن کد رشته محل از فرم یا حتی اضافه کردن کد رشته محل جدید به آن از جمله تغییراتی هستند که در زمان ویرایش فرم انتخاب رشته قابل انجام است. داوطلبان می بایست به این نکته توجه نمایند که حتما بعد از اعمال تغییرات در فرم انتخاب رشته بر روی گزینه ثبت تغییرات کلیک کنند.

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، مرکز سنجش آموزش پزشکی با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته محل های انتخابی وی، بر اساس ظرفیت دانشگاه ها نتایج انتخاب رشته را بر روی سایت خود منتشر می کنند. داوطلبانی که برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1400 دعوت می شوند باید متناسب با زمان بندی دانشگاه پذیرنده در روز مصاحبه حضور داشته باشند. از آن جایی که شرکت در مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 می باشد برای آگاهی از آن می توانید برای لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان اصلاح و یا ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند در صورت نیاز و در زمان مقرر، نسبت به اصلاح و ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

2- ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 در چه زمانی امکان پذیر است؟

در حال حاضر زمان دقیقی در این باره منتشر نشده است اما به محض انتشار، اخبار مربوطه دز کانال تلگرامی ایران مشاوره منتشر می گردد.

3- ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 ازچه طریقی انجام می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir قابل انجام است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری