تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، داوطلبانی که در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند باید برای ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. در این بازه زمانی هر ساله با داوطلبانی مواجه می شویم که در هنگام تکمیل فرم انتخاب رشته خود دچار خطا و اشتباه شده و می بایست به تصحیح و رفع مشکل مربوطه بپردازند. بنابراین مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصتی را برای ویرایش فرم انتخاب رشته قرار داده است تا متقاضیان خطاهای احتمالی در این زمینه را به حداقل برسانند.

شرکت کنندگان در این مهلت زمانی می توانند نسبت به حذف، اضافه و یا جابجایی اولویت های خود اقدام کنند. در ادامه به شرح نکاتی که در این خصوص باید بدانید پرداخته ایم.

شرکت کنندگانی که تمایل دارند فرم انتخاب رشته محل دکتری وزارت بهداشت خود را مورد ویرایش قرار دهند، می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

با آغاز فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، فرصت ویرایش انتخاب رشته از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت برای رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی معمولا همزمان با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت صورت می پذیرد که داوطلبان می توانند در این تاریخ علاوه بر انجام روند انتخاب رشته، نسبت به ویرایش کد رشته های انتخابی خود نیز اقدام کنند.

همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی معمولا فرصت چند روزه ای تخت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت در اختیار داوطلبانی که موفق به انتخاب رشته نشده اند، قرار می دهد که در این بازه زمانی متقاضیان فرصت دارند با مراجعه مجدد به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی تغییرات مورد نظر خود را در کد رشته محل های انتخابی اعمال نمایند. تا کنون زمان دقیقی برای تمدید مهلت این فرآیند مشخص نشده و به محض اعلام، در این مقاله و همچنین در  کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره قرار خواهد گرفت.

توجه نمایید که امکان تمدید مهلت ویرایش انتخاب رشته در زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وجود نخواهد داشت. لذا داوطلبان باید در موعد مقرر تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند.

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

مراحل انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت و ویرایش آن به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد که به شرح زیر است. توجه نمایید که اقدامات زیر می بایست در زمان مقرر که از طریق سایت مربوطه اعلام می گردد، انجام شود.

  • مراجعه به سامانه الکترونیکی مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir انتخاب گزینه “دکتری تخصصی Ph.D” از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت

مرحله اول ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته محل – ویرایش انتخاب رشته و محل” 

مرحله دوم نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • انتخاب گزینه “انتخاب رشته محل – ویرایش انتخاب رشته و محل “

مرحله سوم نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

  • پس ازدرج کد ملی و شماره تلفن همراه، کد رهگیری دریافت شده را در کادر مربوطه قرار داده و وارد فرم انتخاب رشته شده و به اعمال تغییرات بپردازید.

مرحله چهارم نحوه ویرایش انخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

بعد از گذراندن مراحلی که گفته شد، متقاضیان می توانند تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنند. جابه جایی، حذف کردن کد رشته محل از فرم یا حتی اضافه کردن کد رشته محل جدید به آن از جمله تغییراتی هستند که در زمان ویرایش فرم انتخاب رشته قابل انجام است. داوطلبان می بایست به این نکته توجه نمایند که حتما بعد از اعمال تغییرات در فرم انتخاب رشته بر روی گزینه ثبت تغییرات کلیک کنند.

اقدامات بعد از ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401

پس از ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401، داوطلبانی که اسامی آن ها توسط سازمان سنجش به عنوان قبول شدگان اولیه اعلام می شود، می بایست در زمان مقرر به مصاحبه ای که دعوت شده اند، شرکت کنند. در غیر این صورت به منزله انصراف متقاضی از تحصیل می باشد. زمان مصاحبه در هر دانشگاه متفاوت بوده و داوطلبان بایستی طبق زمانبندی که از سوی دانشگاه مورد نظر تعیین شده است در جلسه مصاحبه حضور یابند، سپس نتیجه آن توسط مسئولین مورد بررسی قرار می گیرد.

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، مرکز سنجش آموزش پزشکی با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته محل های انتخابی وی، بر اساس ظرفیت دانشگاه ها نتایج انتخاب رشته را بر روی سایت خود منتشر می کنند. داوطلبانی که برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 دعوت می شوند باید متناسب با زمان بندی دانشگاه پذیرنده در روز مصاحبه حضور داشته باشند. از آن جایی که شرکت در مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 می باشد برای آگاهی از آن می توانید برای لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان اصلاح و یا ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند در صورت نیاز و در زمان مقرر، نسبت به اصلاح و ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

2- ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 در چه زمانی امکان پذیر است؟

در حال حاضر زمان دقیقی در این باره منتشر نشده است اما به محض انتشار، اخبار مربوطه در متن همین مقاله و کانال تلگرامی ایران مشاوره منتشر می گردد.

3- ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 ازچه طریقی انجام می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir قابل انجام است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری