تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

تاریخ و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96
اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آخرین اخبار مربوط به اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را بلافاصله در کانال تلگرام انتخاب رشته اطلاع رسانی خواهیم کرد.برای عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته کلیک کنید

[/box]

طبق روال هر ساله تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج کنکور به طور دقیق تر یعنی در نیمه دوم مرداد ماه،نوبت به انجام انتخاب رشته کنکور سراسری می رسد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته فرصت دارند تا در مدت زمانی که برای انجام انتخاب رشته فرصت دارند دست به انتخاب رشته بزنند که البته این مرحله برای داوطلبان به اندازه مرحله کنکور و حتی خیلی بیشتر از مرحله کنکور از اهمیت زیادی دارد.پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سایت سازمان سنجش اقدام به انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری می نماید و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند با تهیه و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 اقدامات لازم را جهت انجام انتخاب رشته خود انجام دهند.ضمن اینکه داوطلبان باید برای تمامی گروه های آزمایشی ( علوم ریاضی, علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان) دفترچه جداگانه تهیه کنند و از لیست رشته های کنکور سراسری، کد رشته محل های کنکور سراسری ، ظرفیت پذیرش رشته ها و… آگاه شوند.

برای اطلاع از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96

در رابطه با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 توجه داشته باشید که طبق آخرین اطلاع رسانی ها در تاریخ 25 شهریور ماه نتایج بر روی سایت قرار خواهد گرفت.(برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج و پیگیری آخرین اخبار دراینباره پیشنهاد میکنیم عضو کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره شوید)پس از مشاهده نتایج بر روی سایت آن دسته از داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شده اند می بایست نسبت به ثبت نام حضوری خود در دانشگاه پذیرفته شده اقدام نمایند اما داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ و یا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ شرکت نمایند و بار دیگر شانس خود را جهت قبولی در دانشگاه امتحان نمایند.با عضویت در کانال تلگرامی می توانید از تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 مطلع شوید.

برای اطلاع از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، فرصتی مجدد برای انتخاب رشته 96!

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت هرساله بعد از انتخاب رشته اصلی انجام میشود و همانطور که از اسم آن مشخص است انتخاب رشته ای است مجدد و برای تکمیل شدن ظرفیت دانشگاه هایی که در رشته هایی خاص هنوز ظرفیت دارند و به دنبال جذب دانشجو هستند.سوالی که برای بسیاری از داوطلبان پیش می آید این است که آیا انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای تعداد خاصی از داوطلبان است و یا همه ی داوطلبان کنکور می توانند در آن شرکت کنند؟در جواب باید بگوییم که تمامی داوطلبانی که سر جلسه کنکور حاضر شده اند می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت هم شرکت کنند.در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، داوطلبان مجددا به انتخاب رشته می پزدازند و در بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند.بنابراین این انتخاب رشته می تواند فرصتی طلایی برای شرکت کنندگانی باشد که یا مردود شده اند و یا از رشته و دانشگاه قبولی خود راضی نیستند.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 را مطالعه نمایید.

آیا از میزان تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری آگاهی دارید؟

آگاهی از میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری می تواند به شما در انجام انتخاب رشته بهتر کمک کند.پس در رابطه با میزان تاثیر سهمیه ها به توضیحات زیر توجه نمایید:

سهمیه مناطق: این نوع سهمیه برای تمامی داوطلبان کنکور سراسری اعمال می شود و به هر کدام از داوطلبان یکی از سهمیه های منطقه 1 ، 2 یا 3 تعلق می گیرد.”سهمیه منطقه 1″ این سهمیه به داوطلبانی که 3 سال پایان دبیرستان را در شهر های بزرگ که به امکانات آموزشی دسترسی داشته اند تعلق می گیرد.”سهمیه منطقه 2″این سهمیه به داوطلبانی تعلق می گیرد که از امکانات آموزشی برخوردار بوده اند اما نه به اندازه دانش آموزان منطقه 1.”سهمیه منطقه 3″ این سهمیه متعلق به داوطلبانی است که در 3 سال پایانی دوره دبیرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی نداشته اند.

سهمیه ایثارگران : جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی زیر 25 % و همچنین همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جزو سهمیه ایثارگران محسوب می شوند و تـابع ضـوابط مربوط بـه سهمیه ایثارگران هستند.داوطلبان سهمیه ایثارگران ( 5 درصدی و 25 درصدی ) کافیست 70 درصد نمره آخرین نفر قبولی در هر رشته محل را کسب کنند تا درصورت وجود ظرفیت قبول شوند .ضمن اینکه ظرفیت در نظر گرفته شده برای داوطلبان سهمیه 5 درصدی ، یک پنجم ظرفیت مربوط به سهمیه 25 درصدی است.

سهمیه بسیج  : این سهمیه فقط در انتخاب رشته کنکور آزاد تاثیر گذار است و تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری ندارد. همچنین میزان تاثیر آن بستگی به مدت زمان دریافت کارت بسیج فعال می باشد و متغیر است.

سهمیه جانبازی :جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی 25 % به بالا و همچنین همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جزو سهمیه ایثارگران محسوب می شوند و تـابع ضـوابط مربوط بـه سهمیه ایثارگران هستند. ظرفیت اختصاصی برای این دسته از داوطلبان 20 درصد از ظرفیت هر کد رشـته محـل است و حد نصاب نمره این داوطلبان 80 درصد نمره گزینش آزاد برای تمامی رشته های تحت پوشـش وزارت بهداشت (رشته هایی که در دانشگاههای علوم پزشکی ارائه می شوند) و 70 درصد نمره گزینش آزاد برای سایر رشته هاست.اما این قانون تا پیش از امسال بود یعنی در سال های گذشته فقط داوطلبانی امکان استفاده از از سهمیه جانبازی و رزمندگان را داشتند که پدرانشان بالای 25 درصد جانبازی داشته باشند.اما در سال 96 به گفته معاون تعاون امور اجتماعی بنیاد شهید به فرزندانی که پدرانشان زیر 25 درصد جانبازی داشته باشند هم سهمیه کنکور تعلق خواهد گرفت.

سهمیه رزمندگان :رزمندگان (با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه) جزو سهمیه رزمندگان محسوب می شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند.حدنصاب نمره برای این داوطلبان 75 درصد نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر است.داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در دوره های نوبت دوم (شـبانه)، پیام نور، غیرانتفـاعی، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان آزمون سراسری پذیرفته شوند، در صـورت انصراف از قبولی اولیه، منحصراً یک بار دیگر مجاز به استفاده از سهمیه مذکور خواهند بود.د

سهمیه کارمندان :در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.

سهمیه آموزگاران :در کنکور انسانی 80 درصد ظرفیت رشته راهنمایی مشاوره متعلق به آموزگاران آموزش و پرورش می باشد.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 96

پیش از این مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به طور اختصاصی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری 96 توضیحاتی را در اختیارتان قرار داده اند اما به نکاتی که در این مقاله برایتان توضیح خواهیم داد نیز توجه داشته باشید.در ابتدا دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کرده و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.از بین رشته های انتخابی اگر تعداد آنها بیش از 150 رشته است تعداد آنها را کاهش دهید و به 150 برسانید و اگر تعدادشان کمتر است رشته هایی که نسبتا مورد علاقه است به لیست خود اضافه کنید سپس رشته ها را به 3 دسته تقسیم کرده و نام دسته های را به ترتیب خوشبینانه ، معقول و بدبینانه قرار دهید.برای دسته خوشبینانه 40 رشته در نظر بگیرید و به ترتیب علاقه خود این 40 رشته را اولویت بندی کرده و بچینید و سپس 80 رشته متوسط یا معقول و مابقی رشته ها بدبینانه انتخاب شوند.در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ترتیب اولویت رشته های شما باعث بیشتر شدن شانس قبولی تان نخواهد شد و شانس قبولی برای رشته اولویت 1 تا 150 یکسان است،بنابراین سعی کنید رشته های مورد علاقه خود را در اولیت قرار دهید.

لینک مستقیم اعلام نتایج کنکور سراسری 96 در سایت سنجش

برای اطلاع از آخرین رتبه های قبولی کنکور در تمامی رشته ها کیک کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۴ نظر

 1. سلام. من میخام نتیجه رو نگاه کنم اما شماره داوطلبی وشماره پرونده رو گم کردم چکارکنم؟؟؟؟

 2. سلام ببخشید یه سوال داشتم،من امسال در دو آزمون علوم تجربی و زبان شرکت کردم رتبه زبانم خوب شد برا همین فقط برای زبان انتخاب رشته کردم الان که نتایج اومده هر هر چی گد داوطلبی زبان رو میزنم چیزی که به من نشون میده کد داوطلبی مربوط به علوم تجربیه خیلی گیج شدم لطفا جواب بدید.

 3. سلام ..نتایج نوشته صرفا سوابق تحصیلی ..یعنی نتیجه دیگه هم هست؟؟من قبول نشدم تکمیل ظرفیت چ تاریخیه؟

 4. با سلام می خواستم بدونم چطور میشه از اولویتهای قبولی بعدی دانشگاه آزاد مطلع شد من اولویت سومم قبول شدم. ولی الان می بینم راهش دورتره.

 5. سلام خوب هستین
  با سهمیه ۲۵درصد ایثارگری و رتبه زیر گروه یک ۱۲۲۶ و تراز ۷۳۰۰ پزشکی و دندون ازاد هیچکدومو نیوردم. ینی چی ؟ پس اگ با این رتبه نمیگیره با چند میخاد بگیره؟ دولتی شانس هست قبول بشم؟تروخدا زود جواب بدین

 6. لطفا تاریخ دقیق رو بگید

 7. سلام
  بارتبه۲۰هزار رشته زبان وادبیات فارسی قبول میشم یاتاریخ سهمیه منطقه۳

 8. سلام خواستم بپرسم من بارتبه۲۱۰۰۰ تجربی منطقه ۲میتونم مامایی ارومیه روزانه قبول شم؟

 9. سلام
  میخواستم بدونم با رتبه ی ۱۲۷۶۰ منطقه یک میتوتم تو دانشگاه پیام نور تبریز حقوق بخونم؟

 10. سلام من رتبه در سهمیه ۸۰۰۰ شدم و تراز ۵۰۱۴ با سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد دانشگاه ازاد اصفهان پرستاری قبول میشم

 11. سلام ،می هواستم من بدونم با این رتبه و ترازم می اونم پزشکی یا دارو پردیس و یا مازاد ازاد قبول بشم و توی کدوم شهر ها شانس قبولیم بیشتره؟؟!ترازم٨۶٠٠و رتبه ٢٩٠٠سهمیه۵درصد

 12. سلام من رتبه ی منطقه سه ام در سهمیه ۲۴هزار شد…سهمیه ۵درصدی و بسیج فعال هم دارم…تراز زیرگروه یکم ۴۳۰۰ هستش..در انتخاب رشته ی دانشگاه ازاد پرستاری ها و مامایی های شهرستان های استان خودم (خراسان رضوی)رو زدم…امکان قبولی دارم؟؟

 13. بابا:
  سلام
  من با تراز ۸۹۰۰ رتبه ۲۶۰۰ شدم , منطقه ۲ و سهمیه ۵ درصد جانبازان , میخواستم ببینم داروسازی قبول میشم؟

  • سلام بله شانس قبولی دارین و بستگی داره به انتخاب رشتتون سال گذشته رتبه ی مشابه
   داروسازی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و پردیس علوم پزشکی مازندران و چندین شهر دیگه قبولی داشته برای اطلاعات کامل تر با ایران مشاوره تماس بگیرین
   موفق باشید .

 14. سلام
  من با تراز ۸۹۰۰ رتبه ۲۶۰۰ شدم , منطقه ۲ و سهمیه ۵ درصد جانبازان , میخواستم ببینم داروسازی قبول میشم؟

 15. سلام..من رتبم تو منطقه سه هفت هزار و دویست شد…میخام پرستاری قبول شم اما زیستم ۹ درصده ولی شیمیم خوبه..۳۳ درصده..ریاضی ۴۶..خاستم بدونم پرستاری قبول میشم بخاطر زیست کم؟؟شهر و دانشگاشم مهم نیس..رتبه ی زیر گروه یکمم ششش و نهصده

  • سلام بله شانسه قبولی دارین .
   سال گذشته رتبه های مشابه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه همینطور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه علوم پزشکی فسا و چندین شهر دیگر قبولی داشته .

 16. سلام خسته نباشین
  با رتبه ۲۰۰۰۰ منطقه ۲ . رشته ریاضی
  امکان قبولی در دانشگاه دولتی اراک در رشته مهندسی کامپیوتر هست؟
  اگ هست چن درصد؟

 17. سلام مجدد
  با رتبه ۱۳۰۰ سهمیه ایثارگری ک گفتم اصلا امیدی ب دندانپزشکی نیست یا احتمالش خیلی کمه؟ ازاد چی
  ممنون ک وقت گذاشتین جواب دادین

  • سلام احتمالش کمه ولی برای پردیس شانس قبولی بیشتری دارید .
   برای دانشگاه آزاد بهتره رتبه ی کشوریتون رو بگید چون سهمیه مناطق نیستین نمیشه رتبه ی کشوریتون رو حدس زد .
   موفق باشین

 18. سلام. امروز ۱۸امه ولی هنوز نتایج انتخاب رشته سراسری اعلام نشده. توی نظرات خوندم که گفتین تا ۲۳ام اعلام میشه. نتایج انتخاب رشته آزاد چی؟ اونم ۲۳ام اعلام میشه یا دیرتر؟ اصلا خبر دقیقی از زمان انتشار نتایج آزاد اعلام شده؟

 19. سلام، آیا من میتونم با رتبه ۹۴۶۹ در سهمیه ۵% و رتبه ۸۰۱۶۶ کشوری (بدون سهمیه) پرستاری دزفول قبول شم؟ من بومی زنجان هستم البته

 20. سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم با رتبه ۱۳۲۷ سهمیه ایثارگری و تراز۷۳۰۰ دندانپزشکی میارم تروخدا جواب بدین

  • سلام دوست عزیز تراز زیر گروه یک شما برای پذیرش رشته ی دندانپزشکی کمتر از تراز های قبوای دانشگاه های آزاد و حتی ظرفیت مازاد دانشگاه های آزاد هست و شانس قبولی پایینی دارین .

 21. سلام
  آیا با رتبه ۱۷۰۰۰ ریاضی منطقه ۳ ، مکانیک قبول میشوم؟

  • سلام سوالتون خیلی کلیه بهتر بود میگفتین دانشگاهه آزاد مدنظرتونه یا دانشگاه دولتی و همینطور چه شهرهایی .
   در دانشگاه دولتی احتمال قبولیتون کمه ولی خب سالهای گذشته دانشگاه ولایت -ایرانشهر / روزانه مشابه رتبه ی شما قبولی داشته
   برای دانشگاه ازاد و راهنمایی دقیق حتما باید رتبه ی کشوریتون رو هم بگید با ایران مشاوره تماس بگیرین .

 22. دهه سوم یعنی چندم

 23. سلام تو تهران با ۲۸ هزار فکر نمیکنم رشته عالی بیارید احتمالا رشته های ضعیف بیارید

 24. سلام من با رتبه ۱۰۰۰۰میتونم دانشگاه سراسری تبریز رشته روان شناسی قبول شم

  • سلام اطلاعاتتون خیلی ناقصه و نمیتونم راهنماییتون کنم چون علاوه بر گروه انسانی گروه های ریاضی و تجربی هم رشته ی روانشناسی رو دارن و شما نگفتین در کدوم گروه آزمایشی رتبتون ۱۰۰۰۰ شده همینطور به سهمیه ی مناطقتون هم اشاره ای نکردین . برای راهنمایی دقیق تر با ایران مشاوره تماس بگیرین .

  • اگه رشتتون انسانیه برای روانشناسی باید رتبه ی بهتری داشته باشید.

 25. لطفا زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری رو بگید شدیدا استرس داریم ممنونم

 26. پس کی نتایج انتخاب رشته رو میزارن من دیگه ازاسترس مردم

 27. سلام خسته نباشین.
  به نظر میاد که پارسال ۲۹ شهریور نتایج نهایی رو زدن یعنی در نیمه ی اول شهریور نبود.میشه راجع به زمان دقیق یکم توزیح بدین؟
  واقعا استرسش زیاده
  ممنون.

  • سلام. طبق پیگیریهای ما، گفته شده که نتایج آزمون سراسری تو دهه سوم شهریور اعلام میشه و احتمالا قبل از ۲۵ ام شهریور نتایج میاد. موفق باشید.

 28. سلام.نتیجه انتخاب رشته کنکور۹۶کی اعلام میشه?????

 29. سلام لطفا انتخاب رشته رو جدی بگیرید من وارد کردن کد هارو سپردم به مامانم و چند تاشو اشتباه زده و من الان باید با رتبه ۴۰۰ برم نقشه برداری صنعتی اراک بخونم چه شب بیداری هایی کشیدم و به خاطر سهل انگاری دیگران این اتفاق بیوفته خیلی دردناکه

 30. سلام.تاریخ دقیق اعلام نتایج رو میشه بگید؟

 31. سلام دوستان
  با رتبه ۲۸۰۰۰ ریاضی در منطقه یک آیا احتمال قبولی در دانشگاه روزانه هست؟

 32. سلام.من با رتبه ۱۷۰۰۰ در سهمیه جانبازی شانس قبولی در دانشگاه کرمان دارم

 33. با عرض سلام.می خواستم بدونم تاریخ دقیق اعلام نتایج هنوز مشخص نشده؟

 34. سلام.تاریخ دقیق نتایج انتخاب رشته رو میشه بگید؟خیلی استرس داریم

دریافت مشاوره تخمین رتبه