تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 – 98

ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 – 98

شرایط و زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 - 98
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در چندین سال گذشته شاهد افزایش داوطلبان برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی بوده ایم و این موضوع بیانگر اهمیتی است که خانواده های امروزی برای تحصیل فرزندانشان قائل هستند. با توجه به رقابتی که میان دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس وجود دارد لزوم مطالعه با کیفیت و همچنین برنامه ریزی دقیق با کمک والدین برای این دانش آموزان باهوش و علاقه مند احساس می شود. وجود همه ی این مسائل در آزمون هایی که در پایه ششم ابتدایی و نهم برگزار می شود زمینه ی اضطراب و دغدغه ی دانش اموزان را ایجاد می کند که والدین می توانند با افزایش اطلاعات خود در زمینه ی آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان و همراهی دانش آموزانشان در دوران مطالعه برای آمادگی در آزمون نمونه دولتی این اضطراب را کاهش دهند و به موفقیت دانش آموزان خود کمک بزرگی کرده باشند . به منظور افزایش اطلاعات شما در زمینه آزمون نمونه دولتی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره این مقاله را فراهم کرده است تا به سوالات شما در زمینه شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 و زمان و نحوه  ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم 97 – 98 و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم 97 – 98 همچنین منابع و چگونگی سوالات آزمون نمونه دولتی پاسخ درستی ارائه دهند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم 97 – 98

  • داشتن تابعیت ایرانی
  • تنها نمره های پایه ششم در ثبت نام آزمون نمونه دولتی اعمال می شود.
  • نمرات نیمسال اول دانش آموز باید اینگونه باشد که یا در تمامی دروس نمره خیلی خوب و یا در حداکثر یک درس نمره خوب و سایر دروس نمره خیلی خوب را کسب کرده باشد.
  • نمرات نیمسال دوم دانش اموز باید اینگونه باشد که یا در تمامی دروس نمره خیلی خوب و یا در حداکثر یک درس نمره خوب و سایر دروس نمره خیلی خوب را کسب کرده باشد.
  • یکی از نکات مهم  این است که به دلیل اینکه در زمان ثبت نام آزمون نمرات نیمسال دوم  هنوز اعلام نشده است پس تنها شرط آن نمرات نیمسال اول می باشد اما آزمون نمونه دولتی بعد از اعلام نمرات نیمسال دوم می باشد به همین دلیل نمرات نیمسال دوم هم محاسبه می شود و تنها دانش آموزانی که نمرات کسب شده آن ها مطابق با شرایط تعیین شده باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون را دارند.

ادغام آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان 

از آن جا که آموزش و پرورش دولت وقت، در صدد کم کردن استرس دانش آموزان و شاداب نمودن محیط مدارس است اقدام به حذف آزمون از مقاطع ابتدایی و همچنین حذف آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در مقطع ششم نموده و از طرفی ثبت نام و برگزاری آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان را ادغام کرده است تا با تعدد آزمون ها دانش آموزان دچار استرس و نتایج جبران ناپذیر پس از آن نشوند. یعنی همه ی دانش آموزان اعم از آن هایی که می خواهند وارد مدارس تیزهوشان و یا دانش آموزانی که قصد دارند وارد مدارس نمونه دوتی شوند در یک آزمون شرکت خواهند کرد.  از این پس  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98 و  طرح شهاب کلیک نمایید. 

نحوه  و زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم 97 – 98 در اسفند ماه به صورت استانی و جداگانه توسط اموزش و پرورش مخصوص هر استان صورت می گیرد. در چندین سال گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت اینترنتی و توسط خود دانش آموز در سایت ثبت نام نمونه دولتی هر استان انجام می شود. نحوه ثبت نام هر استان با استان دیگر متفاوت است و اکثر استان ها به صورت اینترنتی و برخی حتی به صورت حضوری ثبت نام دانش آموزان (در مدرسه در حال تحصیل دانش آموز) را انجام می دهند. همچنین ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 – 98  به احتمال زیاد در اسفند ماه 97 در سایت ثبت نام انجام می گیرد. در رابطه با زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ششم 97 – 98 بایستی بگوییم که این آزمون در اوایل تیرماه 97 برگزار می شود. همچنین اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی معمولا اینگونه است که دو هفته بعد از برگزاری آزمون توسط سایت مربوطه به صورت استانی اعلام می شود.

مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی 97 – 98

1- داوطلبان برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنند و کد ملی و رمز همگام خود را که از مدیر مدرسه خود
دریافت نموده اند ،همانند تصویر زیر در قسمت های مربوط وارد نمایند.اگر بنا به هر دلیلی ، کد ملی یا رمز همگام اشتباه باشد باید به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نموده و  مشکل خود را رفع نمایند.

2- پس از ورود به سامانه ، نقش (دانش آموز ) و عنوان سازمانی ( نام مدرسه محل تحصیل ) خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه تایید کنید.

3-  با ورود به صفحه بعدی دانش آموز باید تعهد نامه را با دقت مطالعه نموده و در صورت موافقت با تعهد دکمه « ذخیره و بعدی » را انتخاب نماید.

4- با ورود به صفحه بعدی ، باید نسبت به تکمیل مشخصات عمومی خود را وارد نمایید 

5- در صورت داشتن خواهر و برادر همزاد ، شرکت کننده در این آزمون باید پس از انتخاب گزینه 11 ، کد ملی دوقلو یا چند قلو خود را تکمیل کند.

6- مشخصاتی مانند(نام ونام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، نام و کد دبیرستان، منطقه و استان محل تحصیل )به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و دقت داشته باشید که امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

7- برای عکس دانش آموز ابعاد و حجم فایل محدودی مشخص شده است. به منظور آماده سازی فایل در ابعاد خواسته شده می توانید از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایید.در قسمت درج معدل، چنانچه معدل دانش آموز از حد تعیین شده کمتر باشد، داوطلب امکان ثبت نام در سامانه را ندارد.

8- اگر متقاضی دارای سهمیه شاهد می باشد، باید در گزینه سهمیه شاهد نوع سهمیه خود را انتخاب نماید.

9 – در آخر گزینه تأیید صحت اطلاعات وارد شده را بزنید و برروی دکمه « ذخیره و بعدی » کلیک نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از پرداخت هزینه ، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد . اما پس از پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری، امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت.

10- در مرحله بعدی ، پرداخت هزینه را مطابق مراحلی که در صفحه زیر نمایش داده شده است ، انجام دهید.با کلیک بر روی ( علامت + ) در بخش مدیریت پیام « در صورت انتخاب این گزینه و پرداخت وجه، ثبت نام نهایی شده و مشخصات شما قابل ویرایش نمی باشد. آیا نسبت به ادامه فرآیند اطمینان دارید؟ » برای شما نمایش داده خواهد شد که در صورت تایید، وارد مرحله پرداخت هزینه می شوید.

11- جهت پرداخت هزینه ثبت نام، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با داشتن رمز دوم و CVV2 استفاده نمایید.

12 –  پس از پرداخت هزینه ، رسید پرداخت الکترونیکی دانش آموز نمایش داده خواهد شد که داوطلب باید توجه داشته باشد که این رسید به منزله رسید ثبت نام و شماره پیگیری شما نمی باشد. بنابراین برای دریافت رسید ثبت نام و شماره پیگیری روی عبارت ( بازگشت به صفحه در خواشت پرداخت ) کلیک کرده و رسید ثبت نام خود را چاپ نمایید.

 

نحوه سوالات آزمون نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی 97 – 98

مجموع تمامی سوالات 80 تا می باشد که مهلت پاسخگویی آن 100 دقیقه ، که به صورت چهارگزینه ای و تستی مطرح می شود. نکته ی مهمی که دانش آموزان بایستی به آن توجه نمایند این است که برای هر سوال صحیح 3 امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی تعلق می گیرد. سوالات غلط باعث کسب نمره منفی می شود به همین خاطر توصیه ی ما این است که تا از سوالی مطمئن نشده اید پاسخ ندهید.طبق روال سال گذشته آموزش و پرورش سوالات آزمون نمونه پایه ششم 97 – 98 در 5 درس مطرح می نمایند.

1- آموزش قرآن و هدیه های آسمانی با 10 سوال با ضریب 2

2- فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن) با 20 سوال با ضریب 2

3- مطالعات اجتماعی با 10 سوال با ضریب 1

4- علوم تجربی با 20 سوال با ضریب 2

5- ریاضی 20سوال با ضریب 4

 

منابع آزمون نمونه دولتی پایه ششم 97 – 98

دانش آموزان پایه ششم که متقاضی ورود به مدارس نمونه دولتی هستند توجه نمایند که سوالات این آزمون از کتاب های درسی پایه ششم می باشد و تمامی سوالات از کتاب های درسی مطرح می شود و توصیه می کنیم که شما دانش آموزان به تمامی مباحث کتاب های درسی خود مسلط باشید اما در رابطه با منابعی که می تواند به روند مطالعه و موفقیت شما کمک کند مشاوران ما سی دی ها و یا جزوات آموزشی را به شما توصیه نمی کنند و بهترین کتاب هایی که دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در رشته نمونه دولتی می توانند مطالعه نمایند کتب کمک آموزشی است زیرا که با کتاب های درسی دانش آموز تا حدود زیادی مطابقت دارد و دانش آموزان دچار دوگانگی و سرگردانی نخواهند شد ما چند نمونه ازاین کتاب ها را برای شما نام می بریم .برای اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی کلیک کنید.

 

 

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98

  • داشتن تابعیت ایرانی
  • معدل کل سال هشتم و نیمسال اول پایه نهم ملاک قرار می گیرد. معدل نیمسال اول و دوم پایه نهم باید 17 یا بالاتر از 17 باشد.
  • یکی از نکات مهم  این است که به دلیل اینکه در زمان ثبت نام آزمون نمران نیمسال دوم  هنوز اعلام نشده است پس تنها شرط آن نمره بالاتر از 17در نیمسال اول می باشد ، آزمون نمونه دولتی بعد از اعلام نمرات نیمسال دوم  برگزار شده به همین دلیل نمران نیمسال دوم هم محاسبه می شود و تنها دانش آموزانی که معدل نیمسال دوم آن ها 17 و یا بالاتر از 17 باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون را دارند.

نحوه  و زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98

 ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم 97 – 98 در تاریخ 28 / 1 / 97 آغاز و تا 5 / 2 / 97 ادامه می یابد. ثبت نام به صورت اینترنتی توسط سایت سازمان اموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه انجام خواهد شد . در هر سال تغییراتی در نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم صورت می گیرد که در اکثر مواقع در برخی استان ها به صورت اینترنتی و در برخی به صورت حضوری در مدارس در حال تحصیل انجام می شود. مشاوران ما به محض اطلاع دقیق از زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98 در همین صفحه به اطلاعتان خواهند رساند. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98 در تاریخ 11 / 3 / 97 برگزار می شود. همچنین زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 98 – 97 تقریبا دو هفته بعد از آزمون در سایت معرفی شده اموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه در هر استان اعلام می شود.

سوالات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98

سوالات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به این صورت است که در 8 درس با تعداد 100 سوال مطرح می شود. هر درس ضریب متفاوتی دارد که برایتان نام برده ایم.

1- پیام های آسمانی 10 سوال با ضریب 2

2- ادبیات فارسی 10 سوال با ضریب 2

3- درس عربی 8 سوال با ضریب 1

4- دروس علوم اجتماعی (تاریخ ، اجتماعی ، جغرافیا ) 10 سوال با ضریب 1

5- زبان انگلیسی 7 سوال با ضریب 1

6- کار و فناوری 10 سوال با ضریب 1

7- علوم تجربی 20 سوال با ضریب 2

8- ریاضیات 25 سوال با ضریب 2

منابع آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 97 – 98

در هر سال آموزش و پرورش کتاب های درسی را منبع اصلی سوالات آزمون  مطرح می نماید به همین خاطر انتظار می رود که سوالات طبق محتوای کتاب های درسی ارائه شود. در رابطه با منابعی که می تواند به دانش آموزان پایه نهم کمک کند می توانیم کتاب های کمک آموزشی را پیشنهاد کنیم که شباهت بیشتری به کتاب های درسی نسبت به سایر کتاب ها دارد. اما توصیه مشاوران مرکز  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به دانش آموزان ، مطالعه دقیق تمامی مباحث کتاب های درسی پایه نهم می باشد.برای اطلاع از منابع آزمون نمونه دولتی نهم کلیک کنید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۰ نظر

  1. سلام زمان دقیق آزمون امسال چه موقع است.

  2. سلام ببخشید من چطور میتونم اولویت دوم انتخاب کنم؟؟!

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج سمپاد