تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / سایت ثبت نام لاتاری 2024 | dvprogram.state.gov

سایت ثبت نام لاتاری 2024 | dvprogram.state.gov

لینک ورود به سایت ثبت نام لاتاری 2024
سایت ثبت نام لاتاری 2024

قرعه کشی لاتاری (Lottery) یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت سریع و آسان به آمریکا و دریافت مجوز اقامت این کشور می باشد، چرا که دولت آمریکا با برگزاری سالانه این فرآیند در تاریخ های مشخص به مردم سایر کشورها اجازه می دهد تا شانس خود را برای به دست آوردن گرین کارت آمریکا به صورت کاملا رایگان امتحان کنند.

فرآیند نام نویسی داوطلبان از جمله ثبت اطلاعات مورد نیاز، بارگذاری مدارک و… جهت شرکت در این قرعه کشی نیز بدون پرداخت هزینه و به صورت اینترنتی از طریق سایت اختصاصی آن انجام می پذیرد. همچنین تمامی متقاضیان ایرانی می توانند در لاتاری شرکت نمایند اما باید توجه کنند که، زبان سایت مذکور انگلیسی است و به همین دلیل بایستی تمامی اطلاعات لازم به زبان انگلیسی درج شود. جهت آشنایی با بخش های مختلف این سامانه تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام لاتاری 2024

dvprogram.state.gov

داوطلبان جهت ثبت نام در قرعه کشی لاتاری می بایست به سایت اختصاصی آن به نشانی dvprogram.state.gov مراجعه کنند.

معرفی سامانه ثبت نام لاتاری 2024

همان طور که اشاره شد، dvprogram.state.gov سایت اختصاصی ثبت نام لاتاری است که هر ساله در بازه زمانی مشخصی جهت انجام فرآیند نام نویسی فعال می شود و متقاضیان می توانند با وارد کردن مشخصات و ارائه مدارک لازم، شانس برنده شدن خود را جهت دریافت اقامت آمریکا امتحان کنند. البته لازم به ذکر است که نتایج قرعه کشی نیز در زمان مقرر از طریق همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

با توجه به این که داشتن پاسپورت از سال گذشته به شرایط نام نویسی اضافه شده است، لازم است افراد مشخصات پاسپورت خود را نیز هنگام تکمیل فرم نام نویسی اینترنتی به ثبت برسانند. جالب است بدانید این امر باعث کاهش تعداد ثبت نامی ها شده و همین موضوع احتمال برنده شدن افراد را به طرز قابل توجهی بالا می برد. در ادامه قسمت های مختلف سایت برای شما شرح داده شده است.

معرفی سامانه ثبت نام لاتاری

  • شماره 1 (دستوالعمل های ثبت نام): از آن جایی که ممکن است افراد به دلیل عدم تکمیل صحیح فرم اینترنتی ورود به قرعه کشی لاتاری و یا ارسال بیش از یک فرم، رد صلاحیت شوند، بنابراین بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با مراجعه به این بخش و بررسی آن، از شرایط دقیق و اطلاعیه های مربوط به ویزا و ارائه درست فرم نام نویسی آگاه شوند.
  • شماره 2 (دستور العمل عکس): همان طور که می دانید، برای ثبت نام، داوطلبان می بایست عکس خود را مطابق با مندرجات و الزامات ذکر شده در سایت آپلود کنند، چرا که در صورت ارسال عکس نادرست، افراد رد صلاحیت می شوند. از این رو سایت لاتاری در این قسمت، نمونه هایی از عکس های صحیح متقاضیان و موارد لازم برای بارگذاری تصاویر را ارائه داده است.
  • شماره 3 (دسترسی به فرم ثبت نام): با کلیک بر روی این قسمت و درج کد امنیتی مربوطه، فرم اینترنتی ثبت نام لاتاری برای شما نمایان می شود که برای نام نویسی می بایست اطلاعات شخصی خود را به صورت دقیق و صحیح در کادرهای مورد نظر ثبت نمایید.
  • شماره 4 (بررسی وضعیت متقاضی): در صورتی که فرآیند نام نویسی در این قرعه کشی بزرگ را به انجام رسانده اید، می توانید در زمان مقرر پس از مراجعه به سامانه، با انتخاب قسمت “بررسی وضعیت متقاضی” و ثبت اطلاعات خواسته شده، نتایج خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید. 

نحوه ثبت نام لاتاری 2024

توجه داشته باشید که انجام این فرآیند از طریق سایت dvprogram.state.gov کاملا رایگان بوده و هیچ گونه هزینه ای از شما بابت این امر دریافت نمی شود. البته شرکت ها و نهادهایی وجود دارند که، با دریافت مبلغی پروسه نام نویسی را برای شما انجام می دهند. روندی که می بایست بدین منظور پشت سر بگذارید به ترتیب زیر می باشد.

پیش از شروع مراحل ثبت نام از به روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل کنید چرا که مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر ممکن است باعث بروز مشکلات و نارسایی هایی در حین انجام فرآیند ثبت نام شوند.

  • مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری به آدرس dvprogram.state.gov و کلیک روی گزینه “Begin Entry”
  • وارد کردن کد امنیتی، سپس اطلاعات شخصی از جمله نام، نام وسط، نام خانوادگی، جنسیت و تاریخ دقیق تولد (روز، ماه و سال) به میلادی
  • درج اطلاعات مربوط به شهر و کشور محل تولد و انتخاب گزینه “Yes”
  • تکمیل بخش مرتبط با اطلاعات پاسپورت و ثبت اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی و شماره پاسپورت
  • بارگذاری عکس خود با اندازه طول 600 تا 1200 پیکسل و مطابق با سایر شرایط مندرج در صفحه پیش رو
  • ثبت اطلاعات مربوطه در قسمت “آدرس پستی” شامل آدرس محل سکونت، استان، شهر، کد پستی و آدرس پستی (اگر قصد وارد نمودن اطلاعات شخص دیگری را دارید، حتما در گزینه “In Care Of” نام او را نیز وارد کنید.)

در نهایت نیز بخش های مربوط به اطلاعات تحصیلی و وضعیت تأهل و فرزندان خود را به ثبت برسانید. این قسمت از فرآیند ثبت نام لاتاری، شما را ملزم می دارد تا بالاترین مدرک تحصیلی خود را از میان گزینه های موجود انتخاب نموده و سپس وضعیت خود را از لحاظ تأهل و یا تجرد مشخص کنید. در بخش بعد، سیستم از شما اطلاعات کامل و دقیق همسر و فرزندانتان (در صورت وجود) را می خواهد. توجه داشته باشید که هر فرد فقط یک مرتبه در هر دوره می تواند شانس خود را برای برنده شدن بلیط لاتاری امتحان کند. البته همین یک مرتبه هم منوط به پشت سر گذاشتن صحیح و موفق مراحلی می باشد که در این مقاله ارائه شد.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان چگونه می توانند نسبت به ثبت نام لاتاری 2024 اقدام کنند؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه dvprogram.state.gov صورت می پذیرد.

2- آیا متقاضیان ایرانی هم می توانند از طریق سایت ثبت نام لاتاری 2024 در این قرعه کشی شرکت کنند؟

بله، این امکان برای تمامی داوطلبان ایرانی نیز وجود دارد.

3- آیا نیازی به بارگذاری مدارک در سایت ثبت نام لاتاری 2024 وجود دارد؟

بله، شما می بایست عکس پرسنلی خود را هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره