دوشنبه , بهمن ۲ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران کشور
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تحصیل در خارج / شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

شرایط لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های آلمان

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های آلمان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

تقاضای تحصیل در آلمان به علت کیفیت مطلوب آموزش در این کشور از همه ی نقاط دنیا وجود دارد. شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان برخلاف سایر کشورها متفاوت بوده و براساس شرایط متقاضی احتمال ورود به این رشته در دانشگاه های این کشور وجود دارد. در آلمان دانشگاه های پزشکی معتبری وجود دارد که تقریبا مورد تایید تمام کشورهای دنیاست. افرادی که تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را انتخاب می کنند شانس اقامت ( مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل ) در این کشور را نیز دارند. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در آلمان 6 سال و برای دندانپزشکی 5 سال است مدرک پزشکی عمومی در آلمان به عنوان کارشناسی ارشد محسوب می شود و کسانیکه موفق به اخذ این مدرک شوند می توانند پروانه پزشکی دریافت کنند و در صورت تمایل برای ورود به مقطع دکتری اقدام نمایند. شروع سال تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از ماه سپتامبر است و در ماه های دیگر در این رشته ها پذیرش صورت نمی گیرد.

 

شرایط اعزام دانشجو در رشته پزشکی و دندانپزشکی به آلمان  

جهت اخذ پذیرش این رشته ها در دانشگاه های این کشور معمولا دو راه وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

روش اول : کسانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند که این افراد باید شرایط زیر را دارا باشند تا شرط پذیرش برای آن ها محقق گردد.

1- مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل حداقل 17 به بالا ( معدل هر دو مدرک باید بالای 17 باشد )

2- مدرک زبان آلمانی حداقل B1 ( که می بایست حتما از موسسه گوته و یا انجمن فرهنگی ایران و اتریش اخذ شده باشد )

3- اخذ پذیرش کالج یک ساله  M-kurs و سپس فارغ التحصیلی از کالج M-kurs با معدل بالا ( افرادی که در مرحله اول و دوم ضعف معدل دارند اگر در این مرحته معدل بالایی کسب کنند ضعف معدل آنها جبران خواهد شد چرا که معدل 17 شانس قبولی خوبی ندارد بنابراین ، کسب معدل بالا در این مرحله احتمال پذیرش را افزایش می دهد. )

روش دوم : متقاضیان این روش از اخذ پذیرش افرادی هستند که چه در ایران و چه در دیگر کشورها به دانشگاه رفته و یا کالج خاصی را گذرانده اند که می توان گفت تقریبا شرایط ورود به دانشگاه این گروه نسبت به کسانیکه از روش اول برای اخذ پذیرش استفاده میکنند سخت تر است زیرا نه تنها گذراندن این دوره ها مزیتی برای آنها ندارد بلکه امکان اخذ کالج M-kurs را از دست می دهند و در نتیجه نمی توانند معدل خود را بهبود بخشند. بنابراین بایستی مستقیما وارد رشته پزشکی شوند و باید برای آنها پذیرش پزشکی اخذ گردد. متقاضیان این روش ، برای ورود به رشته پزشکی بایستی حداقل دارای شرایط زیر باشند :

1- معدل دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل حداقل بالای 19 – 19.5

2- مدرک زبان آلمانی ، حداقل B1

3- معدل بالای مدرک دانشگاهی که گذرانده اند.

متقاضیان می بایست تک تک شرایط ذکر شده را دارا باشند در صورت نقص در هر یک از موارد ذکر شده احتمال پذیرش کاهش می یابد.

نکته مهم قابل ذکر این که پذیرش در کالج یک ساله M-kurs به معنی پذیرش در رشته پزشکی نیست زیرا براساس نظام آموزشی آلمان هر کسی براساس رشته تحصیلی خود یک سال کالج بگذراند. ( افرادی که رشته آنها تجربی است کالج M-kurs ، رشته فنی و مهندسی کالج T-kurs را بگذرانند.) بنابراین پذیرش M-kurs با پذیرش رشته پزشکی متفاوت است.

نکته مهم دیگر در رابطه با اخذ پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه های کشور آلمان اینکه تحصیل در هیچ کشوری ، شرط معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و سطح زبان آلمانی را تغییر نمی دهد. برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا کلیک کنید.

شهریه دانشگاه های آلمان 

تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان رایگان است ( غیر از هزینه های مربوط به خدمات و بیمه های دانشجویی ) اما برای تحصیل در برخی دانشگاه ها هم باید شهریه پرداخت کرد مخصوصا دانشگاه هایی که تدریس در آنها به زبان انگلیسی انجام می گیرد که آن هم به دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد. سیستم تحصیل رایگان برای تمام دانشجویان بین المللی صرف نظر از کشور مبدا آنها قابل دسترسی است . ولی دانشگاه های خصوصی آلمان همچون سایر کشورها از طریق شهریه های تحصیل تامین مالی می شوند بنابراین برخی دانشجویان بین المللی باید مبلغی بین 3000 تا 20000 یورو در هر سال برای تحصیل در رشته پزشکی پرداخت کنند که مبلغ این شهریه با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی تعیین می شود.

محدودیت سنی جهت تحصیل در رشته پزشکی آلمان 

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های آلمان محدودیتی وجود ندارد ولی نکته مهم و قابل توجه آن است که سفارت آلمان در ایران روی فاصله ی بین تحصیلات افراد حساسیت دارد بنابراین  ایران مشاوره به کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند توصیه میکند حداکثر تا سن 26 سالگی اقدام به دریافت پذیرش کنند چرا که پس از آن احتمال رد درخواست شما زیاد است، البته برای این مشکل هم راه حل هایی وجود دارد که میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز  ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. جهت کسب اطلاعات در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان کلیک کنید.مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  برای آشنایی بیشتر شما عزیزانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی آلمان را دارید نام تعدادی از دانشگاه های معتبر آلمان را در ادامه مطلب دراختیارتان قرار داده است.

لیست تعدادی از دانشگاه های معتبر آلمان

 • دانشگاه بوخوم     Ruhr-universitat Bochum
 • دانشگاه آزاد برلین     Freie universitat Berlin
 • دانشگاه بن     Rheinish Friedrich-wilhelms-universitat Bonn
 • دانشگاه هانوور     universitat Hannover
 • دانشگاه بیلفلد     universitat Bielefeld
 • دانشگاه اسن     universitat Essen
 • دانشگاه فرانکفورت     johann Wolfgang Goethe universitat Frankfurt
 • دانشگاه ارلانگن     Erlangon universitat
 • دانشگاه کلن     Koln universitat
 • دانشگاه کیل     Christian-Albrechts universitat Zu kiel
 • دانشگاه سارلند       universitat Des Saarlandes
 • دانشگاه گیسن     justus-Liebig universitat Giessen
 • دانشگاه گوتینگن     George August Gottingen

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های آلمان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا تحصیل در رشته هایی چون پزشکی و دندانپزشکی …

یک نظر

 1. سلام راستش من امسال موفق به قبولی در رشته پزشکی نشدم.و معدل سال پیش دانشگاهی و دیپلم بالای ۱۸ دارم.من شنیدم که قبولی در ازمون های ورودی المان سخته ایا درسته؟این ازمون ها حتی با وجود گذراندن کالج در انجا اجباریست؟احتمال قبولی در ازمون ورودی کالج و پایانی کالج برای دانشگاه با شرایط من چقدره؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *