تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

تاریخ برگزاری کنکور سراسری و آزاد 99
زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموزان پس از 12 سال تحصیل در مدارس ، خود را برای شرکت در یکی از حساس ترین ماراتن هایی که مسیر زندگی آن ها را مشخص می کند ، آماده می نمایند و این موضوع برای بسیاری از آن ها اضطراب بسیار زیادی را به همراه دارد. داوطلبانی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که در موعد مقرر ، ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور آزاد را به درستی انجام داده باشند. کنکور سراسری هر سال برای پنج گروه آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان‌های خارجی و هنر برگزار می شود که کنکور گروه آزمایشی زبان و هنر ، به صورت شناور می باشد. یعنی داوطلبان علاوه بر شرکت در کنکور گروه آزمایشی اصلی خود (ریاضی ، انسانی و تجربی) می توانند در یک یا دو آزمون گروه های هنر و زبان نیز شرکت کنند.

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (ملی یا شناسنامه) برای داوطلبان جهت شرکت در کنکور سراسری و آزاد الزامی می باشد و در غیر این صورت مجاز به حضور در جلسه آزمون نخواهند بود.

زمان برگزاری کنکور و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 99

همان طور که پیش تر گفته شد کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. زمان برگزاری کنکور 99 با روال سال های گذشته کمی فرق دارد. ابتدا بنا بود این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه 30 و 31 مرداد ماه 99 برگزار شود. اما همگی می دانیم که شرایط این روزهای کشور موجب شده است که تعطیلی مدارس بیش از حد تصور به طول بیانجامد. از همین رو روال آموزشی برخی از دانش آموزان ممکن است تکمیل نشده باشد. بنابراین فعلا تاریخ جدیدی برای برگزاری آزمون سراسری در نظر گرفته نشده است و گفته می شود که 20 روز پس از برگزاری آخرین امتحان نهایی ، شاهد برگزاری این آزمون خطیر خواهیم بود.

به هر حال کنکور سراسری برگزار می شود و تمامی ثبت نام کنندگان می توانند در جلسه آزمون حضور یابند. لازم به ذکر است که برای شرکت در کنکور سراسری همراه داشتن کارت شناسایی و هم چنین کارت ورود به جلسه الزامی می باشد. کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و کارت ورود به جلسه کنکور آزاد معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org قرار می گیرد که داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری خود نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

نگاهی به آمار تعداد داوطلبان و تعداد کارت صادر شده در کنکور 98

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری ۹۸

ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که چرا مجموع کارت های صادر شده برای شرکت در آزمون سراسری بیشتر از تعداد داوطلبان آن است؟ این تمایز مربوط به شناور بودن آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی می باشد. یعنی داوطلبان می توانند در کنار گروه آزمایشی اصلی خود که یکی از رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی یا علوم انسانی است ، در کنکور هنر و زبان های خارجی نیز شرکت نمایند. بنابراین هر یک از داوطلبان می توانند یک ، دو و حتی سه کارت ورود به جلسه داشته باشند که این موضوع باعث می شود تعداد کارت های صادر شده ، همواره بیشتر از تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری باشد.

کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت همزمان برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که اگر داوطلب پس از دریافت کارت ورود به جلسه خود متوجه شود که اطلاعات مندرج بر روی آن با مشخصات هویتی او متناقض است ، می تواند با مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نسبت به برطرف نمودن نواقص موجود بر روی کارت ورود به جلسه ، اقدام نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از اعلام نتایج کنکور ، اعلام نتایج کنکور آزاد ، زمان اعلام نتایج کنکور و انتخاب رشته می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- با توجه به شرایط موجود ، ممکن است آزمون سراسری برگزار نشود؟

خیر. کنکور سراسری نسبت به سال های گذشته با تاخیر برگزار می شود اما لغو نمی گردد.

2- آیا کنکور سراسری 99 در تیر ماه برگزار می گردد؟

این آزمون مهم در روزهای 30 و 31 مرداد ماه 99 برگزار می شود.

3- به جز کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ، آیا مدرک شناسایی دیگری برای حضور در جلسه کنکور مورد نیاز است؟

لازم است داوطلبان علاوه بر کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ، یک کارت شناسایی (شناسنامه یا کارت ملی) نیز ، به همراه خود داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99