پنج شنبه , اردیبهشت ۶ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

شرایط و زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97
ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

از سال 92 تا به کنون ثبت نام دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد  در یک بازده زمانی معمولا ده روزه انجام گرفته است اما آزمون سراسری و دانشگاه ازاد  باهم ادغام شده اند و مانند سابق آزمون جداگانه ای ندارند. با توجه به حساس و اضطراب آور بودن کنکور سراسری ، داشتن اطلاعات دقیقی در زمینه های نحوه ثبت نام ، زمان ثبت نام و کنکور و … می تواند به شما در ارائه یک کنکور موفق کمک بزرگی نماید زیرا که پس از کسب اطلاعات شما می توانید با خیالی راحت به برنامه ریزی کنکور 97  بپردازید. به همین خاطر مرکز  ایران مشاوره به منظور همراهی شما داوطلبان در رسیدن به آرزوهای بزرگتان این مقاله را فراهم نموده اند و شما می توانید برای پاسخگویی به سوالات خود تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه ازاد 97

با توجه به این موضوع که دیگر کنکور سراسری و آزاد به طور جداگانه برگزار نشده و باهم ادغام شده اند ، داوطلبانی که قصدشان از شرکت در انتخاب رشته کنکور سراسری تنها قبولی در دانشگاه های آزاد می باشد و در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نمی کنند نسبت به داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته کنکور سراسری را نیز دارند سخت گیری کمتری صورت خواهد گرفت.

در زیر چند نکته را برایتان خواهیم گفت که باید رعایت شود.

 • یکی از موضوعات مهمی که سوال بسیاری از داوطلبان نیز می باشد این است که اگر در کنکور سراسری بیشتر از دو بار در دانشگاه های روزانه قبول شده باشیم حق شرکت در کنکور سراسری را داریم ؟ جواب این سوال خیر می باشد. اما شما داوطلبان اگر تنها قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شرکت نمایید منعی برای شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود نخواهد داشت.
 • اگر شما قبلا در یک دانشگاه دولتی به صورت رایگان تحصیل نموده اید دانشگاه ازاد تفاوتی برای شما قائل نخواهد شد و می توانید در صورتی که تراز قبولی در دانشگاه ازاد را کسب نمودید ، تحصیل نمایید.
 • چنانچه شما دانشجوی دانشگاه های روزانه می باشید و قصد شرکت در کنکور سراسری به دلیل قبولی در دانشگاه های آزاد را دارید می توانید بدون اینکه از دانشگاه روزانه محل تحصیل خود انصراف دهید در کنکور شرکت نموده و الزامی برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه وجود ندارد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد 97

برای تحصیل در مقطع کاردانی بایستی به این سوال پاسخ دهید که آیا قصد شرکت در کاردانی پیوسته را دارید یا ناپیوسته ؟ منظور از کاردانی پیوسته این است که تنها داوطلبانی که مدرک دیپلم دارند می توانند در کاردانی و آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی دارند می توانند در کاردانی ناپیوسته شرکت نمایید. هم کاردانی پیوسته و هم کاردانی ناپیوسته به صورت بدون کنکور از طریق سازمان معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می گیرد. در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی در هنگام ثبت نام کاردانی بدون کنکور دانشگاه ازاد می توانید با مرکز  ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد 97

مانند مقطع کاردانی ، کارشناسی نیز به دو صورت پیوسته و ناپیوسته تقسیم می شود. کارشناسی پیوسته را تنها افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم هستند و می خواهند از کاردانی به کارشناسی شرکت نمایند بایستی در ثبت نامی که در دانشگاه ازاد در سال 97 صورت می گیرد به صورت کارشناسی ناپیوسته و آن دسته از افرادی که مدرک پیش دانشگاهی دارند و برای اولین بار است که می خواهند وارد دانشگاه شوند بایستی به صورت کارشناسی پیوسته در دانشگاه ازاد ثبت نام نمایند. ثبت نام دانشگاه ازاد هم بدون کنکور بوده و با در دست داشتن مدارک می توانید وارد سایت شده و ثبت نام را انجام دهید.

 • همچنین ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در سال 97 در دو نوبت مهر و بهمن ماه برای ورودی های مهر ماه از نیمه دوم مرداد ماه و زمان ثبت نام برای ورودی های بهمن ماه در اواسط آبان ماه انجام خواهد شد.

ثبت نام دانشگاه آزاد در رشته های با آزمون در سال 97 چگونه است ؟ 

با وجود اینکه اکثر رشته های دانشگاه ازاد بدون کنکور هستند اما در چند سال گذشته رشته های پرطرفداری مانند پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی و همچنین برخی از رشته های پیراپزشکی و رشته های بسیار پرطرفدار دیگر نیز تنها در صورت شرکت در کنکور صورت می گیرد. ثبت نام از طریق سایت سنجش در بهمن ماه 96 آغاز می شود.

زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

چنانچه شما داوطلبان قصد شرکت در کنکور دانشگاه آزاد 97 را دارید بایستی بدانید که همانطور که گفتیم آزمون دانشگاه آزاد همزمان با کنکور سراسری به صورت یکسان برگزار می شود اما ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه ازاد طبق روال سال قبل در بهمن ماه به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به همراه دریافت کارت اعتباری صورت می گیرد.  همچنین به محض اطلاع دقیق از زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 در همین صفحه به اطلاعتان خواهیم رساند.

تاریخ برگزاری کنکور دانشگاه آزاد 97

همانطور که گفتیم به دلیل ادغام آزمون کنکور سراسری با کنکور دانشگاه آزاد ، در سال 97 نیز این آزمون طبق روال سال گذشته در تیرماه برگزار شده و در مرداد ماه نتایج اولیه و در شهریور ماه اعلام نتایج نهایی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. داوطلبان با توجه به گروه آزمایشی انتخابی خود (انسانی ، تجربی و…) در آزمون شرکت می نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲۶ نظر

 1. ببخشید میخواستم بدونم زمان ثبت نام دانشگاه آزاد دوباره تمدید میشود؟

  • باسلام. ثبت نام و کنکور دانشگاه آزاد و سراسری باهم ادغام شده و نیازی نیست در این مورد نگران باشید و اقدامی انجام دهید.چون کنکور سراسری همان کنکور دانشگاه آزاد می باشد فقط موقع انتخاب رشته باید دو نوع انتخاب رشته انجام دهید یکی برای دانشگاه آزاد و دیگری برای دانشگاه سراسری.

 2. سلام من دیپلممو گرفتم یه سال دانشگاه نرفتم میخوام از مهر ماه امسال برم منتهی نمیدونم چه موقع باید ثبت نام کنم رشتمم حسابداریه نمیدونم با آزمونه یا نه

  • باسلام. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهرماه است و اگر که بخواهید بدون آزمون وارد دانشگاه شوید براساس سوابق تحصیلی پذیرفته خواهید شد یعنی فقط نمره کل دیپلم در نظر گرفته می شود اما اگر بخواهید با آزمون وارد شوید باید در کنکور سراسری شرکت کنید.

 3. سلام من خدمت سربازیم اخر فروردین تمام میشه و کارشناسی میکروبیولوژی دارم میخوام واسه رشته ازاد پرستاری شرکت کنم ولی موفق به ثبت نام ازمون نشدم این امکانش هست که تمدید بشه ثبت نام؟؟؟

 4. سلام یکی جواب من و بده لطفا من رشتم کارشناسی تجارت الکترونیک میخوام رشته پیرانپزشکی یا فیزیوتراپی یا علوم ازمایشگاهی یا مهندسی پزشکی شرکت کنم دانشگاه ازاد امسال میخوام برم دانشگاه ثبت نام نکردم کسی میدونه دقیقا باید چیکار کنم نمیتونم برای سال دیگه صبر کنم که ثبت نام کنم ممنون میشم جواب سوال منم بدید ❤

  • باسلام. شما حتما باید در کنکور سراسری شرکت کنی چون رشته های علوم پزشکی به هیچ عنوان بدون کنکور ارائه نمیشه حتی در دانشگاه های آزاد و پردیس خودگردان.

 5. سلام من موفق به ثبت نام برای غیر انتفاعی و ازاد نشدم …یعنی نمیتونم در آینده در این دانشگاه ها تحصیل کنم ؟
  مهلت ثبت نام نداره دیگه؟

  • سلام ثبت نام دانشگاه ازاد با سراسری ادغام شده و نیازی نیست شما ثبت نام جدای انجام بدین. دانشگاه غیر انتفاعی هم ثبت نام جدای نداره فقط باید در زمان ثبت نام کنکور سراسری تیک دانشگاه غیر انتفاعی رو هم میزدین.

 6. سلأم عذرخواهی میکنم من ثبت نام کنکور أنجام دادم رشته ی تجربی اما ازم هزینه دانشکاه ازاد نگرفتن
  ولی من میخوام کنکور آزاد هم بدم
  میدونم با هم سراسری و آزاد ادغام شدن ولی میشه بگید الان من ثبت نام کردم برای سراسری ،دانشگاه آزادم کنکورشو میدم دیگه واسه آزاد نباید ثبت نام کنم؟ یا باید یه زمان دیگه آزادو ثبت نام کنم واسه کنکور؟

  • باسلام. ثبت نام آزمون سراسری و آزاد ادغام شده یعنی شما یک ثبت نام انجام میدید و در یک آزمون شرکت میکنید اما زمان انتخاب رشته دفترچه های انتخاب رشته جداگانه میاد و شما میتونید دوتا انتخاب رشته با کد رشته های متفاوت داشته باشید.

 7. سلام برای سال ۹۷ ثبت نام دانشگاه ازاد همزمان باثبت نام ازمون سراسری یا جداس اگه جداس مهلت ثبت نام کیییییییه؟

  • باسلام. ثبت نام آزمون سراسری و آزاد ادغام شده یعنی شما یک ثبت نام انجام میدید و در یک آزمون شرکت میکنید اما زمان انتخاب رشته دفترچه های انتخاب رشته جداگانه میاد و شما میتونید دوتا انتخاب رشته با کد رشته های متفاوت داشته باشید.موفق باشید.

 8. سلام
  موفق به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نشده ام و امروز متوجه شدم زمان تمام شده است آیا امکان ثبت نام برای کارشناسی ارشد امسال دارم(رشته علوم سیاسی)؟
  با تشکر

  • باسلام. خیر متاسفانه دیگه برای امسال فرجه برای ثبت نام مقطع ارشد گذاشته نمیشه چون دوبار سایت ثبت نام باز شد. موفق باشید.

 9. سلام من متاسفانه فراموش کردم ثبت نام مربوط به پیام نور و غیرانتفاعی رو انجام بدم و الانم که دیدم مهلت ویرایش تا سوم اسفند بوده که گذشته. میخواستم بدونم با مراجعه حضوری به سازمان سنجش امکان داره بتونم پیام نور و غیرانتفاعی رو هم فعال کنم برای خودم؟

  • سلام. بین سیزدهم تا شانزدهم همین ماه مهلت ثبت نام مجدد هستش و میتونید در این تاریخ برای دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی هم کارت خریداری کرده و ثبت نام کنید.

 10. سلام من در زمان مقرر متاسفانه موفق نشدم در کنکور ۹۷ ثبت نام کنم، ایا امکان داره در اسفند زمانی مشخص بشه تا دوباره سایت باز بشه و ثبت نام کنم برا دانشگاه ازاد ـ، ممنون میشم پاسخ بدین واقعا نگرانم

  • سلام. زمان ثبت نام کنکور در اسفند ماه، سیزدهم تا شانزدهم، مجدد تمدید شده و میتونید در اون زمان برای ثبت نام اقدام کنید که ثبت نام دانشگاه سراسری برای شرکت در دانشگاه آزاد هم کفایت میکنه. موفق باشید.

 11. سلام ببخشید میخواستم بپرسم ثبت نام برارکنکور۹۷دانشکاه ازاد کی هست؟؟

 12. سلام خسته نباشید کسی دانشجو دانشگاه روزانه ورودی سال ۹۵ است و الان ترم ۳ است و ترم ۴ را مرخصی گرفته ک برای کنکور ۹۷ بخواند و فقط میخواد تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد سال ۹۷ انتخاب رشته کند آیا باید حتما امسال انصراف بدهد? یا بعد از قبولی در دانشگاه آزاد هم میتواند انصراف داد? و وضعیت تحصیل در انتخاب رشته رو باید چی زد ?باید بزنه دانشجو روزانه هستم?

 13. من که دفترچه ی راهنمای سنجش رو خوندم گفته بود که برای هرگروه آزمایشی ٢٢٠٠٠ تومن باید پرداخت کنیم و اگر میخوایم دانشگاه پیام نور یا غیر دولتی بریم باید علاوه بر اون ١١٠٠٠ بپردازیم. ولی راجع به دانشگاه آزاد چیزی نگفته بود. دانشگاه ازاد هم جز موسسات خیردولتی محسوب میشه؟

  • سلام. کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده و شما همون ثبت نامی که برای دانشگاه سراسری انجام می دید کفایت میکنه فقط زمان انتخاب رشته دو دفترچه جدا میگیرید و برای دانشگاه آزاد جداگونه انتخاب رشته انجام می دید. موفق باشید

 14. زمان ثبت نام باکنکور دانشگاه ازاد کی هستش ؟

 15. من دانشجوی مکانیک هستم نود و پنج واحد گذراندم ولی ورودی ۷۷ هستم با ادامه تحصیل من موافقت شده و الان دانشجو محسوب میشم با سن سی و هشت سال میتوانم در کنکور نود هفت شرکت کتم برای تعویض رشته و واحد های مشترک که گذراندم محسوب میشه یا باید دوباره اونها رو بگذرونم یا در رشته خودم در صورت قبولی مجدد واحد های گذرانده رو قبول میکنند برخی از درس ها که نمره بین ده تا دوازده شدم دوباره ، خداحافظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم