سه شنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون زبان های خارجی / شرایط آزمون آیلتس

شرایط آزمون آیلتس

نحوه ثبت نام و شرایط شرکت در آزمون آیلتس (IELTS)

شرایط آزمون آیلتس

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون آیلتس با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پیش از هر توضیحی در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس (IELTS) ابتدا قصد داریم به معرفی کامل این آزمون بپردازیم.در حال حاضر آزمون آیلتس یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی محسوب می شود که در سراسر جهان برگزار می گردد.در واقع آزمون آیلتس سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی می باشد که می توان از طریق این آزمون میزان توانایی و دانش زبان انگلیسی در همه جهان را ارزیابی کرد.اما هدف از برگزاری این آزمون چیست؟ هدف از برگزاری این آزمون ارزیابی توانایی های داوطلبانی است که خواهان تحصیل  و یا کار در کشورهای انگلیسی زبان می باشند.آزمون آیلتس به دو صورت آزمون عومی ( General Training ) و آزمون آکادمیک ( Academic Training) ارائه می شود که آزمون آکادمیک به داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند یا می خواهند در دوره های حرفه ای ثبت نام کنند اختصاص دارد و آزمون عمومی هم به داوطلبانی کهقصد دارند در مقاطع پایین تر تحصیل کنند و یا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنند، اختصاص دارد.هر دو آزمون عمومی و آکادمیک چهار مهارت شنیداری، خواندن، نگارش و گفتاری را در برمی گیرد اما تفاوت این دو آزمون در آزمون های خواندن و نگارش می باشد.اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که آزمون آیلتس مورد پذیرش کدام دانشگاه ها و مراکز می باشد؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این آزمون مورد پذیرش اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزشی جهان می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس (IELTS)

توجه داشته باشید که در ایران آزمون آیلتس توسط سازمان idp و در مراکزی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی ایران، آیلتس تهران و  عصر دین و دانش برگزار می گردد و در خصوص محتوای سوالات آزمون نیز لازم است بدانید که سوالات این آزمون توسط طراحانی از کشورهای انگلیسی زبان طراحی می شود. ضمن اینکه امکان شرکت در آزمون آیلتس حداکثر 4 دفعه درماه در 48 زمان از پیش مشخص شده در طول سال وجود دارد و داوطلبان علاقه مند می توانند نزدیکترین مرکز به خود را با مراجعه به سایت (IELTS Worldwide Search) پیدا کنند و در آزمون شرکت نمایند.در رابطه با نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس نیز توجه داشته باشید که ثبت نام در هر سه مرکز از طریق وبسایت مربوطه و با هزینه ها و شرایط نسبتا مشابه صورت می گیرد، اما نحوه ثبت نام آنلاین با توجه به مرکز آزمونی که داوطلبان انتخاب می کنند ممکن است کمی متفاوت باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

مراکز برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) و نحه ثبت نام آن

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم در ایران آزمون آیلتس توسط سازمان idp و در مراکزی نظیر : دانشگاه آزاد اسلامی ایران، آیلتس تهران و  عصر دین و دانش برگزار می گردد.اما برای آشنایی بیشتر با نحوه ثبت نام در این سه مراکز به توضیحاتی که در قسمت زیر ارائه داده ایم توجه کنید.

  • نحوه ثبت نام در سایت تهران آیلتس : عبارت to be announced در در قسمت Time Table در سایت  تهران آیلتس نشان دهنده این است که زمان ثبت نام آغاز نشده است.عبارت end of registration نشان دهنده این است که ظریفت ثبت نام تکمیل شده است و امکان ثبت نام شما در این تاریخ مورد نظروجود ندارد.عبارت More seats soon نشان دهنده این است که ظرفیت های اضافی به زودی اعلام خواهد شد.به این نکته توجه داشته باشید که در سایت تهران آیلتس داوطلبان فرصت دارند تا 5 روز هزینه آزمون را پرداخت کنند در غیر این صورت ثبت نام لغو خواهد شد.
  • نحوه ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد : داوطلبان می باست برای ثبت نام در آزمون در سایت دانشگاه آزاد پس از مشخص شدن ظرفیت ها،با پرداخت هزینه مربوطه جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.البته داوطلبان پس از رزرو تا 24 ساعت فرصت پرداخت هزینه را خواهند داشت.
  • نحوه ثبت نام در سایت عصر دین و دانش : در سایت عصر دین و دانش داوطلبان باید پس از باز شدن ظرفیت در تاریخ مورد نظرشان ابتدا رزرو کنند، سپس 2 روز برای پرداخت هزینه ثبت نام فرصت دارند.در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر مبلغ 5000 تومان جریمه خواهند شد.

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون آیلتس (IELTS)

اگر قصد ثبت نام در آزمون آیلتس را دارید در رابطه با میزان هزینه ثبت نام این آزمون لازم است بدانید که هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در هر سه مرکز حدود 7,000,000ریال می باشد.نحوه پرداخت هزینه از طریق وب سایت مرکز و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب انجام پذیر است.از دیگر مدارک لازم جهت ثبت نام  مواردی است که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

  • داوطلبان می بایست فرم ( IELTS Application Form) را از سایت مراکز مربوطه دانلود نمایند و پس از دانلود فرم را پر کنند و روز آزمون SPEAKING یا آزمون کتبی به همراه خود داشته باشند.
  • ارائه کارنامه آزمون قبلی (درصورتی که داوطلبان قبلا آزمون داده باشند)
  • ارائه عکس رنگی زمینه سفید
  • ارائه پاسپورت یا کارت ملی

نکاتی که لازم است در خصوص آزمون آیلتس (IELTS) بدانید :

علاقه مندان به شرکت در آزمون آیلتس (IELTS) لازم است پیش از ثبت نام از تمامی موارد مرتبط با این آزمون مطلع شوید.آزمون آیلتس از 4 بخش شنیدن (listening)، خواندن (reading)، نوشتن (writing) و صحبت کردن (speaking) تشکیل می شود. مدت زمالن در نظر گرفته شده برای این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.لازم است بدانید که آزمون های (LISTENING) ، (WRITING) و (READING) در یک روز انجام می شوند اما آزمون (SPEAKING) ممکن است درهمان روز امتحان و یا یک هفته قبل و یا پس از امتحان کتبی انجام شود.در رابطه با نمره بندی آزمون آیلتس هم توجه داشته باشید که نمره بندی این آزمون از 0 تا 9 می باشد که البته نمره قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح 5 نمره متوسط و 6 به بالا خوب منظور می شود.ضمن اینکه به خاطر داشته باشید آیلتس با حداقل نمره 7 مورد پذیرش دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد می باشد و هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و برای اکثر دانشگاه ها حداقل نمره کلی 6 ,5 مورد پذیرش است.

زمان و ساعت برگزاری امتحان Speaking در روز امتحان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع می شود و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.نتایج آزمون IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به داوطلب داده می‌ شود.تا 5 کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد درخواست شما به صورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌شود،البته در صورتی که از تاریخ امتحان بیشتر از یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحان گذشته باشد یا در صورتی که داوطلبان بخواهند بیشتر از 5 کارنامه برایشان ارسال شود، به ازای هر کارنامه باید مبلغ آن را بپردازند. کارنامه IELTS در صورتی که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد برای اکثر دانشگاه‌ها مورد پذیرش نخواهد بود.

آیا امکان اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس وجود دارد؟

یکی از سوالات متداولی که برای داوطلبان مطرح می شود این است که آیا امکان اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس وجود دارد؟ یا خیر.پاسخ این سوال مثبت است.توجه داشته باشید که 13 روز پس از آزمون کتبی نتیجه آزمون از طریق وب سایت ( http://results.ielts.org/) اعلام می شود.داوطلبانی که در مرکز عصر دین و دانش امتحان می دهند، نتیجه آزمون خود را می توانند از طریق سایت (http://ieltsadd.ir/) مشاهده نمایند.داوطلبان می توانند در صورت داشتن اعتراض نسبت به نتیجه آزمون 6 هفته بعد از تاریخ آزمون به مرکز آزمون خود مراجعه نمایند.داوطلبان فقط با پرداخت مجدد هزینهٔ آزمون می‌توانند نسبت به نتیجهٔ آزمون خود اعتراض نمایند که البته در صورت تأیید اعتراض، این مبلغ به داوطلبان برگردانده خواهد شد و کارنامه جدید برایشان صادر می شود. در غیر این صورت هزینه قابل برگشت نخواهد بود.توجه داشته باشید که بررسی و نمره گذاری مجدد 6 هفته طول خواهد کشید. برای ثبت درخواست اعتراض به آزمون آیلتس می توانید به قسمت Enquiry on reults در سایت مراکز آیلتس مراجعه نمایید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون آیلتس با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

شرایط آزمون MCAT

شرایط آزمون MCAT

زمان و شرایط شرکت در آزمون MCAT برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با آزمون MCAT تصمیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *