شنبه , تیر ۳۰ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / امریه سربازی / شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی
شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

تماس های مکرری با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره گرفته می شود و در رابطه با ایست خدمت سربازی و تحصیل همزمان با خدمت پرسیده می شود. به همین دلیل این مطلب را تحت عنوان شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی آماده کرده ایم تا به تمام سوالات شما در این رابطه پاسخ دهیم. در ابتدا لازم به ذکر است که تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه ممنوع است ولی سربازان در حال خدمت در صورتی که واجد شرایط باشند و در حین خدمت در دانشگاه پذیرفته شوند می توانند از قوانین ایست خدمت سربازی استفاده کرده و به ادامه تحصیل بپردازند. پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه فرمایید و چنانچه در نهایت سوالی در ذهن شما بی پاسخ ماند می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز، راهنمایی های بیشتری انجام دهند. 

ترخیص سربازان برای تحصیل در مقطع کاردانی امکان‌پذیر نمی باشد.

قوانین اصطلاحات خدمت سربازی

مشمول: مشمول به فردی گفته می شود که در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی باشد. افراد از 18 سالگی تمام تا 50 سالگی تمام شامل قانون وظیفه عمومی می باشند.

دوره آموزشی : خدمت سربازی به دو دوره آموزشی و خدمت سربازی تقسیم می شود. دوره اول که 2 تا 3 ماه به طول می انجامد دوره آموزشی نام دارد. در این دوره، آموزش های مختلفی مانند اسلحه شناسی، مسیریابی در شب و روز و تیراندازی و … به سربازان آموزش داده می شود.

دوره خدمت : پس از اتمام دوره آموزشی دوره خدمت شروع می شود. سربازان پس از اتمام دوره آموزشی با توجه به میزان تحصیلات خود درجه نظامی اخذ می کنند و پس از تقسیم، جهت انجام خدمت سربازی به شهرهای مختلفی اعزام می شوند.

اضافه خدمت : وقتی فردی که به سن قانونی برای اعزام به خدمت می رسد ولی خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمی کند و یا سربازی که در طول دوران خدمت به هر دلیلی تنیه می شود که مدت زمان بیشتری از زمان قانونی به خدمت ادامه دهد، به آن اصطلاح اضافه خدمت اطلاق می شود.

معافیت تحصیلی : مشمولانی که مشغول به تحصیل هستند تا وقتی که مشغول به تحصیل باشند به آن ها معافیت تحصیلی تعلق می گیرد در واقع معافیت تحصیلی از نوع معافیت موقت است چرا که پس از اتمام تحصیل می بایست به خدمت بروند و فقط تا زمان تحصیل معاف از خدمت می باشند.

قوانین کسانی که وضعیت سربازی خود را مشخص نکرده اند : 

  • ممنوعیت از دریافت هر گونه وام، کمک های کشاورزی، صنعتی، دامداری و مسکن از طریق بانک‌ها، وزارتخانه ها و موسسات دولتی
  • ممنوعیت از کاندیدا شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی
  • عدم صدور پروانه کسب
  • عدم استخدام رسمی در وزارتخانه ها و موسسات دولتی

شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

سربازانی که حین خدمت سربازی، در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند لازم است به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کرده و برگه درخواست معافیت تحصیلی را اخذ نمایند و سپس به وظیفه عمومی محل اعزام به خدمت، مراجعه و برگه درخواست معافیت تحصیلی را تحویل دهند. سازمان وظیفه عمومی پس از بررسی، چنانچه غایب نباشد او را برای ترخیص از خدمت به یگان محل خدمت معرفی می کنند تا پس از تسویه به وظیفه عمومی مراجعه و معافیت تحصیلی را اخذ نمایند. با اخذ برگه معافیت تحصیلی می توانند در دانشگاه محل قبولی ثبت نام نمایند. نکته مهم این است که مشمولان بدون غیبت که به خدمت سربازی اعزام شده اند ولی در حین خدمت سربازی فرار کرده اند برای استفاده از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص نخواهند شد. نکته مهم دیگر این است که تحصیل همزمان با خدمت حتی در صورت تائید دانشگاه مجاز نمی باشد و برای این دسته از دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نخواهد شد.

در صورت تمایل به کسب اطلاع در رابطه شرایط خرید خدمت سربازی و شرایط کسری خدمت کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس