خانه کنکور زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری تجربی شرکت نموده و پس از اعلام نتایج، با توجه به رتبه و تراز خود مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند، لازم است کد رشته محل های مورد علاقه خود را بر اساس اولویت های مدنظر انتخاب نمایند.

کلیه رشته هایی که در دوره های مختلف دانشگاه سراسری ارائه می شوند، در قالب دفترچه راهنمای انتخاب رشته به متقاضیان معرفی می گردند. این دفترچه که برای هر گروه آزمایشی به صورت مجزا منتشر می شود، به طور دقیق تر شامل اطلاعات کاملی راجع به دانشگاه هایی که قصد پذیرش دانشجو دارند می باشد، بنابراین مطالعه این دفترچه قبل از انجام فرآیند انتخاب رشته برای تمامی داوطلبان ضروری است.

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1402، در 28 مرداد ماه سال 1402 از طریق سایت sanjesh.org منتشر شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 1402

هر ساله معمولا پس از گذشت حدود یک ماه از زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در کشور، نتایج اولیه آزمون که نشان دهنده درصد قبولی، رتبه، تراز، مجاز بودن یا نبودن شرکت کننندگان جهت انتخاب رشته است، در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. داوطلبانی که در کنکور این گروه آزمایشی شرکت کرده اند نیز بعد از دریافت کارنامه اولیه خود، به مدت چند روز مهلت دارند تا به مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی پرداخته و فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. این دفترچه در 28 مرداد ماه سال 1402 از طریق سایت sanjesh.org در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است.

نکته: کنکور سراسری تجربی نیز، شامل تغییرات کنکور شده و دوبار در سال برگزار خواهد شد اما این بدان معنا نیست که برای هر دو نوبت، دو مرتبه دفترچه انتخاب رشته منتشر شود بلکه کسانی که در کنکور دی ماه در این ماراتن شرکت کرده اند می بایست همراه با کسانی که در تیر 1402 به رقابت پرداخته اند، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

صفر تا 100 انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 1402

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شده باشند، می بایست با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. برای دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی می توانید به سایت مذکور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و یا با کلیک بر روی لینک موجود در جدول زیر، فایل PDF آن را دانلود کنید. قرار است که این دفترچه از 29 مردادماه در دسترس داوطلبان قرار گیرد.

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 1402

مواردی در انتخاب رشته کنکور تجربی ذکر می گردند که اطلاعات کاملی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که به دو فصل تقسیم می شود:

فصل اول: توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش و مسیر انتخاب رشته

این فصل از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول راهنمای عملی انتخاب رشته و بخش دوم آشنایی با مقررات انتخاب رشته می باشد. در جدول ذیل مندرجات هر یک از این قسمت ها را شرح داده ایم.

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 1402 “فصل اول”
بخش اولبخش دوم
اخذ کارنامه اولیه، روش انتخاب رشته، دریافت کارنامه اولیه، بازیابی اطلاعات، مراحل ثبت انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش میزان تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری، سهمیه های کنکور، شیوه پذیرش در رشته های دانشگاه فرهنگیان، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی، آشنایی با زیرگروه های کنکور تجربی

نکته: با توجه به تغییرات کنکور 1402 و  حذفیات کنکور سراسری، زیرگروه های کنکور تجربی حذف شده اند.

فصل دوم: توضیحات و جداول کدرشته ها

این فصل شامل توضیحاتی در خصوص موارد زیر می باشد.

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 1402″فصل دوم”
کدرشته های تحصیلی
ظرفیت هر رشته محل در دوره های مختلف
لیست رشته های بدون کنور سراسری
رشته های دارای شرایط خاص
سهمیه وقوع بلایای طبیعی

انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از انتخاب های مهم در زندگی تحصیلی هر فردی که در این آزمون شرکت می کند به حساب می آید. به خصوص برای داوطلبان رشته علوم تجربی که در میان آن ها رقابت تنگاتنگی وجود دارد. پس به طور قطع، برای این که بتوانیم انتخاب رشته موفق و درستی انجام دهیم، ابتدا باید تسلط کافی بر دفترچه انتخاب رشته کنکور داشته باشیم. سپس با استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور، از افراد با تجربه و آگاه در این زمینه کمک بگیریم.

 

سوالات متداول

1- دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲ چه زمانی انتشار می یابد؟

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ از تاریخ 28 مرداد ماه سال ۱۴۰۲ در دسترس داوطلبان قرار گرفته است.

2- دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی سراسری از طریق چه سایتی دریافت می شود؟

دفترچه این گروه آزمایشی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

3- در دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی سراسری چه مواردی ذکر می گردند؟

در فایل مربوط به این دفترچه اطلاعاتی از قبیل شرایط انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش رشته محل ها، سهمیه های موثر و... درج شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کنکور پیج کنکور