تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1400
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

هر ساله علوم تجربی یکی از گروه های آزمایشی پرتقاضا بین داوطلبین کنکور سراسری می باشد که رقابت تنگاتنگی را برای پذیرش در دانشگاه ها به وجود می آورد. آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری تجربی شرکت نموده و پس از اعلام نتایج، با توجه به رتبه و تراز خود مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند، باید با توجه به دفترچه ای که ارائه می شود دانشگاه ها و رشته های مورد نظر خود را مطابق با اولویت بندی هایی که مشخص می کنند، انتخاب کرده و فرم مربوط به انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری شامل اطلاعات کاملی راجع به دانشگاه هایی که قصد پذیرش دانشجو دارند اعم از تعداد ظرفیت جذب، جنسیت مورد پذیرش، کد رشته ها، امکانات دانشگاه مثل خوابگاه، محل دانشگاه و… می شود و تمام قوانین مربوط به تکمیل فرم انتخاب رشته و موارد تاثیرگذار بر آن را مثل تاثیر سهمیه های مناطق، ایثارگری و… در این دفترچه ذکر شده و موجود می باشد. بنابراین مطالعه این دفترچه قبل از انجام فرآیند انتخاب رشته برای تمامی داوطلبان ضروری است.

با توجه به این که نتایج اولیه کنکور سراسری در تاریخ 30 شهریور ماه 99 اعلام شد، دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز در تاریخ 31 شهریور ماه 99، تحت اختیار داوطلبان قرار گرفت.

دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 99

هر ساله معمولا پس از گذشت یک ماه از برگزاری کنکور سراسری در کشور، نتایج اولیه آزمون که نشان دهنده درصد قبولی، رتبه، تراز، مجاز بودن یا نبودن شرکت کننندگان جهت انتخاب رشته است در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. داوطلبان بعد از دریافت کارنامه اولیه خود در تاریخ 30 شهریور ماه 99، به مدت چند روز مهلت دارند تا پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی در 31 شهریور ماه 99، که از طریق سایت sanjesh.org قابل دریافت است، اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته خود نمایند. داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی نیز از این امر مستثنی نیستند، اما باید توجه داشت دفترچه رشته های مختلف از جمله علوم تجربی، به صورت یک دفترچه مجزا از سایر دفترچه ها منتشر می شود. لازم به ذکر است بدانید، فایلی به عنوان اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 نیز در تاریخ 2 مهر ماه 99 منتشر شد که شما می توانید با کلیک روی لینک فعال موجود در جدول فوق، به آن دسترسی پیدا کنید.

با توجه به این که زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه بوده است، بنابراین همانطور که انتظار می رفت، زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، در تاریخ 30 شهریور ماه 99 اعلام شد و زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در بازه زمانی 2 الی 5 مهر ماه 99، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، امکان پذیر است.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری علوم تجربی 99

پس از مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 99، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های سراسری دوره های مختلف شده باشند، می بایست با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته و ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. اما قبل از طی نمودن تمامی این مراحل، ابتدا باید دفترچه مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی را به دقت مطالعه فرمایند. برای دریافت دفترچه کنکور سراسری لازم است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرموده و دفترچه مربوط به گروه آزمایشی مرتبط را دانلود فرمایید. به منظور سهولت دسترسی شما عزیزان به این دفترچه، در جدول زیر لینک دانلود آن ها قرار داده شده است که جهت دانلود، می بایست روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از انتخاب های مهم و سرنوشت ساز در زندگی هر فردی به حساب می آید، به خصوص برای داوطلبان رشته علوم تجربی که در میان آن ها رقابت تنگاتنگی وجود دارد. پس به طور قطع، برای این که بتوانیم انتخاب رشته مناسب و درستی داشته باشیم، ابتدا باید تسلط کافی بر دفترچه انتخاب رشته کنکور داشته باشیم و سپس با کمک گرفتن از یک فرد مسلط و آگاه در این زمینه، به انتخاب رشته بپردازیم. همچنین استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور می تواند در این مسیر بسیار کمک کننده باشد و امکان بروز اشتباه در انتخاب رشته را به حداقل برساند.

 

سوالات متداول

1- دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی از چه سایتی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و یا لینک موجود در این مقاله، دفترچه مذکور را دانلود نمایند.

2- دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 چه زمانی انتشار می یابد؟

این دفترچه در تاریخ 31 شهریور ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، بارگذاری شد.

3- آیا اطلاعات مختص به سهمیه مناطق و ایثارگری در دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی بیان شده؟

بله، علاوه بر تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره این مبحث در این دفترچه ذکر شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور