تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97
تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تحصیل در دانشگاه فرهنگیان به دلیل مزایایی که در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی دارد، بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند. به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان اقدام به جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری می نماید و این فرصت را دراختیار علاقمندان قرار می دهد که با شرکت در کنکور سراسری، شانس خود را برای پذیرش در رشته های دانشگاه فرهنگیان امتحان کنند. زمان انتخاب رشته برای دانشگاه فرهنگیان همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری و در نیمه مرداد ماه می باشد ولی ممکن است پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، بعضی از داوطلبان در این انتخاب رشته، نمره و حدنصاب لازم برای پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان را به دست نیاورند و با توجه به این که پذیرش رشته های دبیری به صورت نیمه متمرکز و از طریق برگزاری مصاحبه می باشد، بعضی از داوطلبان با وجود داشتن رتبه و تراز عالی، امیتاز لازم را در مصاحبه به دست نمی آورند. این دسته از داوطلبان می توانند در فرصت مجددی (تکمیل ظرفیت) که دانشگاه فرهنگیان فراهم می کند، شانس پذیرش خود را محک بزنند.

داوطلبانی که شرایط لازم برای حضور در مصاحیه تخصصی دانشگاه فرهنگیان را به دست نیاورده اند، مجاز به ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نمی باشند.

سایت تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش کشور، دانشگاه فرهنگیان اقدام به پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت می نماید و آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند و در فرایند برگزاری آزمون نیز حضور داشته اند، در صورت داشتن همه ی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98، می توانند در این مرحله ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که اصلی ترین شرط شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداقل تراز کل 6500 ، با توجه به کارنامه اولیه است و داوطلبانی که تراز پایین تر از 6500 را دارند، مجاز به ثبت نام نمی باشند. به دلیل آنکه برگزار کننده کنکور سراسری سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، بنابراین علاقمندان به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، باید به سایت sanjesh.org مراجعه و فرم ثبت نام دریافت نمایند.

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از روز 97/08/21 آغاز شده و تا 97/08/27 نیز ادامه داشت ولی به دلیل افزایش تعداد متقاضیان، سازمان سنجش اقدام به تمدید زمان ثبت نام نمود و داوطلبان می توانند حداکثر تا تاریخ 97/08/29 نسبت به ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام نمایند. علاوه بر آن داوطلبانی که ثبت نام خود را انجام داده اند در صورت تمابل می توانند در این تاریخ تعیین شده برای ویرایش و اصلاح رشته های انتخابی خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که زمان فوق به هیج وجه تمدید نخواهد شد.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

همزمان با شروع ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، دفترچه ای به نام دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97 در سایت سنجش قرار داده می شود که در این دفترچه لیست رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان کشور، ارائه شده است، بنابراین لازم است داوطلبان، جهت انجام فرآیند انتخاب رشته، از این دفترچه استفاده نمایند. برای انتخاب رشته نکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باید شرایط زیر رعایت شود:

  • داوطلبان مجاز به انتخاب حداکثر 25 کد رشته محل از دفترچه انتخاب رشته می باشند.
  • آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری که در یکی از رشته های تحصیلی بورسیه یا رشته های دارای تعهد خدمت به دستگاه های اجرایی کشور، پذیرفته شده اند، مجاز به ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نمی باشند.
  • داوطلبانی که در انتخاب رشته اولیه در یکی از رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی پذیرفته شده اند، مجاز به ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نمی باشند.
  • آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری سال 97 شرکت کرده اند و در یکی از رشته های تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان و پیام نور پذیرفته شده اند، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنند ولی در صورتی که در این طرح پذیرفته شوند، مجاز به ادامه تحصیل در رشته قبلی نمی باشند.
  • داوطلبانی که در انتخاب رشته اولیه تراز لازم برای حضور در مصاحبه را به دست آورده اند ولی به علت موارد پزشکی، شرط معدل و یا شرط سن، مجاز به حضور در مرحله مصاحبه تخصصی نشده اند، نمی توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نمایند.
  • داوطلبانی که رتبه و تراز لازم برای حضور در مصاحبه را به دست آورده اند، ولی در مرحله مصاحبه به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم پذیرفته نشده اند، می توانند با شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، شانس پذیرش خود را برای بار دوم امتحان کنند.
  • داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته، علاقمندی خود را برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اعلام نکرده اند ولی دارای شرایط لازم برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می باشند، می توانند با واریز هزینه به سایت سنجش که معادل 55/000 ریال می باشد، فرم انتخاب رشته را دریافت نمایند.
  • گزینش نهایی دانشگاه فرهنگیان بدین صورت است که داوطلبانی که پذیرش نهایی شده اند، از طریق سایت سنجش اعلام می شوند و بر اساس برنامه زمانی منتشر شده، جهت انجام فرآیند مصاحبه از آن ها دعوت به عمل می آید. اگر پس از انجام مصاحبه، صلاحیت عمومی و تخصصی داوطلبان مورد تایید سازمان آموزش و پرورش کشور قرار گیرد، پذیرش داوطلب قطعی خواهد شد.
  • آن دسته از داوطلبانی، جهت مصاحبه دعوت می شوند که، علاوه بر دارا بودن تراز علمی 6500 و بالاتر، داری شرط معدل و شرط سن نیز باشند. بدین صورت که حداقل معدل کل دوره ی متوسطه دوم داوطلب 15 و حداکثر سن داوطلب 22 سال تمام (متولدین 1375/07/01 به بعد) باشد. در غیر این صورت از داوطلب جهت انجام مصاحبه، دعوت نخواهد شد.
  • داوطلبانی که با ارائه اطلاعات نادرست در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نمایند، در هر مرحله از ثبت نام که مشخص شود دارای شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نبوده اند، ثبت نام و پذیرش آن ها لغو خواهد شد.

با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوط به دانشگاه فرهنگیان اطلاع یابید. همچنین می توانید با مشاوران ما در مشاوره تحصیلیایران مشاوره در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره