سه شنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته کنکور

مشاوره انتخاب رشته کنکور

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 98
مشاوره انتخاب رشته کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مرحله انتخاب رشته مرحله ای است که ارزش و اهمیت آن در شرایطی حتی با کنکور برابری می کند و یا گاهی بیشتر از آن است و هرچه رتبه داوطلب ، رتبه ی بهتر و برتری باشد انتخاب رشته به همان میزان حساس تر و مهم تر می شود. مرحله انتخاب رشته برای داوطلبان کنکوری به دلیل سرنوشت ساز بودن آن بسیار حائز اهمیت بوده و هر ساله پس از برگزاری کنکور سراسری شاهد استرس و نگرانی داوطلبان برای قبولی در این مرحله هستیم.

به این دلیل که نحوه انتخاب رشته داوطلبان بر آینده و شغل آنان تاثیر مستقیم دارد ، شما داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ، می بایست از تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته از جمله زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری ، میزان تاثیر سهمیه ها و … مطلع باشید که با مطالعه این مقاله که توسط مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره گردآوری شده است ، این امر امکان پذیر خواهد بود.

انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت رسمی آن انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98

یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دهند. انتخاب رشته کنکور سراسری طبق روال هرساله از نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد و تا اواخر مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست در مدت زمان معین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را انجام دهند. انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد هم معمولا پس از اتمام زمان انتخاب رشته سراسری و در نیمه اول شهریور ماه آغاز می شود.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری

سهمیه مناطق

هر یک از داوطلبان براساس سه سال آخر دوره دبیرستان خود در یکی از مناطق 1 ، 2 و 3 دسته بندی می شوند و در کارنامه اولیه همه ی داوطلبان بخشی با عنوان رتبه در سهمیه وجود دارد که این رتبه از نظر سازمان سنجش تعیین کننده وضعیت قبولی داوطلب در دانشگاه های سراسری می باشد.

سهمیه رزمندگان ، ایثارگران و خانواده شهدا

25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا ، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها ، جانبازان 25 درصد و بالاتر ، همسر و فرزندان آن ها اختصاص دارد. همچنین 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد. شرط لازم برای استفاده از سهمیه فوق ، کسب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد همان رشته می باشد و در صورتی که ظرفیت رشته ای با داوطلبان 25 درصدی پر نشود  از داوطلبان 5 درصدی برای تکمیل ظرفیت استفاده می شود.

سهمیه بهیاری

5 درصد از ظرفیت رشته پرستاری به داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم یا جدید رشته بهیاری که دارای 3 سال سابقه کاری مرتبط در مراکز درمانی می باشند ،  اختصاص می یابد.

سهمیه کارمندان

در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی ، مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.

سهمیه بسیج

این سهمیه فقط در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد تاثیر گذار بوده و تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری ندارد. همچنین میزان تاثیر آن بستگی به مدت زمان دریافت کارت بسیج فعال می باشد و متغیر است.

برای دریافت اطلاعات جامع تر بر روی لینک تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان در کنکور سراسری کلیک نمایید.

منظور از رشته های کشوری ، بومی ، استانی و ناحیه ای چیست ؟

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود را با دقت بررسی کرده باشید ، متوجه خواهید شد که در مقابل هر یک از رشته ها یکی از 4 عبارت بومی ، استانی ، ناحیه ای و کشوری درج شده است و ممکن است برای شما این ابهام به وجود آید که منظور از گزینش بومی ، استانی ، ناحیه ای و کشوری چیست ؟

رشته های استانی به طور متوسط در همه ی استان های کشور ارائه می شوند ولی رشته های ناحیه ای فقط در دانشگاه یک استان از چند استان همجوار ارائه می شوند و اگر رشته ای در دانشگاه یک ناحیه از دو ناحیه همجوار موجود باشد ، آن رشته قطبی است. همچنین اگر رشته در هیچ یک از دو قطب همجوار ارائه نشود و فقط در چند استان به صورت ناهمگون و پراکنده موجود باشد ، آن رشته کشوری است.

رشته های کشوری : ظرفیت پذیرش این رشته ها به نسبت میان داوطلبان دارای سهمیه مناطق ، رزمندگان ، ایثارگران و … کل کشور تقسیم می شود ، برای مثال رشته بهداشت عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران با ظرفیت 100 نفر به صورت کشوری ارائه می شود ، از این 100 نفر 30 درصد یعنی 30 نفر به داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران اختصاص می یابد و مابقی بین سایر داوطلبان تقسیم می شود.

رشته های بومی ، قطبی ، ناحیه ای : در رشته هایی که نوع گزینش در آن ها به صورت قطبی ، ناحیه ای و یا استانی می باشد ، حدود 20 درصد از ظرفیت به داوطلبان آزاد و 80 درصد از ظرفیت بین داوطلبان هر یک از سهمیه های مناطق 1 ، 2 ، 3 و سهمیه رزمندگان ، ایثارگران و خانواده شهدا در منطقه مربوطه (قطب ، ناحیه ، استان) تقسیم بندی می شود. برای مثال رشته مهندسی صنایع با ظرفیت پذیرش 100 نفر در دانشگاه امیرکبیر به صورت قطبی ارائه می شود ، در این صورت 20 درصد یعنی 20 نفر به داوطلبان آزاد (غیرقطبی) و 80 درصد نیز به داوطلبان قطبی اختصاص می باید که از این 80 درصد ، 30 درصد یعنی 24 نفر ویژه داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران است.

نواحی بومی

استان های تابعه

ناحیه یک البرز ، تهران ، زنجان ، سمنان ، قزوین ، قم ، مرکزی
ناحیه دو آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل
ناحیه سه اصفهان ، چهارمحال و بختیاری ، یزد
ناحیه چهار سیستان و بلوچستان ، کرمان
ناحیه پنج بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد ، هرمزگان
ناحیه شش کردستان ، کرمانشاه ، همدان
ناحیه هفت ایلام ، خوزستان ، لرستان
ناحیه هشت خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی
ناحیه نه گلستان ، گیلان ، مازندران

قطب های بومی

استان های تابعه

قطب یک البرز ، تهران ، زنجان ، سمنان ، قزوین ، قم ، مرکزی ، گلستان ، گیلان ، مازندران
قطب دو سیستان و بلوچستان ، کرمان ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی
قطب سه آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، کردستان ، کرمانشاه ، همدان
قطب چهار اصفهان ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، یزد ، خوزستان ، لرستان
قطب پنج بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد ، هرمزگان

منظور از رشته های نیمه متمرکز چیست؟

به طور کلی پذیرش در رشته های کنکور سراسری به 3 صورت متمرکز ، نیمه متمرکز و صرفا براساس سوابق تحصیلی می باشد. در رشته های متمرکز فقط رتبه کسب شده داوطلب ملاک قبولی در نظر گرفته می شود و در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی بدون توجه به رتبه ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی معیار پذیرش است. اما رشته های نیمه متمرکز رشته هایی هستند که داوطلب باید علاوه بر کسب رتبه مناسب ، در مراحل مصاحبه ، آزمون عملی ، معاینات پزشکی و … نیز نمره لازم را کسب کند همچنین در زمان برگزاری مصاحبه ، سوابق تحصیلی داوطلب نیز مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین پذیرش در رشته های نیمه متمرکز به نسبت سخت تر از سایر رشته ها می باشد.

نکات مهم

 • در زمان انتخاب رشته داوطلبان محدودیتی از نظر تعداد برای انتخاب رشته های نیمه متمرکز ندارند ولی درنهایت برای مصاحبه دو رشته محل دعوت خواهند شد.
 • در صورتی که اولویت شما پذیرش در رشته های نیمه متمرکز است ، حتما این رشته ها را در انتخاب های اول فرم انتخاب رشته خود قرار دهید تا درصورتی که رتبه شما مناسب باشد ، برای مصاحبه دعوت شوید. (در صورتی که از رشته های متمرکز در انتخاب های اول خود قرار دهید و نمره لازم را نیز داشته باشید در همان رشته پذیرفته می شوید و دیگر برای مصاحبه رشته نیمه متمرکز دعوت نخواهید شد)

برای اطلاع از لیست رشته های نیمه متمرکز بر روی لینک کلیک نمایید.

توضیحات بخش های مختلف کارنامه اولیه کنکور سراسری

رتبه در سهمیه در هر زیر گروه : هر یک از گروه های آزمایشی دارای چند زیر گروه می باشند که در زمان اعلام نتایج و انتشار کارنامه اولیه ، برای هر یک از زیر گروه ها یک رتبه معین اعلام می شود. برای مثال رشته پزشکی در زیر گروه یک گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارد و در صورتی که این رشته را انتخاب کنید رتبه در زیر گروه 1 شما معیار برای پذیرش قرار می گیرد.

رتبه کشوری در هر زیر گروه : در هر یک از زیر گروه ها یک رتبه کشوری نیز وجود دارد و این رتبه تنها برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر گذار است. برای مثال داوطلب رشته ریاضی در صورتی که رشته ی مهندسی برق دانشگاه آزاد را انتخاب کند ، رتبه کشوری کسب شده در زیر گروه یک او مورد بررسی قرار می گیرد.

رتبه کل در سهمیه : این رتبه ماکزیمم نمره کل زیرگروه های هر داوطلب می باشد و فقط جهت اطلاع داوطلب درج گردیده است ، زیرا برای انتخاب رشته فقط باید به رتبه در سهمیه و رتبه کشوری در هر یک از زیر گروه ها توجه شود.

آخرین رتبه مجاز :  این رتبه ، رتبه آخرین فرد مجاز برای انتخاب رشته دانشگاه های روزانه و نوبت دوم می باشد و در صورتی که رتبه کل شما در سهمیه ، بیشتر از رتبه آخرین فرد مجاز به انتخاب رشته باشد ، نمی توانید انتخاب رشته دانشگاه روزانه و نوبت دوم را انجام دهید.

وضعیت مجاز بودن برای انتخاب رشته : در صورتی که داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی و  … باشد ، عبارت مجاز برای او در کادر های جداگانه ای در توضیحات کارنامه کنکور درج خواهد شد در غیر اینصورت نمی تواند رشته های این دانشگاه ها را انتخاب کند.

نحوه چیدمان کدرشته ها در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 100 کدرشته محل و برای دانشگاه های سراسری (روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، پردیس خودگردان ، غیرانتفاعی و..) مجاز به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل می باشید. بنابراین می توان گفت تعداد انتخاب های شما زیاد است و می توانید با کمی دقت یک انتخاب رشته هوشمندانه انجام دهید. در انتخاب رشته باید فاکتورهای مختلف نظیر علاقه ، بازار کار رشته مورد نظر ، امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه ، خوابگاه داشتن دانشگاه ، مسافت و دوری دانشگاه و … را در نظر بگیرید و پس از آن می توانید چینش کد رشته ها را به صورت زیر انجام دهید:

انتخاب های خوش بینانه : بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ، رشته های مورد علاقه خود را در انتخاب های خوش بینانه قرار دهید. در واقع رشته های خوش بینانه رشته های مورد علاقه شما هستند ولی با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید ، احتمال قبولی کمی دارید.برای مثال با رتبه 1000 رشته ریاضی احتمال قبولی در رشته مهندسی عمران دانشگاه های روزانه تهران خیلی کم می باشد. حدود 20 الی 30 درصد فرم انتخاب رشته را به این بخش اختصاص دهید.

انتخاب های واقع بینانه : مهم ترین بخش فرم انتخاب رشته ، انتخاب های واقع بینانه است. این انتخاب ها کاملا منطبق بر رتبه و تراز شما می باشد و باید بیش از نیمی از انتخاب های خود را در این بخش قرار دهید. برای مثال داوطلبی که رتبه 4000 کنکور تجربی را کسب کرده است ، برای پذیرش در رشته پرستاری دانشگاه های روزانه شهرستان ، شانش متوسط و معقولی را دارد.

انتخاب های بدبینانه : انتخاب های بدبینانه در بخش آخر فرم انتخاب رشته قرار داده می شوند و شانس داوطلب برای پذیرش در انتخاب های این بخش بسیار زیاد است.

در واقع ترتیب چینش کد رشته ها در فرم انتخاب رشته براساس شانس قبولی و علاقه است و باید رشته هایی که در آن ها شانس قبولی کم دارید در انتخاب های اول و رشته های که شانس قبولی زیادی دارید ، در انتخاب های پایین تر قرار دهید.

فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری

 1. کارنامه خود را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دریافت نمایید و تمام مندرجات آن را به دقت بررسی کنید.
 2.  دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود را از سایت مذکور دانلود کرده و تمام جزئیات آن را مطالعه نمایید.
 3. کد رشته های مورد علاقه خود را از داخل دفترچه انتخاب و در برگه ای یادداشت نمایید.
 4. وارد سایت سنجش شوید و بر روی گزینه “انتخاب رشته کنکور سراسری” کلیک نمایید. برای دریافت فرم انتخاب رشته باید شماره پرونده ، سریال ثبت نام ، شماره پیگیری ثبت نام و شماره شناسنامه خود را در دسترس داشته باشید.
 5. در هنگام ثبت کد رشته ها حتما دقت نمایید که رشته و دانشگاه را درست وارد نمایید تا مشکلی ایجاد شود.
 6. پس از درج کد رشته ها یکبار دیگر آن ها را کنترل و بررسی کنید و سپس بر روی گزینه ثبت کلیک کنید.
 7. در مرحله بعد شماره پیگیری 15 رقمی به همراه کد رشته های انتخابی برای شما نمایان می شود که حتما از آن پرینت تهیه نمایید.

میزان شهریه دانشگاه های غیرروزانه

همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، پردیس خودگردان و نوبت دوم ملزوم به پرداخت شهریه است و فقط تحصیل در دانشگاه های روزانه رایگان می باشد. یکی از فاکتور های مهمی که باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه داشته باشید ، میزان شهریه دانشگاه های مختلف است تا بر اساس توانایی مالی خود یکی از دانشگاه های شهریه پرداز را انتخاب نمایید.

میزان شهریه دانشگاه های غیر دولتی

نام دانشگاه نوع رشته میزان شهریه برای هرترم تحصیلی (تومان)
دانشگاه آزاد پیراپزشکی 3/500/000

الی

4/800/000

پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی 7/000/000

الی

8/000/000

علوم انسانی 1/300/000

الی

1/800/000

فنی مهندسی ، کشاورزی ، علوم پایه 1/600/000

الی

2/000/000

دانشگاه پردیس خودگردان پیراپزشکی 6/000/000

الی

7/500/000

پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی 14/000/000

الی

18/000/000

علوم انسانی 3/700/000

الی

4/800/000

فنی مهندسی ، کشاورزی ، علوم پایه 4/500/000

الی

6/000/000

دانشگاه شبانه (نوبت دوم) علوم انسانی 1/100/000

الی

1/500/00

فنی مهندسی ، کشاورزی و علوم پایه 1/400/000

الی

1/700/00

دانشگاه پیام نور علوم انسانی 700/000

الی

950/000

فنی مهندسی ، کشاورزی ، علوم پایه 850/000

الی

1/100/000

دانشگاه غیرانتفاعی علوم انسانی 900/000

الی

1/300/000

فنی مهندسی ، کشاورزی ، علوم پایه 1/200/000

الی

1/700/000

در صورتی که پس از مطالعه مطلب فوق هنوز هم دارای ابهاماتی می باشید ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

تا کنون 2080230 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳۹ نظر

 1. Avatar

  با سلام. با معدل ۱۶ و ۴۰ صدم. چقدر شانس دارم برای قبولی در رشته زبان انگلیسی سوابق تحصیلی در دانشگاه ازاد تهران؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به این نکته که ملاک پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی دیپلم می باشد . شانس شما برای پذیرش در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در واحد های دانشگاه آزاد استان تهران بالا است .

 2. Avatar

  سلام برای انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور موقع ثبت نام کنکور بند مربوط به اونارو علامت نزدم امکانش هست موقع انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما همزمان با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری امکان اعلام علاقه مندی به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را دارا می باشید .

 3. Avatar

  با سلام
  ببخشید جایی دیدم که دانشگاه پردیس و بین الملل بدون کنکور رشته های پیراپزشکی ثبت نام میکنن درست؟
  اگه اینطور شرایطش و بگید لطفا چطور میتونم اطلاعات بیشتر بدست بیارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , مطابق با دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی سال ۱۳۹۷ , هیچ یک از رشته های پیراپزشکی در دوره های پردیس خودگردان بدون آزمون پذیرش نداشته اند . و شما جهت دریافت اطلاعات بیش تر می توانید پیراپزشکی بدون کنکور را مطالعه نمایید .

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من کاردانی رشته تجهیزات کنترلعفونت بیمارستان خوندم درعلمی کاربردی و خرداد۹۸ فارغ تحصیل میشم ایا میتونم در کنکو ر کارشناسی مامایی شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر داوطلبان شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مامایی حتما می بایست مدرک کاردانی آنها نیز مامایی باشد.

  • Avatar

   ببخشید ایا میتونم الان برای کاردانی مامایی کنکور بدم رشته اصلیم کامپیوتر بوده ولی پیش دانشگاهیو پاس کردم

 5. Avatar

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم راجع به ثبت نام کنکور اگه امکان داره کمکم کنید

  من سال ۹۸ قراره سومین بار کنکور بدم واسه اینکه به سربازی اعزام نشم رفتم پیام نور ثبت نام کردم و معافیت گرفتم.تو قسمت وضعیت نظام وظیفه در ثبت نام کنکور باید کد چند رو بزنم؟معافیت تحصیلی دانشگاه دارم و دو ترم مرخصی گرفتم

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته نقشه برداری دانشگاه سید جمال هستم سه ترم درس خوندم یک سال هم پشت کنکور بودم الان میتونم از اونجا انصراف بدم و بیام دانشگاه ازاد برای رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی مهر۹۸ ثبت نام کنم؟مشکلی از نظر سربازی پیش نمیاد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان آقا در طول تحصیلات خود یک بار حق انصراف از دانشگاه را دارند. شما می توانید از دانشگاه فعلی انصراف داده و در دانشگاه و رشته مورد نظر ثبت نام کنید.

 7. Avatar

  با سلام
  مستند قانونی یا بخش نامه وزارتی در مورد اینکه دانشجوی دوره کارشناسی می تواند دو رشته هم زمان (مثلا پیام نور و یک رشته دیگر در یک دانشگاه غیرانتفاعی) – غیر روزانه – به طور هم زمان تحصیل کند، چیست؟
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   باسلام
   براساس دفترچه منتشر شده یکی از شرایط و ضوابط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی؛هیچ دانشجویی مجاز نیست که همزمان در دو رشته و یا دو محل (اعم از مؤسسات دولتی و غیردولتی) تحصیل نماید، در صورت تخلف طبـق آئین نامه انضـباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد.

 8. Avatar

  سلام.وقتتون به خیر
  من امسال توی کنکور شرکت کردم و رتبه ام ۱۳۸۰ رزمندگان شد…بااین رتبه سال ۹۶ داروسازی رشت قبول شده بودند اما من داروسازی رو نزدم…الان هم به شدت پشیمونم هیچ راهی وجودنداره که بتونم برای ترم بهمن برم دانشگاه؟؟ حالا یا رشته ی دارو یا هررشته ی دیگه ای که میتونستم بااین رتبه قبول شم؟
  خواهش میکنم یه راهی پیش پام بگذارید

 9. Avatar

  سلام خاستم بپرسم من دیپلم فنی حرفه ای دارم در رشته الکترونیک و فوق دیپلم الکترونیک دارم… خیلی دلم میخاد رشته ادبیات زبان انگلیسی بخونم باید چکار کنم ؟ آموزشگاه آزاد هم کلاس زبان رفتم ولی میگن باید از کاردانی بخونم چون دروس آموزشگاه کامل نیستن

 10. Avatar

  سلام ببخشیدشهریه اتاق عمل خودگردان ترمی چقدرمیباشدوآیا این هزینه ثابت میباشد برای هرترم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   میزان شهریه ثابت و متغییر رشته هر ترم رشته اتاق عمل در دانشگاه ظرفیت خودگردان برای مقطع کارشناسی بین ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ الی ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد. البته شهریه ها هر ساله ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش می بابد.

 11. Avatar

  با سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم باسهمیه ایثارگر۲۵ظرفیت و ترازم در زیر گره یک۵۰۹۷بود ماکزیمم تراز کلم۵۳۶۷بود آیا پرستاری آزاد شانس قبولی داشته ام برای تکمیل ظرفیت چی شانس قبولی دارم

 12. Avatar

  سلام
  من امسال کنکور دادم و در سهمیه ایثار گر۲۵ظرفیت تراز زیر گروه یکم۵۰۹۷هستش وماکزیمم ترازکل ۵۳۶۷هستس میخواستم ببینم برا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول میشم

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید . من امسال داروی مشهد روزانه قبول شدم میخواستم بپرسم من میتونم به پزشکی مشهد تغییر رشته بدم با وجود سهمیه.در انتخاب رشته پزشکی مشهد رو قبول نشدم

  • Avatar

   با سلام امکان تغییر رشته در رشته های زیر نظر وزارت بهداشت در دانشگاه وجود ندارد .

 14. Avatar

  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما سوالی داشتم خدمتتان می خواستم بدونم در حال حاظر کدام یک از گرایش های رشته مهندسی فناوری اطلاعات بازار کاری بهتری نسب به سایر گرایش های آن دارد و ارزش وقت و هزینه را دارد خواهش می کنم جواب سوالم را بدهید ممنونم.

 15. Avatar

  سلام وقت بخیر. خسته نباشید.
  برای قبولی در رشته روان شناسی روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز چه رتبه و درصد هایی رو باید داشت؟
  من دانش اموز رشته تجربی هستم ساکن استان خوزستان و جز سهمیه مناطق که درمورد من منطقه ۳ می شه سهمیه ای ندارم.
  ممنون می شم اگه جواب بدید. آخه هر کجا که سرچ می کنم همه درصدای رشته انسانی رو می دن.

 16. Avatar

  سلام با تراز ۷۶۵۹ سهمیه ایثارگر و رتبه در سهمیه ۸۱۹۶ و رتبه کشوری ۵۷ هزار احتمال پیرا پزشکی آزاد تبریز مخصوصا مامایی چقدره؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

 17. Avatar

  باسلام،میخواستم بدونم حسابداری جزو علوم اقتصادی حساب میشه یا مهندسی ریاضی؟

 18. Avatar

  سلام عزیزم با رتبه ۸۰۰۰۰منطقه و ۱۸۰۰۰۰ کشوری. منطقه دو بدون سهمیه احتمال قبولی در رشته های پیرا پزشکی خودگردان آزاد هست ؟

 19. Avatar

  سلام با تراز ۶۶۷۰ منطقه دو و رتبه زیر گروه یک ۴۸هزار و کشوری ۱۰۹ هزار احتمال آوردن پرستاری آزاد یا پردیس خودگردان آزاد چقدره آیا امیدی هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام احتمال قبولی شما تا حدودی پایین میباشد و در استان های جنوبی کشور شانس بیشتری برای پذیرش دارید.

 20. Avatar

  سلام با تراز ۴۷۲۱ میشود رشته کاردانی بهداشت مبارزه با بیماری دانشگاه آزاد واحد (تهران،فیروزآباد،شهرکرد،سبزوار)قبول شد با سهمیه ۵درصدی

 21. Avatar

  سلام
  من با رتبه ۲۷ رشته کارگردانی مجاز شدم و بعد از کنکور عملی تو نتایج نهایی مردود شدم
  من میتوتم تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

  • Avatar

   با سلام . با توجه به رتبه ی شما و البته مردود بودن شما در نتایج نهایی باز هم شما در صورت وجود تکمیل ظرفیت شانس پذیرش را در این رشته دارید .

 22. Avatar

  سلام روز بخیر.من یه کمک میخاستم ازتون. من میبینم اکثر بچه ها تو سایتا نوشتن که دانشگاه ازاد کیش امسال(٩٧) داروسازی میگیره! پس چرا من توی دفترچه هیچی نمیبینم!!!!؟؟؟؟؟ میشه کمکم کنید لطفا
  بعد یکسری رشته ها که ستاره دار هستند انتخاب نمیشن چرا؟؟؟
  ممنون میشم

 23. Avatar

  با سلام با رتبه زیرگروه۱ منطقه ۲ ۲۹۷۱ و کشوری ۶۰۲۷ چقدر بره پردیس پزشکی زنجان شانس دارم؟تراز ۹۷۱۷

  • Avatar

   باسلام
   باتوجه به تراز مذکور شانس پذیرش شما در رشته پزشکی در واحدهای ظرفیت خودگردان نسبتا خوب می باشد که البته پذیرش نهایی شما به ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 24. Avatar

  سلام با رتبه ۳۱۰۰سهمیه ۵درصدی می شود داروسازی تعهدی قبول شد

  • Avatar

   باسلام
   باتوجه به رتبه شما شانس پذیرش در رشته داروسازی در مناطق محروم نسبتا خوب می باشد اما ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر دارد.

 25. Avatar

  سلام . ببخشید یسوال داشتم . مگ ملاک پذیرش رشته های صرفا سوابق تحصیلی فقط معدل کتبی دیپلم نیست ؟ پس چرا موقع ثبت نام هم معدل سال سوم و هم معدل پیش دانشگاهی رو میخواستن ؟ ینی ملاک پذیرش این دوتا معدلم هست ):

  • Avatar

   با سلام گزینش بر اساس معدل کتبی دیپلم انجام میشود . معدل کل دیپلم به خاطر اطلاعات و تاییدیه از شما دریافت میشود .

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید ، تورو بخدا جواب بدین من با تراز ۷۰۷۰ومعدل۱۸/۲۰کنکور تجربی منطقه سه با سهمیه ۵درصدی و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چرا دعوت به مصاحبه نشدم

  • ایران مشاوره

   سلام احتمالا شما اولویت های ماقبل انتخاب فرهنگیان پذیرش شده اید و اگر دانشگاه فرهنگیان جز انتخاب های اولیه ی شما بوده است احتمالا امتیازات لازم برای دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را نداشته اید.

 27. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید من با رتبه ۱۲۷۰۸ سهمیه ۵ درصدی و ماکزیمم نمره ۷۰۴۸ در کدام رشته های پیراپزشکی دانشگاه های آزاد آذربایجان شرقی شانس قبولی دارم؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام با این رتبه احتمال قبولی در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه های آزاد برای شما وجود دارد و البته پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته ی شما و بقیه ی داوطلبین دارد.

 28. Avatar

  سلام میخواستم ببینم با معدل کتبی دیپلم ۱۲ میشه کارشناسی حسابداری دانشگاه ازاد تهران قبول شد

  • Avatar

   باسلام
   در پذیرش دانشگاه آزاد علاوه بر معدل ظرفیت دانشگاه نیز بررسی میشود. شانس پذیرش شما در دانشگاه های اسلامشهر، یادگار امام، پرند، رباط کریم، پردیس خوب می باشد. اما بهتر است اولیت های بالاتر را دانشگاه های بهتر قرار دهید تا شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

 29. Avatar

  سلام،ببخشید من با تراز ۶٩٢۵ منطقه یک شانس قبولی(اتاق عمل،پرستاری،هوشبری و یا مامایی) در تهران ، کرج ، ورامین و یا قزوین رو دارم ؟؟؟
  من تهران هستم میخواستم بدونم بعد از تهران ترتیب این شهرها رو چطوری بزنم ؟ کرج ، ورامین و قزوین ( از نظر کیفیت )
  خیلی ممنون

 30. Avatar

  سلام.به نظر شما با تراز حدود ۹۰۰۰ با سهمیه ۵ درصد،شانس قبولیم در دانشگاه آزاد پزشکی و دندانپزشکی خودگردان کیش چقدره؟اصن شانسی در پزشکی و دندان پزشکی خودگردان دارم؟

  • Avatar

   با سلام شانس قبولی شما برای واحد خودگردان کیش حدود ۷۰ درصد به بالا میباشد . شانس قبولی شما به طور مثال برای واحد زاهدان بالا میباشد .

 31. Avatar

  سلام رتبهکل در سهمیه ام شده ۱۳۱۱۱و ترازم شده ۴۳۰۰…باسهمیه بالای ۲۵درصدی طبق فرمایشات میتونم مامایی ازاد گناباد یزد کردستان قبول بشم؟کدوم یکی شانس بهتری دارم خواهش میکنم بگید

 32. Avatar

  سلام شهریه پزشکی پردیس آزاد تبریز چقدر از اردبیل بیشتره؟

  • Avatar

   با سلام . شهریه ی دانشگاه های پردیس نسبت به سایر استان ها تفاوت چندانی ندارد ولی با توجه به رتبه ی دانشگاه ها و رشته هایی که در این دانشگاه ها تدریس میشوند مقداری سطح شهریه ها نوسان پیدا میکند و البته از جهاتی میتوان این نوسانات را به تعداد واحدهای شما در آن دانشگاه نیز ارتباط داد .

 33. Avatar

  سلام ترازم ۴۳۰۰ و رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱شده ..شما گفتین من میتونم مامایی ازاد کردستان یا گناباد یزد قبول بشم باسهمیه بالای ۲۵درصدی. …میشه لطف کنین بگین کدوم یکی شانی بیشتری دارم …اولیت کدوم وبزنم …خوااااااااهش میکنم زوتر بگین

 34. Avatar

  سلام رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱شدمو ترازم ۴۳۰۰ شده …طبق فرامایشتون من میتونم باسهمیه بالای ۲۵درصدی مامایی ازاد کردستان یا یزد یا گناباد قبول بشم؟شهر دیگ ای شانس دارم؟الویت اولم و چی بزارم ..ممنون میشم جواب بدین

 35. Avatar

  با سلام و وقت بخیر رتبه من ۶۵۰۰ منطقه ۱ هست به نظر شما بو علی همدان قبول میشم؟رشته کامپیوتر

  • Avatar

   باسلام
   باتوجه به رتبه ای که عنوان کردید شانس پذیرش شما در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه بوعلی سینا همدان متوسط می باشد. بنابراین اگر در انتخاب رشته خود اولویت بندی درست را داشته باشید شانس پذیرش خود را افزایش می دهید.

 36. Avatar

  سلام رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱و ترازم ۴۳۰۰٫میتونم مامایی ازاد شهرهایی که پیشنهاد دادین مثل کردستان – گناباد – یزد باسهمیه بالای ۲۵درصدی قبول بشم؟این محل هارو توی سه تا الویت اولم بزارم؟

 37. Avatar

  سلام.من موقع انتخاب رشته بدون آزمون آزاد برای دوستم نام پدر رو اشتباه وارد کردم.آیا مشملی پیش میاد؟در صورت مثبت بودن جواب آیا میتونیم یک کارت اعتباری دیگه بخریم و مجدد ثبت نام کنیم؟ اینطوری انتخاب رشته قبلب حذف میشه؟
  سوال بعد اینکه دوست من میتونه هم توی زیرگروه انسانی و هم زبان به صورت مجزا بدون آزمون دانشگاه آزاد بزنه؟

  • Avatar

   سلام هفته بعد گزینه ویرایش اطلاعات فعال میشه و میتونید اطلاعات خودتون رو ویرایش کنید. برای یک کد ملی نمیتوانید بیش از یک کارت خریداری کنید و حدودا بعد از ۵ روز دیگر میتوانید برای رشته های دیگز مثل زبان و هنر و.. هم مجددا کارت خریداری کنید هزینه این کارت ۲۰ هزار تومان میباشد

 38. Avatar

  اگ زودتر بررسی کنین و جوابشو ب من بدیم ممنون میشم

  • Avatar

   با سلام . لطفا درخواست های خود را با جزییات و اطلاعات بیشتری ذکر نمایید تا بهتر بتوانیم پاسخگوی شما باشیم .

  • Avatar

   من دیپلمم تجربیه و معدل کتبی دیپلمم هفده و چهار صدمه . خواستم بدونم با این معدل چقدر شانس قبولی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه صنعتی شاهرود دوره روزانه رو دارم ؟؟ خواهشاااااا سریعتر جوابمو بدین . چون میخوام بدونم اگ شانس قبولیم کمه از الان برای سال دیگ شروع ب درس خوندن کنم ):

  • Avatar

   با سلام شانس شما با توجه به معدل کتبیتان بالاست .

  • Avatar

   واااااااااااای ممنونم ازتون . بالاخره یکی جوابگوی من بود . ببخشید تو پیام قبلیم ذکر نکردم . سوالم برای انتخاب رشته براساس صرفا سوابق تحصیلی بود ک جوابمو دادین (:

  • Avatar

   تشکر . سوال شما بر اساس گزینش سوابق تحصیلی پاسخ داده شد . موفق باشید

 39. Avatar

  سلام . درباره انتخاب رشته براساس صرفا سوابق تحصیلی سوال داشتم . دیپلم تجربی دارم و معدل کتبی دیپلمم ۱۷/۰۴ . خواستم بدونم با این معدل چقدر شانس قبولی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه صنعتی شاهرود دوره روزانه رو دارم ؟؟؟ خواهشااااااااا سریعتر جواب منو بدین . چون میخوام بدونم اگر شانس قبولیم کمه از الان برای سال دیگ شزوع به درس خوندن کنم …

  • Avatar

   با سلام . براساس سوابق تحصیلی شما باید عرض کنم که بله شانس پذیرش شما در دانشگاه صنعتی شاهرود و در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی نسبتا زیاد میباشد و این در صورتی است که شانس شما در این رشته و در استان های دیگر بیشتر میباشد .

 40. Avatar

  سلام .ببخشید الان گفتین من شانسم توی شهرهای گناباد کردستان و یزد شانس قبولی دارم…برای پردیس یا خوده ازاد؟

  • Avatar

   با سلام . لطفا رشته و رتبه و تراز خود را دوباره ذکر کنید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم و در ضمن شانس پذیرش شما در دانشگاه های آزاد بیشتر از دانشگاه های پردیس میباشد .

  • Avatar

   حج رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱وترازم ۴۳۰۰٫٫باسهمیه بالای ۲۵درصدی میتونم مامایی ازاد کردستان یایزد یاگناباد قبول بشم؟کدوم یکی شانس بیشتری دارم لطفاااااااااااابگین

 41. Avatar

  سلام
  ببخشید با تراز ۴۶۰۰ رشته ریاضی در چه رشته های دانشگاه آزاد تهران شانس قبولی بالایی دارم؟
  (ترجیحا مهندسی پلیمر یا شیمی)

 42. Avatar

  سلام.با رتبه ی ۲۰۵۵ منطقه ی دو و تراز۹۹۹۱ و رتبه ی زیر گروه دو ۱۴۶۷ داروسازی گیلان قبولم؟ شانسش چقدره؟ با توجه به این که گیلان زندگی میکنم.

  • Avatar

   باسلام
   باتوجه به رتبه شما، شانس پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبتا خوب می باشد.

 43. Avatar

  سلام یعنی من بااین تراز ۴۳۰۰ نمیتونم آزاد مامایی قبول بشم ؟سهمیه ام بالای ۲۵ درصده کمکی نمیکنع که مثلا آزاد تویسرکان یا گناباد قبول بشم …چه شهر هایی به نظر شما شانس دارم

  • Avatar

   با سلام . رشته ی مامایی جزو رشته های پرطرفدار رتبه ی تجربی میباشد ولی شما در استان هایی مانند کردستان و گناباد و یزد میتوانید شانس قابل قبول تری را نسبت به استان های دیگر داشته باشید .

 44. Avatar

  اگه ۴ تا الویت اولم رو دبیری برق رجایی تهران قرار دهم …و زمانیکه دعوت به مصاحبه میشم در مصاحبه شرکت نکنم انوقت نرم افزار سنجش انتخاب های بعد رجاییمو بررسی میکنه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشر میکنم راهنمایی کنید ……

  • Avatar

   باسلام
   اگر شما متقاضی رشته های نیمه متمرکز هستید، دو قبولی برای شما اعلام میشود . یک قبولی در رشته متمرکز و یک قبولی در رشته های نیمه متمرکز. فقط یک قبولی شما در متمرکز و نیمه متمرکز بررسی میشود. بنابراین در صورت یک قبولی رشته نیمه متمرکز رشته های دیگر آن بررسی نخواهد شد.

 45. Avatar

  با سلام و وقت بخیر بببخشید من ۶۵۰۰ منطقه یک هستم آیا کامپیوتر بو علی همدان قبول میشم؟ صنعتی قم بهتره یا بو علی همدان؟

 46. Avatar

  سلام وقت بخیر .من ترازم شده ۴۳۰۰ باسهمیه ی بالای ۲۵درصدی میتونم مامایی ازاد شهرهای کوچک قبول بشم ؟مثل تویسرکان

 47. Avatar

  سلام و وقت بخیر ؛
  خواهشمند است راهنمایی بفرمایید با رتبه ۴۳۸۳ زیرگروه یک در منطقه دو و تراز ۹۴۱۷ ؛ امکان قبولی در رشته پزشکی پردیس یا مازاد و همچنین دانشگاه آزاد وجود دارد ؟سپاس از زحمت پاسخگویی شما عزیزان.

 48. Avatar

  سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۳۰۰۰٫تو دانشگاه نوشیروانی بابل و یا دانشگاه مازندران بابلسر چه رشته هایی میتونم قبول بشم؟

 49. Avatar

  سلام من با معدل ۱۴/۹۵دیپلم میخوام بصورت بدون کنکور انتخاب رشته کنم با سهمیه منطقه ۳ بنظرتون میتونم روانشناسی یا تربیت معلم قبول شم ؟ خواهش میکنم جواب بدید

 50. Avatar

  سلام ایا با تراز ۶۴۹۶و سهمیه ۵ درصد ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان ساری قبول میشم

 51. Avatar

  سلام با رتبه ۱۲۰۴ منطقه ۱ ریاضی میتونم مهندسی نفت امیر کبیر بیارم

 52. Avatar

  سلام. در صورتی که در ازمون تجربی شرکت کرده باشیم. می توانیم در زمان انتخاب رشته ، رشته های صرفا با سوابق تحصیلی گروه علوم ریاضی را انتخاب کنیم؟ در صورتی پذیرفته شدن در رشته های « صرفا با سوابق تحصیلی» دوره روزانه، ایا از ازمون سال بعد محروم می شویم؟

 53. Avatar

  سلام خسته نباشید می خواستم کمکم کنید . من توی انسانی رتبه با سهمیه ۵% شدم ۳۵۰۰ چه رشته ایی انتخاب کنم که هم آینده خوبی داشته باشه و هم شهر خوبی باشه . خانواده اصرار دارن که به ارگان هایی مثل سپاه برم اما خوشم نمیاد .

 54. Avatar

  سلام لطفا جواب مو بدین خیلی نگران هستم. من امسال رتبه ۱۵۰۰۰ منطقه ۱ شدم. سه رشته پرستاری هوشبری و اتاقرار عمل دانشگاه دولتی ممکنه قبول بشم؟ چه شهری احتمال قبولیم وجود داره؟

 55. Avatar

  سلام با رتبه ۳۵۹۰۶منطقه ۲تجربی میشه رفت میکروبیولوژی روزانه؟چه شهرایی؟

 56. Avatar

  سلام با رتبه ۷۲۰۰ امسال پردیس پزشکی ودارو سازی و دندان کحا قبول میشم

 57. Avatar

  با سلام آیا با نمره عملی ۶۰۰۰ می شود دانشگاه فرهنگیان را در انتخاب رشته انتخاب کرد با اینکه غیر مجاز هستم می شود رشته های دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنم

 58. Avatar

  سلام وخستە نباشید..
  من امسال کنکور ریاضی منطقە ٣ شرکت کردم الان رتبم شدە ٨٣٠٠ اما ترازم زیر ۶۵٠٠ و دانشگاه فرهنگیان برایم غیر مجازە ..دانشگاه فرهنگیان امسال برای شهرستان ما ۵ نفر اعلام ضرفیت کردە کە الان تنها یک نفر در انتخاب رشتە مجاز است ‌حالا سوال من این هستش کە ایا ان چهار ضرفیت دیگر بە سایر شهرستان ها دادە می شود یا ما برای تکمیل ضرفیت شانس انتخاب شدن داریم ؟؟؟؟ممنون می شوم جواب بدید خیلی برایم مهمە

 59. Avatar

  سلام من موقه ثبت نام تیک مربوط به دانشگاه پیام نور و اینا رو نزدم یعنی فراموش کردم الان میتونم اونارو انتخاب کنم یا نه؟

 60. Avatar

  سلام با رتبه ۲۹۵۱۹درسهمیه و رتبه کشوری ۶۵۶۰۹ و تراز ۷۴۱۱ در منطقه ۲ احتمال قبولی در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی را دارم؟در چه رشته هایی دولتی قبول میشوم؟

 61. Avatar

  سلام با رتبه سهمیه ۲۹۵۱۹ و رتبه کشوری ۶۵۶۰۹ وتراز ۷۴۱۱ احتمال قبولی در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی دولتی را دارم؟با توجه به رتبه و ترازم چه رشته ای را دولتی میتدانم بخوانم؟

 62. Avatar

  سلام..لطفا بفرمایید که با رتبه کشوری ۴۳۸۶۸ و رتبه منطقه سه ۱۱۹۶۶ و رتبه داخل سهمیه رزمندگان(۵ درصد) ۶۳۷۲ میشه تربیت معلمی آورد؟و بهترین رشته ای که تو دانشگاه های آزاد ممکنه بیاد چیه؟لطفا سریع تر پاسخ بدید…یه خانواده ای رو از نگرانی درآرید…اگه ممکن بود به ایمیلم بفرستید…

 63. Avatar

  سلام ببخشید با رتبه ۲۲۰۰۰ منطقه ۳ علوم آزمایشگاهی یا تغذیه میارم؟ دولی آزاد بین الملل

 64. Avatar

  سلام امکانش وجود داره کسی که اکنون دانشجوی کارشناسی پیام نور است و قبلا یک بار از تحصیل در کارشناسی دانشگاه آزاد انصراف داده و اکنون در کنکور تجربی دندون پزشکی روزانه قبول شده بدون انصراف از تحصیل پیام نور در دانشگاه روزانه ثبت نام کنه؟

  • Avatar

   با سلام در صورت دوبار انصراف از یک مقطع از ادامه تحصیل محروم میشوید

  • Avatar

   خوب امکانش هست بدون انصراف از تحصیل در پیام نور در دانشگاه دولتی ثبت نام کرد؟

  • Avatar

   طبق مقررات موجود هیچ شخصی نمیتواند در یک زمان و در دو محل تحصیل نماید. در صورت شناسایی فرد توسط وزارت علوم شخص با مشکل برخورد خواهد کرد

 65. Avatar

  سلام ببخشین اگه امسال از این سهمیه ۵ درصد دانشگاه روزانه قبول شیم سال آینده اگه بشه ۳۰ دیگه ما نمیشه ازاون استفاده کنیم؟

  • Avatar

   سلام هر شخص در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار میتواند از سهمیه ایثارگری خود استفاده کند و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه نمیتواند مجددا از ان استفاده کند

  • Avatar

   در هر مقطع ینی اگه یکبار با اون کازشناسی روزانه خوندیم میتونم با اون دکترای عمومی بخونیم دیگه

  • Avatar

   سلاه بله یعنی اگر شما در دانشگاه روزاه کارشناسی از سهمیه خود استفاده کردید میتوانید یکبار هم در مقطع ارشد و دکتری از ان استفاده کنید

  • Avatar

   ن منظورم اینه از پرستاریکنکور بدی پزشکی قبول شی چون این دکترای عمومیه اون کارشناسی باهم فرق دارن دیگ۶

  • ایران مشاوره

   باسلام.منظور شما آزمون لیسانس به پزشکی می باشد که دارای شرایط خاصی است از جمله: ۱-داوطلب شرکت کننده می بایست فارغ التحصیل مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته ی یکی از رشته های تجربی،ریاضی و فنی باشد.۲-شرط سنی حداکثر ۲۵ سال تمام در زمان ثبت نام در این آزمون.۳-داوطلب باید شرایط تحصیل رایگان در کشور ایران را داشته باشد.۴-معدل کل دیپلم ۱۸ به بالا(داوطلبانی که نمرات آنها بصورت توصیفی و الفبایی می باشد فقط نمره الف قابل قبول است.)۵-معدل کارشناسی ۱۶ به بالا.۶-داشتن مدرک زبان انگلیسی MHLE ، MSRT ، IELTS ، TOEFL و….

 66. Avatar

  سلام من امسال(۹۷) کنکور تجربی شرکت کردم . هیچ راهی وجود داره که در رشته بدون آزمون کارشناسی کامپیوتر پیام نور ثبت نام کنم ؟
  چون شنیدم برای رشته های بدون آزمون پیام نور نباید تو کنکور شرکت کرده باشی.و با ازمونم که نمیتونم چون رشته تجربی کنکور دادم کامپیوتر نداره
  خیلی ممنون میشم آگه جوابمو بدید

  • Avatar

   سلام شما میتوانید در شهریور ماه بصورت بدون ازمون در دانشگاه پیام نور شرکت کنید و مانعی برای انتخاب رشته نداردید

 67. Avatar

  سلام.کنکور۹۷ انسانی با سهمیه ۵درصدی ایثارگری شرکت کردم رتبه زیر۵۰۰۰ میارم.میخوام کنکور ۹۸تجربی شرکت کنم ایا میشه از سهمیه ایثارگری دوباره استفاده کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   درصورتی که از سهمیه ۵درصدی استفاده نکرده باشید و در هیچ دانشگاهی ثبت نام نکرده باشید می توانید در کنکور سال ۹۸ زمان ثبت نام اولیه سهمیه ۵درصد را اعمال کنید و از این سهمیه استفاده کنید.

  • Avatar

   منظورتون از (اؤ سهمیه استفاده نکرده باشین) چیه؟ من که کنکور ۹۷ ىر کارت ورود به جلسه ثبت شده زأیا اگر انتخاب رشته نکنم میتونم سال بعد کنکور ثبت نام کنم؟؟؟؟؟

   خیلی ممنونم که جواب دادید خیلی برام مهمه

  • Avatar

   یعنی اگر در دانشگاهی قبول شده باشید و ثبت نام کرده باشید دیگر در ان مقطع تحصیلی نمیتوانیثد از سهمیه استفاده کنید

 68. Avatar

  سلام، من سهمیه ۵درصدی ایثارگران دارم رشتمم ریاضی با درصدای زیر
  ادبیات ۲۰ معارف ۴۰ عربی ۱۰ زبان ۰ ریاضی۴ فیزیک۰ شیمی۰
  میتونم ریاضی کاربردی فردوسی مشهد روزانه قبول بشم؟
  بومی مشهد نیستم ،تشکر

 69. Avatar

  سلام میشه کمکم کنید؟ من جمعه کنکور تجربی دارم میخواستم بدونم من با معدل دیپلم ۱۷/۹۳میتونم مهندسی معماری دانشگاه پیام نور شیراز که براساس معدل دیپلم هست انتخاب رشته کنم و قبول میشم؟؟؟؟ هیچ کجا نتونستم جوابم رو پیدا کنم لطفا کمکم کنید!

 70. Avatar

  سلام و عرض خسته نباشید
  من رشته ریاضی هستم و سهمیمم منطتقه دو هست میخواستم بدونم رشته علوم اقتصادی دانشگاه گیلان_رشت روزانه رتبه چند منطقه رو میخواد ؟؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما با کسب رتبه زیر ۱۱۰۰۰ میتوانید در رشته اقتصاد دردانشگاه روزانه گیلان تحصیل کنید.

 71. Avatar

  سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۱۴۰۰۰ میتونم ژنتیک تو دانشگاه سراسری بخونم؟امسال کدوم دانشگاه ها ارائه میدن؟

  • Avatar

   سلام بله احتمال پذیرش شما در دانشگاه های دولتی استان های مرکزی ایران مانند اصفهان یزد و کرمان وجود دارد

 72. Avatar

  سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۱۶۰۰۰ ریاضی میتونم دانشگاه سراسری مهندسی کامپیوتر بخونم؟ کدوم استان ها ممکنه؟ممنون از سایت ایران مشاوره

  • Avatar

   سلام احتمال تحصیل در دانشگاه های دولتی روزانه وجود دارد. شانس شما برای دانشگاه های نوبت دوم بیشتر میباشد. برای مثال احتمال قبولی شما در دانشگاه های استان سمنان وجود دارد

 73. Avatar

  سلام من کنکور تجربی ۹۶ شرکت کرده بودم آیا الان میتونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد واسه زبان های خارجه انتخاب رشته کنم؟

 74. Avatar

  سلام خسته نباشید متاسفانه موفق به تماس با شما نمیشم ،نتایج اعلام شده و من مردود شدم با وحود اینکه پارسال بیست و هفت هزار بودم اما شبانه هرمزگان قبول شدم اما امسال نوزده هزار اونم منطقه سه بومی استان اولین اولویتام هم خود بندرعباس بوده رشته ریاضی نه تنها روزانه مجاز نشدم شبانه هم نشدم نمیدونم اصلا امیدی به تکمیل ظرفیت برا دانشگاه هرمزگان داشته باشم لطفا راهنماییم کنید ،چون نمیتونم باهاتون ارتباط تلفنی برقرار کنم .

 75. Avatar

  نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.

  سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

 76. Avatar
  سعید ابراهیمیان

  سلام با رتبه ۲۷۰۰۰ منطقه ۳ انسانی به دانشکده های انتظامی میشه قبول شد

 77. Avatar

  سلام ️خسته نباشید من سهمیه ایثارگری۵درصدی دارم میخواستم بدونم با تراز دیر گروه یک ٧۴۴٠پزشکی بینولم ازاد ظرفیت مازاد قبول میشم؟

 78. Avatar

  سلام من دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کردم میخواستم بدونم فقط بومی شهرستان خودمو بزنم یا شهر تهران هم میتونم بزنم؟؟چون بالاخره همش مال استان تهرانه و بالاش نوشته مخصوص داوطلبان بومی استان تهران

  • Avatar

   سلام. امسال بومی بودن از شرایط دانشگاه فرهنگیان محسوب میشه و شما فقط میتونید از استان بومی خودتون رشته های دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنید.

 79. Avatar

  سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

  • Avatar

   سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

 80. Avatar

  سلام خسته نباشید.ببخشید من ترازم ۷۴۰۰ وسهمیه بسیج فعال دارم.میخواستم بدونم دامپزشکی آزاد میارم.هرشهری باشه خوبه.تورو خدا جوابمو بدین.خیلی خیلی مهمه واسم.ممنون

 81. Avatar

  باسلام
  سرورگرامی فرزندمن درآزمون سراسری رشته هنر سال ۹۶ شرکت کرده وبارتبه ۲۵۹ قبول شده، متاسفانه الاظاهرامتحان عملی دررشته گرافیک راقبل ازاعلام نتایج کنکوراخذگردیده وفرزندم نتوانسته دراین آزمون شرکت نماید خواهشمنداست برای اینکه نتیجه زحماتش هدرنرودماراارشاد فرمایید.
  باتشکرجانباز کیوان زرگه فرزندم نیما زرگه

 82. Avatar

  سلام با رتبه سهمیه شانزده هزار میشه مترجمی زبان انگلیسی آزاد قبول شد؟مرسی

 83. Avatar

  سلام من بارتبه ۶۷هزار میتونم آزاد پرستاری بخونم؟؟

 84. Avatar

  سلام میخواستم بدونم مثلا کسی که ب رشته های کشاورزی و معماری به یه اندازه علاقه داره.کدومشو انتخاب کنه بهتره؟ و اینکه اگه مثلا من معماری انتخاب کنم و ببینم دوس ندارم میتونم تو دانشگاه رشتمو عوض کنم یا دوباره باید کنکور بدم؟

 85. Avatar

  سلام میشه لطفا کمکم کنید و جواب بدید… میخواستم بدونم از بین واحد هایی که برای دانشگاه ازاد تهران در نظر گرفته شده و به طور کلی دانشگاه های ازاد تهران کدومش از بقیه بهتره محیط دانشگاه بزرگ تر هستش و در کل خوب تره…مرسی از سایت خوبتون

  • Avatar

   سلام بین دانشگاه های ازاد تهران علوم تحقیقات ازبقیه شرایط نسبتا بهتری دارد و ازلحاظ علمی قوی تر است.

دریافت مشاوره