جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته کنکور

مشاوره انتخاب رشته کنکور

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته کنکور
مشاوره انتخاب رشته کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مرحله انتخاب رشته مرحله ای است که ارزش و اهمیت آن در شرایطی حتی با کنکور برابری می کند و یا گاهی بیشتر از آن است! معمولا هرچه رتبه داوطلب ، رتبه ی بهتر و برتری باشد انتخاب رشته به همان میزان حساس و مهمتر می شود.مرحله انتخاب رشته برای داوطلبان کنکوری به دلیل سرنوشت ساز بودن آن بسیار حساس و حائز اهمیت بوده و هر ساله پس از برگزاری کنکور سراسری شاهد استرس و نگرانی داوطلبان برای قبولی در این مرحله هستیم.

به این دلیل که نحوه انتخاب داوطلبان در مرحله انتخاب رشته بر آینده و شغل آنان تاثیر مستقیم دارد ، شما داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست از تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته از جمله زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری، میزان تاثیر سهمیه ها (که هر سال در دفترچه قید میشود)، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و … مطلع باشید که با مطالعه این مقاله که توسط مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره گردآوری شده است این امر امکان پذیر خواهد بود.

زمان انتخاب رشته کنکور

یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دهند. زمان در نظر گرفته شده برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری طبق روال هرساله از نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد و تا اواخر مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته میبایست در مدت زمان معین شده اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند.انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم معمولا در نیمه اول شهریور ماه انجام میشود ،در صورت تمایل می توانید جهت انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره مشورت نمایید.

نحوه انجام انتخاب رشته کنکور سراسری

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست با استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری در مدت زمان تعیین شده به صورت اینترنتی اقدام به انتخاب رشته نمایند. داوطلبان در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری امکان انتخاب 150 کد رشته محل راخواهند داشت.ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که پس از انجام انتخاب رشته کنکور سراسری از دریافت کد 15 رقمی که به منظور تکمیل مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد غافل نشوید.

پس از قبولی در کنکور سراسری مهمترین دغدغه داوطلبان کنکوری مجاز به انتخاب رشته قبولی در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد.اما لازم است بدانید که کسب نتیجه مطلوب در این مرحله هم با در نظر گرفتن راهکار های اصولی به راحتی امکان پذیر خواهد بود.در وهله اول از عوامل مهم در انتخاب رشته کنکور در نظر گرفتن میزان علاقه شما داوطلبان به رشته محل ها و همچنین آینده شغلی آن می باشد. بنابراین سعی کنید در مرحله انتخاب رشته تمامی موارد تاثیرگذار در انتخاب رشته را مورد بررسی قرار دهید. ضمن اینکه توجه داشته باشید که با توجه به اینکه سازمان سنجش با استانی، ناحیه ایی، قطبی و کشوری کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی داوطلبان را به نوعی بالا برده است می توانید انتخاب ها را با توجه به موارد ذکر شده بر اساس علاقه و ترجیحات خود در اولویت قرار دهید.

عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب رشته کنکور سراسری

1- داوطلبان گرامی ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را با دقت مطالعه نمایید و از شرایط انتخاب رشته و نحوه قبولی در رشته ها ، ظرفیت ها کد رشته ها و… آگاه شوید.

2- بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ی رشته های مورد علاقه خود آنها را جدا کنید و در دفترچه ای یادداشت نمایید.

3- رشته های خود را به 3 دسته انتخاب خوشبینانه ، انتخاب منطقی و انتخاب بدبینانه تقسیم بندی کنید.بعد از انجام این کار 20 درصد از کل رشته ها ( بر حسب علاقه بیشتر) را در لیست انتخاب های خوشبینانه قرار دهید و سپس 50 درصد را در لیست انتخاب های منطقی و 30 درصد هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

4- بر اساس اولویت علاقه شخصی رشته های اضافی را حذف کنید. ( دقت کنید که علاقه به برخی رشته ها فقط از روی بی اطلاعی از رشته مورد نظر است ، در مورد رشته ها به خوبی تحقیق کنید و بازار کار و شرایط آنها را بسنجید تا در آینده دچار مشکل نشوید)

5- پس از انجام انتخاب رشته ویرایش و تغییرات نهایی در انتخاب های خود را انجام دهید.

معرفی و تاثیر سهمیه ها در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته کنکور 97

سهمیه مناطق 3 گانه : سهمیه مناطق دانش آموزان با توجه به منطقه زندگی دانش آموزان در 3 سال پایان دوره دبیرستان به 3 قسمت تقسیم می شود. سهمیه منطقه 1 سهمیه منطقه 2 و سهمیه منطقه 3

سهمیه منطقه 1 به داوطلبانی تعلق می گیرد که 3 سال پایان دبیرستان را در شهر های بزرگ که به امکانات آموزشی دسترسی داشته اند.

سهمیه منطقه 2 به داوطلبانی تعلق می گیرد که از امکانات آموزشی برخوردار بوده اند اما نه به اندازه دانش آموزان منطقه 1. و سهمیه منطقه 3 به داوطلبانی تعلق می گیرد که در 3 سال پایانی دوره دبیرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی نداشته اند.

اگر 3 سال آخر تحصیل در مناطق مختلف باشد،سهمیه منطقه مرفه تر انتخاب خواهد شد.برای مثال اگر 2 سال تحصیل در منطقه 2 و 1 سال در منطقه 1 صورت گرفته باشد، منطقه 1 به عنوان سهمیه منطقه داوطلب انتخاب می شود.

سهمیه ایثارگران و جانبازان: 20 درصد از ظرفیت هر کدرشته محل متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه ایثارگران و جانبازان خواهد بود.

سهمیه کارمندان: در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.

سهمیه آموزگاران: در کنکور انسانی 80 درصد ظرفیت رشته راهنمایی مشاوره به آموزگاران آموزش و پرورش تعلق می گیرد.

سهمیه بسیج : این سهمیه فقط در انتخاب رشته کنکور آزاد تاثیر گذار بوده و تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری ندارد همچنین میزان تاثیر آن بستگی به مدت زمان دریافت کارت بسیج فعال می باشد و متغیر است.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور

نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در اواخر شهریور ماه بر روی سایت قرار خواهد گرفت و شما داوطلبان می توانید نتایج نهایی را مشاهده نمایید. داوطلبان در صورت قبولی در مرحله انتخاب رشته می بایست در مدت زمان تعیین شده به همراه مدارک به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه و اقدامات لازم را جهت ثبت نام حضوری انجام دهند. اما در صورتی که در مرحله انتخاب رشته موفق به قبولی نشده اید امید خود را از دست ندهید به این دلیل که در صورت پذیرفته نشدن در مرحله انتخاب رشته می توانید در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و یا در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  شرکت نمایید و مجددا شانس خود را جهت قبولی در رشته دلخواهتان امتحان نمایید. در صورت تمایل می توانید انجام انتخاب رشته کنکور ریاضی ، انتخاب رشته کنکور انسانی و انتخاب رشته کنکور تجربی خود را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بسپارید.

تا کنون 1450540 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳۲ نظر

 1. سلام خسته نباشید ببخشید من کاردانی رشته تجهیزات کنترلعفونت بیمارستان خوندم درعلمی کاربردی و خرداد۹۸ فارغ تحصیل میشم ایا میتونم در کنکو ر کارشناسی مامایی شرکت کنم

  • با سلام
   خیر داوطلبان شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مامایی حتما می بایست مدرک کاردانی آنها نیز مامایی باشد.

 2. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم راجع به ثبت نام کنکور اگه امکان داره کمکم کنید

  من سال ۹۸ قراره سومین بار کنکور بدم واسه اینکه به سربازی اعزام نشم رفتم پیام نور ثبت نام کردم و معافیت گرفتم.تو قسمت وضعیت نظام وظیفه در ثبت نام کنکور باید کد چند رو بزنم؟معافیت تحصیلی دانشگاه دارم و دو ترم مرخصی گرفتم

 3. سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته نقشه برداری دانشگاه سید جمال هستم سه ترم درس خوندم یک سال هم پشت کنکور بودم الان میتونم از اونجا انصراف بدم و بیام دانشگاه ازاد برای رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی مهر۹۸ ثبت نام کنم؟مشکلی از نظر سربازی پیش نمیاد؟

  • باسلام
   داوطلبان آقا در طول تحصیلات خود یک بار حق انصراف از دانشگاه را دارند. شما می توانید از دانشگاه فعلی انصراف داده و در دانشگاه و رشته مورد نظر ثبت نام کنید.

 4. با سلام
  مستند قانونی یا بخش نامه وزارتی در مورد اینکه دانشجوی دوره کارشناسی می تواند دو رشته هم زمان (مثلا پیام نور و یک رشته دیگر در یک دانشگاه غیرانتفاعی) – غیر روزانه – به طور هم زمان تحصیل کند، چیست؟
  باتشکر

  • باسلام
   براساس دفترچه منتشر شده یکی از شرایط و ضوابط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی؛هیچ دانشجویی مجاز نیست که همزمان در دو رشته و یا دو محل (اعم از مؤسسات دولتی و غیردولتی) تحصیل نماید، در صورت تخلف طبـق آئین نامه انضـباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد.

 5. سلام.وقتتون به خیر
  من امسال توی کنکور شرکت کردم و رتبه ام ۱۳۸۰ رزمندگان شد…بااین رتبه سال ۹۶ داروسازی رشت قبول شده بودند اما من داروسازی رو نزدم…الان هم به شدت پشیمونم هیچ راهی وجودنداره که بتونم برای ترم بهمن برم دانشگاه؟؟ حالا یا رشته ی دارو یا هررشته ی دیگه ای که میتونستم بااین رتبه قبول شم؟
  خواهش میکنم یه راهی پیش پام بگذارید

 6. سلام خاستم بپرسم من دیپلم فنی حرفه ای دارم در رشته الکترونیک و فوق دیپلم الکترونیک دارم… خیلی دلم میخاد رشته ادبیات زبان انگلیسی بخونم باید چکار کنم ؟ آموزشگاه آزاد هم کلاس زبان رفتم ولی میگن باید از کاردانی بخونم چون دروس آموزشگاه کامل نیستن

 7. سلام ببخشیدشهریه اتاق عمل خودگردان ترمی چقدرمیباشدوآیا این هزینه ثابت میباشد برای هرترم

  • با سلام.
   میزان شهریه ثابت و متغییر رشته هر ترم رشته اتاق عمل در دانشگاه ظرفیت خودگردان برای مقطع کارشناسی بین ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ الی ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد. البته شهریه ها هر ساله ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش می بابد.

 8. با سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم باسهمیه ایثارگر۲۵ظرفیت و ترازم در زیر گره یک۵۰۹۷بود ماکزیمم تراز کلم۵۳۶۷بود آیا پرستاری آزاد شانس قبولی داشته ام برای تکمیل ظرفیت چی شانس قبولی دارم

 9. سلام
  من امسال کنکور دادم و در سهمیه ایثار گر۲۵ظرفیت تراز زیر گروه یکم۵۰۹۷هستش وماکزیمم ترازکل ۵۳۶۷هستس میخواستم ببینم برا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول میشم

 10. سلام خسته نباشید . من امسال داروی مشهد روزانه قبول شدم میخواستم بپرسم من میتونم به پزشکی مشهد تغییر رشته بدم با وجود سهمیه.در انتخاب رشته پزشکی مشهد رو قبول نشدم

 11. با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما سوالی داشتم خدمتتان می خواستم بدونم در حال حاظر کدام یک از گرایش های رشته مهندسی فناوری اطلاعات بازار کاری بهتری نسب به سایر گرایش های آن دارد و ارزش وقت و هزینه را دارد خواهش می کنم جواب سوالم را بدهید ممنونم.

 12. سلام وقت بخیر. خسته نباشید.
  برای قبولی در رشته روان شناسی روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز چه رتبه و درصد هایی رو باید داشت؟
  من دانش اموز رشته تجربی هستم ساکن استان خوزستان و جز سهمیه مناطق که درمورد من منطقه ۳ می شه سهمیه ای ندارم.
  ممنون می شم اگه جواب بدید. آخه هر کجا که سرچ می کنم همه درصدای رشته انسانی رو می دن.

 13. سلام با تراز ۷۶۵۹ سهمیه ایثارگر و رتبه در سهمیه ۸۱۹۶ و رتبه کشوری ۵۷ هزار احتمال پیرا پزشکی آزاد تبریز مخصوصا مامایی چقدره؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

 14. باسلام،میخواستم بدونم حسابداری جزو علوم اقتصادی حساب میشه یا مهندسی ریاضی؟

 15. سلام عزیزم با رتبه ۸۰۰۰۰منطقه و ۱۸۰۰۰۰ کشوری. منطقه دو بدون سهمیه احتمال قبولی در رشته های پیرا پزشکی خودگردان آزاد هست ؟

 16. سلام با تراز ۶۶۷۰ منطقه دو و رتبه زیر گروه یک ۴۸هزار و کشوری ۱۰۹ هزار احتمال آوردن پرستاری آزاد یا پردیس خودگردان آزاد چقدره آیا امیدی هست؟

 17. سلام با تراز ۴۷۲۱ میشود رشته کاردانی بهداشت مبارزه با بیماری دانشگاه آزاد واحد (تهران،فیروزآباد،شهرکرد،سبزوار)قبول شد با سهمیه ۵درصدی

 18. سلام
  من با رتبه ۲۷ رشته کارگردانی مجاز شدم و بعد از کنکور عملی تو نتایج نهایی مردود شدم
  من میتوتم تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

  • با سلام . با توجه به رتبه ی شما و البته مردود بودن شما در نتایج نهایی باز هم شما در صورت وجود تکمیل ظرفیت شانس پذیرش را در این رشته دارید .

 19. سلام روز بخیر.من یه کمک میخاستم ازتون. من میبینم اکثر بچه ها تو سایتا نوشتن که دانشگاه ازاد کیش امسال(٩٧) داروسازی میگیره! پس چرا من توی دفترچه هیچی نمیبینم!!!!؟؟؟؟؟ میشه کمکم کنید لطفا
  بعد یکسری رشته ها که ستاره دار هستند انتخاب نمیشن چرا؟؟؟
  ممنون میشم

 20. با سلام با رتبه زیرگروه۱ منطقه ۲ ۲۹۷۱ و کشوری ۶۰۲۷ چقدر بره پردیس پزشکی زنجان شانس دارم؟تراز ۹۷۱۷

  • باسلام
   باتوجه به تراز مذکور شانس پذیرش شما در رشته پزشکی در واحدهای ظرفیت خودگردان نسبتا خوب می باشد که البته پذیرش نهایی شما به ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 21. سلام با رتبه ۳۱۰۰سهمیه ۵درصدی می شود داروسازی تعهدی قبول شد

  • باسلام
   باتوجه به رتبه شما شانس پذیرش در رشته داروسازی در مناطق محروم نسبتا خوب می باشد اما ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر دارد.

 22. سلام . ببخشید یسوال داشتم . مگ ملاک پذیرش رشته های صرفا سوابق تحصیلی فقط معدل کتبی دیپلم نیست ؟ پس چرا موقع ثبت نام هم معدل سال سوم و هم معدل پیش دانشگاهی رو میخواستن ؟ ینی ملاک پذیرش این دوتا معدلم هست ):

  • با سلام گزینش بر اساس معدل کتبی دیپلم انجام میشود . معدل کل دیپلم به خاطر اطلاعات و تاییدیه از شما دریافت میشود .

 23. سلام خسته نباشید ، تورو بخدا جواب بدین من با تراز ۷۰۷۰ومعدل۱۸/۲۰کنکور تجربی منطقه سه با سهمیه ۵درصدی و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چرا دعوت به مصاحبه نشدم

  • سلام احتمالا شما اولویت های ماقبل انتخاب فرهنگیان پذیرش شده اید و اگر دانشگاه فرهنگیان جز انتخاب های اولیه ی شما بوده است احتمالا امتیازات لازم برای دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را نداشته اید.

 24. با عرض سلام و خسته نباشید من با رتبه ۱۲۷۰۸ سهمیه ۵ درصدی و ماکزیمم نمره ۷۰۴۸ در کدام رشته های پیراپزشکی دانشگاه های آزاد آذربایجان شرقی شانس قبولی دارم؟؟

  • سلام با این رتبه احتمال قبولی در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه های آزاد برای شما وجود دارد و البته پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته ی شما و بقیه ی داوطلبین دارد.

 25. سلام میخواستم ببینم با معدل کتبی دیپلم ۱۲ میشه کارشناسی حسابداری دانشگاه ازاد تهران قبول شد

  • باسلام
   در پذیرش دانشگاه آزاد علاوه بر معدل ظرفیت دانشگاه نیز بررسی میشود. شانس پذیرش شما در دانشگاه های اسلامشهر، یادگار امام، پرند، رباط کریم، پردیس خوب می باشد. اما بهتر است اولیت های بالاتر را دانشگاه های بهتر قرار دهید تا شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

 26. سلام،ببخشید من با تراز ۶٩٢۵ منطقه یک شانس قبولی(اتاق عمل،پرستاری،هوشبری و یا مامایی) در تهران ، کرج ، ورامین و یا قزوین رو دارم ؟؟؟
  من تهران هستم میخواستم بدونم بعد از تهران ترتیب این شهرها رو چطوری بزنم ؟ کرج ، ورامین و قزوین ( از نظر کیفیت )
  خیلی ممنون

 27. سلام.به نظر شما با تراز حدود ۹۰۰۰ با سهمیه ۵ درصد،شانس قبولیم در دانشگاه آزاد پزشکی و دندانپزشکی خودگردان کیش چقدره؟اصن شانسی در پزشکی و دندان پزشکی خودگردان دارم؟

  • با سلام شانس قبولی شما برای واحد خودگردان کیش حدود ۷۰ درصد به بالا میباشد . شانس قبولی شما به طور مثال برای واحد زاهدان بالا میباشد .

 28. سلام رتبهکل در سهمیه ام شده ۱۳۱۱۱و ترازم شده ۴۳۰۰…باسهمیه بالای ۲۵درصدی طبق فرمایشات میتونم مامایی ازاد گناباد یزد کردستان قبول بشم؟کدوم یکی شانس بهتری دارم خواهش میکنم بگید

 29. سلام شهریه پزشکی پردیس آزاد تبریز چقدر از اردبیل بیشتره؟

  • با سلام . شهریه ی دانشگاه های پردیس نسبت به سایر استان ها تفاوت چندانی ندارد ولی با توجه به رتبه ی دانشگاه ها و رشته هایی که در این دانشگاه ها تدریس میشوند مقداری سطح شهریه ها نوسان پیدا میکند و البته از جهاتی میتوان این نوسانات را به تعداد واحدهای شما در آن دانشگاه نیز ارتباط داد .

 30. سلام ترازم ۴۳۰۰ و رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱شده ..شما گفتین من میتونم مامایی ازاد کردستان یا گناباد یزد قبول بشم باسهمیه بالای ۲۵درصدی. …میشه لطف کنین بگین کدوم یکی شانی بیشتری دارم …اولیت کدوم وبزنم …خوااااااااهش میکنم زوتر بگین

 31. سلام رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱شدمو ترازم ۴۳۰۰ شده …طبق فرامایشتون من میتونم باسهمیه بالای ۲۵درصدی مامایی ازاد کردستان یا یزد یا گناباد قبول بشم؟شهر دیگ ای شانس دارم؟الویت اولم و چی بزارم ..ممنون میشم جواب بدین

 32. با سلام و وقت بخیر رتبه من ۶۵۰۰ منطقه ۱ هست به نظر شما بو علی همدان قبول میشم؟رشته کامپیوتر

  • باسلام
   باتوجه به رتبه ای که عنوان کردید شانس پذیرش شما در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه بوعلی سینا همدان متوسط می باشد. بنابراین اگر در انتخاب رشته خود اولویت بندی درست را داشته باشید شانس پذیرش خود را افزایش می دهید.

 33. سلام رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱و ترازم ۴۳۰۰٫میتونم مامایی ازاد شهرهایی که پیشنهاد دادین مثل کردستان – گناباد – یزد باسهمیه بالای ۲۵درصدی قبول بشم؟این محل هارو توی سه تا الویت اولم بزارم؟

 34. سلام.من موقع انتخاب رشته بدون آزمون آزاد برای دوستم نام پدر رو اشتباه وارد کردم.آیا مشملی پیش میاد؟در صورت مثبت بودن جواب آیا میتونیم یک کارت اعتباری دیگه بخریم و مجدد ثبت نام کنیم؟ اینطوری انتخاب رشته قبلب حذف میشه؟
  سوال بعد اینکه دوست من میتونه هم توی زیرگروه انسانی و هم زبان به صورت مجزا بدون آزمون دانشگاه آزاد بزنه؟

  • سلام هفته بعد گزینه ویرایش اطلاعات فعال میشه و میتونید اطلاعات خودتون رو ویرایش کنید. برای یک کد ملی نمیتوانید بیش از یک کارت خریداری کنید و حدودا بعد از ۵ روز دیگر میتوانید برای رشته های دیگز مثل زبان و هنر و.. هم مجددا کارت خریداری کنید هزینه این کارت ۲۰ هزار تومان میباشد

 35. اگ زودتر بررسی کنین و جوابشو ب من بدیم ممنون میشم

  • با سلام . لطفا درخواست های خود را با جزییات و اطلاعات بیشتری ذکر نمایید تا بهتر بتوانیم پاسخگوی شما باشیم .

   • من دیپلمم تجربیه و معدل کتبی دیپلمم هفده و چهار صدمه . خواستم بدونم با این معدل چقدر شانس قبولی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه صنعتی شاهرود دوره روزانه رو دارم ؟؟ خواهشاااااا سریعتر جوابمو بدین . چون میخوام بدونم اگ شانس قبولیم کمه از الان برای سال دیگ شروع ب درس خوندن کنم ):

    • با سلام شانس شما با توجه به معدل کتبیتان بالاست .

    • واااااااااااای ممنونم ازتون . بالاخره یکی جوابگوی من بود . ببخشید تو پیام قبلیم ذکر نکردم . سوالم برای انتخاب رشته براساس صرفا سوابق تحصیلی بود ک جوابمو دادین (:

    • تشکر . سوال شما بر اساس گزینش سوابق تحصیلی پاسخ داده شد . موفق باشید

 36. سلام . درباره انتخاب رشته براساس صرفا سوابق تحصیلی سوال داشتم . دیپلم تجربی دارم و معدل کتبی دیپلمم ۱۷/۰۴ . خواستم بدونم با این معدل چقدر شانس قبولی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه صنعتی شاهرود دوره روزانه رو دارم ؟؟؟ خواهشااااااااا سریعتر جواب منو بدین . چون میخوام بدونم اگر شانس قبولیم کمه از الان برای سال دیگ شزوع به درس خوندن کنم …

  • با سلام . براساس سوابق تحصیلی شما باید عرض کنم که بله شانس پذیرش شما در دانشگاه صنعتی شاهرود و در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی نسبتا زیاد میباشد و این در صورتی است که شانس شما در این رشته و در استان های دیگر بیشتر میباشد .

 37. سلام .ببخشید الان گفتین من شانسم توی شهرهای گناباد کردستان و یزد شانس قبولی دارم…برای پردیس یا خوده ازاد؟

  • با سلام . لطفا رشته و رتبه و تراز خود را دوباره ذکر کنید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم و در ضمن شانس پذیرش شما در دانشگاه های آزاد بیشتر از دانشگاه های پردیس میباشد .

   • حج رتبه کل در سهمیه ۱۳۱۱۱وترازم ۴۳۰۰٫٫باسهمیه بالای ۲۵درصدی میتونم مامایی ازاد کردستان یایزد یاگناباد قبول بشم؟کدوم یکی شانس بیشتری دارم لطفاااااااااااابگین

 38. سلام
  ببخشید با تراز ۴۶۰۰ رشته ریاضی در چه رشته های دانشگاه آزاد تهران شانس قبولی بالایی دارم؟
  (ترجیحا مهندسی پلیمر یا شیمی)

 39. سلام.با رتبه ی ۲۰۵۵ منطقه ی دو و تراز۹۹۹۱ و رتبه ی زیر گروه دو ۱۴۶۷ داروسازی گیلان قبولم؟ شانسش چقدره؟ با توجه به این که گیلان زندگی میکنم.

 40. سلام یعنی من بااین تراز ۴۳۰۰ نمیتونم آزاد مامایی قبول بشم ؟سهمیه ام بالای ۲۵ درصده کمکی نمیکنع که مثلا آزاد تویسرکان یا گناباد قبول بشم …چه شهر هایی به نظر شما شانس دارم

  • با سلام . رشته ی مامایی جزو رشته های پرطرفدار رتبه ی تجربی میباشد ولی شما در استان هایی مانند کردستان و گناباد و یزد میتوانید شانس قابل قبول تری را نسبت به استان های دیگر داشته باشید .

 41. اگه ۴ تا الویت اولم رو دبیری برق رجایی تهران قرار دهم …و زمانیکه دعوت به مصاحبه میشم در مصاحبه شرکت نکنم انوقت نرم افزار سنجش انتخاب های بعد رجاییمو بررسی میکنه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشر میکنم راهنمایی کنید ……

  • باسلام
   اگر شما متقاضی رشته های نیمه متمرکز هستید، دو قبولی برای شما اعلام میشود . یک قبولی در رشته متمرکز و یک قبولی در رشته های نیمه متمرکز. فقط یک قبولی شما در متمرکز و نیمه متمرکز بررسی میشود. بنابراین در صورت یک قبولی رشته نیمه متمرکز رشته های دیگر آن بررسی نخواهد شد.

 42. با سلام و وقت بخیر بببخشید من ۶۵۰۰ منطقه یک هستم آیا کامپیوتر بو علی همدان قبول میشم؟ صنعتی قم بهتره یا بو علی همدان؟

 43. سلام وقت بخیر .من ترازم شده ۴۳۰۰ باسهمیه ی بالای ۲۵درصدی میتونم مامایی ازاد شهرهای کوچک قبول بشم ؟مثل تویسرکان

 44. سلام و وقت بخیر ؛
  خواهشمند است راهنمایی بفرمایید با رتبه ۴۳۸۳ زیرگروه یک در منطقه دو و تراز ۹۴۱۷ ؛ امکان قبولی در رشته پزشکی پردیس یا مازاد و همچنین دانشگاه آزاد وجود دارد ؟سپاس از زحمت پاسخگویی شما عزیزان.

 45. سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۳۰۰۰٫تو دانشگاه نوشیروانی بابل و یا دانشگاه مازندران بابلسر چه رشته هایی میتونم قبول بشم؟

 46. سلام من با معدل ۱۴/۹۵دیپلم میخوام بصورت بدون کنکور انتخاب رشته کنم با سهمیه منطقه ۳ بنظرتون میتونم روانشناسی یا تربیت معلم قبول شم ؟ خواهش میکنم جواب بدید

 47. سلام ایا با تراز ۶۴۹۶و سهمیه ۵ درصد ایثارگران در دانشگاه فرهنگیان ساری قبول میشم

 48. سلام با رتبه ۱۲۰۴ منطقه ۱ ریاضی میتونم مهندسی نفت امیر کبیر بیارم

 49. سلام. در صورتی که در ازمون تجربی شرکت کرده باشیم. می توانیم در زمان انتخاب رشته ، رشته های صرفا با سوابق تحصیلی گروه علوم ریاضی را انتخاب کنیم؟ در صورتی پذیرفته شدن در رشته های « صرفا با سوابق تحصیلی» دوره روزانه، ایا از ازمون سال بعد محروم می شویم؟

 50. سلام خسته نباشید می خواستم کمکم کنید . من توی انسانی رتبه با سهمیه ۵% شدم ۳۵۰۰ چه رشته ایی انتخاب کنم که هم آینده خوبی داشته باشه و هم شهر خوبی باشه . خانواده اصرار دارن که به ارگان هایی مثل سپاه برم اما خوشم نمیاد .

 51. سلام لطفا جواب مو بدین خیلی نگران هستم. من امسال رتبه ۱۵۰۰۰ منطقه ۱ شدم. سه رشته پرستاری هوشبری و اتاقرار عمل دانشگاه دولتی ممکنه قبول بشم؟ چه شهری احتمال قبولیم وجود داره؟

 52. سلام با رتبه ۳۵۹۰۶منطقه ۲تجربی میشه رفت میکروبیولوژی روزانه؟چه شهرایی؟

 53. سلام با رتبه ۷۲۰۰ امسال پردیس پزشکی ودارو سازی و دندان کحا قبول میشم

 54. با سلام آیا با نمره عملی ۶۰۰۰ می شود دانشگاه فرهنگیان را در انتخاب رشته انتخاب کرد با اینکه غیر مجاز هستم می شود رشته های دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنم

 55. سلام وخستە نباشید..
  من امسال کنکور ریاضی منطقە ٣ شرکت کردم الان رتبم شدە ٨٣٠٠ اما ترازم زیر ۶۵٠٠ و دانشگاه فرهنگیان برایم غیر مجازە ..دانشگاه فرهنگیان امسال برای شهرستان ما ۵ نفر اعلام ضرفیت کردە کە الان تنها یک نفر در انتخاب رشتە مجاز است ‌حالا سوال من این هستش کە ایا ان چهار ضرفیت دیگر بە سایر شهرستان ها دادە می شود یا ما برای تکمیل ضرفیت شانس انتخاب شدن داریم ؟؟؟؟ممنون می شوم جواب بدید خیلی برایم مهمە

 56. سلام من موقه ثبت نام تیک مربوط به دانشگاه پیام نور و اینا رو نزدم یعنی فراموش کردم الان میتونم اونارو انتخاب کنم یا نه؟

 57. سلام با رتبه ۲۹۵۱۹درسهمیه و رتبه کشوری ۶۵۶۰۹ و تراز ۷۴۱۱ در منطقه ۲ احتمال قبولی در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی را دارم؟در چه رشته هایی دولتی قبول میشوم؟

 58. سلام با رتبه سهمیه ۲۹۵۱۹ و رتبه کشوری ۶۵۶۰۹ وتراز ۷۴۱۱ احتمال قبولی در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی دولتی را دارم؟با توجه به رتبه و ترازم چه رشته ای را دولتی میتدانم بخوانم؟

 59. سلام..لطفا بفرمایید که با رتبه کشوری ۴۳۸۶۸ و رتبه منطقه سه ۱۱۹۶۶ و رتبه داخل سهمیه رزمندگان(۵ درصد) ۶۳۷۲ میشه تربیت معلمی آورد؟و بهترین رشته ای که تو دانشگاه های آزاد ممکنه بیاد چیه؟لطفا سریع تر پاسخ بدید…یه خانواده ای رو از نگرانی درآرید…اگه ممکن بود به ایمیلم بفرستید…

 60. سلام ببخشید با رتبه ۲۲۰۰۰ منطقه ۳ علوم آزمایشگاهی یا تغذیه میارم؟ دولی آزاد بین الملل

 61. سلام امکانش وجود داره کسی که اکنون دانشجوی کارشناسی پیام نور است و قبلا یک بار از تحصیل در کارشناسی دانشگاه آزاد انصراف داده و اکنون در کنکور تجربی دندون پزشکی روزانه قبول شده بدون انصراف از تحصیل پیام نور در دانشگاه روزانه ثبت نام کنه؟

  • با سلام در صورت دوبار انصراف از یک مقطع از ادامه تحصیل محروم میشوید

   • خوب امکانش هست بدون انصراف از تحصیل در پیام نور در دانشگاه دولتی ثبت نام کرد؟

    • طبق مقررات موجود هیچ شخصی نمیتواند در یک زمان و در دو محل تحصیل نماید. در صورت شناسایی فرد توسط وزارت علوم شخص با مشکل برخورد خواهد کرد

 62. سلام ببخشین اگه امسال از این سهمیه ۵ درصد دانشگاه روزانه قبول شیم سال آینده اگه بشه ۳۰ دیگه ما نمیشه ازاون استفاده کنیم؟

  • سلام هر شخص در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار میتواند از سهمیه ایثارگری خود استفاده کند و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه نمیتواند مجددا از ان استفاده کند

   • در هر مقطع ینی اگه یکبار با اون کازشناسی روزانه خوندیم میتونم با اون دکترای عمومی بخونیم دیگه

    • سلاه بله یعنی اگر شما در دانشگاه روزاه کارشناسی از سهمیه خود استفاده کردید میتوانید یکبار هم در مقطع ارشد و دکتری از ان استفاده کنید

    • ن منظورم اینه از پرستاریکنکور بدی پزشکی قبول شی چون این دکترای عمومیه اون کارشناسی باهم فرق دارن دیگ۶

    • باسلام.منظور شما آزمون لیسانس به پزشکی می باشد که دارای شرایط خاصی است از جمله: ۱-داوطلب شرکت کننده می بایست فارغ التحصیل مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته ی یکی از رشته های تجربی،ریاضی و فنی باشد.۲-شرط سنی حداکثر ۲۵ سال تمام در زمان ثبت نام در این آزمون.۳-داوطلب باید شرایط تحصیل رایگان در کشور ایران را داشته باشد.۴-معدل کل دیپلم ۱۸ به بالا(داوطلبانی که نمرات آنها بصورت توصیفی و الفبایی می باشد فقط نمره الف قابل قبول است.)۵-معدل کارشناسی ۱۶ به بالا.۶-داشتن مدرک زبان انگلیسی MHLE ، MSRT ، IELTS ، TOEFL و….

 63. سلام من امسال(۹۷) کنکور تجربی شرکت کردم . هیچ راهی وجود داره که در رشته بدون آزمون کارشناسی کامپیوتر پیام نور ثبت نام کنم ؟
  چون شنیدم برای رشته های بدون آزمون پیام نور نباید تو کنکور شرکت کرده باشی.و با ازمونم که نمیتونم چون رشته تجربی کنکور دادم کامپیوتر نداره
  خیلی ممنون میشم آگه جوابمو بدید

  • سلام شما میتوانید در شهریور ماه بصورت بدون ازمون در دانشگاه پیام نور شرکت کنید و مانعی برای انتخاب رشته نداردید

 64. سلام.کنکور۹۷ انسانی با سهمیه ۵درصدی ایثارگری شرکت کردم رتبه زیر۵۰۰۰ میارم.میخوام کنکور ۹۸تجربی شرکت کنم ایا میشه از سهمیه ایثارگری دوباره استفاده کنم؟

  • با سلام
   درصورتی که از سهمیه ۵درصدی استفاده نکرده باشید و در هیچ دانشگاهی ثبت نام نکرده باشید می توانید در کنکور سال ۹۸ زمان ثبت نام اولیه سهمیه ۵درصد را اعمال کنید و از این سهمیه استفاده کنید.

   • منظورتون از (اؤ سهمیه استفاده نکرده باشین) چیه؟ من که کنکور ۹۷ ىر کارت ورود به جلسه ثبت شده زأیا اگر انتخاب رشته نکنم میتونم سال بعد کنکور ثبت نام کنم؟؟؟؟؟

    خیلی ممنونم که جواب دادید خیلی برام مهمه

    • یعنی اگر در دانشگاهی قبول شده باشید و ثبت نام کرده باشید دیگر در ان مقطع تحصیلی نمیتوانیثد از سهمیه استفاده کنید

 65. سلام، من سهمیه ۵درصدی ایثارگران دارم رشتمم ریاضی با درصدای زیر
  ادبیات ۲۰ معارف ۴۰ عربی ۱۰ زبان ۰ ریاضی۴ فیزیک۰ شیمی۰
  میتونم ریاضی کاربردی فردوسی مشهد روزانه قبول بشم؟
  بومی مشهد نیستم ،تشکر

 66. سلام میشه کمکم کنید؟ من جمعه کنکور تجربی دارم میخواستم بدونم من با معدل دیپلم ۱۷/۹۳میتونم مهندسی معماری دانشگاه پیام نور شیراز که براساس معدل دیپلم هست انتخاب رشته کنم و قبول میشم؟؟؟؟ هیچ کجا نتونستم جوابم رو پیدا کنم لطفا کمکم کنید!

 67. سلام و عرض خسته نباشید
  من رشته ریاضی هستم و سهمیمم منطتقه دو هست میخواستم بدونم رشته علوم اقتصادی دانشگاه گیلان_رشت روزانه رتبه چند منطقه رو میخواد ؟؟
  با تشکر

  • با سلام. شما با کسب رتبه زیر ۱۱۰۰۰ میتوانید در رشته اقتصاد دردانشگاه روزانه گیلان تحصیل کنید.

 68. سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۱۴۰۰۰ میتونم ژنتیک تو دانشگاه سراسری بخونم؟امسال کدوم دانشگاه ها ارائه میدن؟

  • سلام بله احتمال پذیرش شما در دانشگاه های دولتی استان های مرکزی ایران مانند اصفهان یزد و کرمان وجود دارد

 69. سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۱۶۰۰۰ ریاضی میتونم دانشگاه سراسری مهندسی کامپیوتر بخونم؟ کدوم استان ها ممکنه؟ممنون از سایت ایران مشاوره

  • سلام احتمال تحصیل در دانشگاه های دولتی روزانه وجود دارد. شانس شما برای دانشگاه های نوبت دوم بیشتر میباشد. برای مثال احتمال قبولی شما در دانشگاه های استان سمنان وجود دارد

 70. سلام من کنکور تجربی ۹۶ شرکت کرده بودم آیا الان میتونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد واسه زبان های خارجه انتخاب رشته کنم؟

 71. سلام خسته نباشید متاسفانه موفق به تماس با شما نمیشم ،نتایج اعلام شده و من مردود شدم با وحود اینکه پارسال بیست و هفت هزار بودم اما شبانه هرمزگان قبول شدم اما امسال نوزده هزار اونم منطقه سه بومی استان اولین اولویتام هم خود بندرعباس بوده رشته ریاضی نه تنها روزانه مجاز نشدم شبانه هم نشدم نمیدونم اصلا امیدی به تکمیل ظرفیت برا دانشگاه هرمزگان داشته باشم لطفا راهنماییم کنید ،چون نمیتونم باهاتون ارتباط تلفنی برقرار کنم .

 72. نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.

  سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

 73. سعید ابراهیمیان

  سلام با رتبه ۲۷۰۰۰ منطقه ۳ انسانی به دانشکده های انتظامی میشه قبول شد

 74. سلام ️خسته نباشید من سهمیه ایثارگری۵درصدی دارم میخواستم بدونم با تراز دیر گروه یک ٧۴۴٠پزشکی بینولم ازاد ظرفیت مازاد قبول میشم؟

 75. سلام من دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کردم میخواستم بدونم فقط بومی شهرستان خودمو بزنم یا شهر تهران هم میتونم بزنم؟؟چون بالاخره همش مال استان تهرانه و بالاش نوشته مخصوص داوطلبان بومی استان تهران

  • سلام. امسال بومی بودن از شرایط دانشگاه فرهنگیان محسوب میشه و شما فقط میتونید از استان بومی خودتون رشته های دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنید.

 76. سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

  • سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزلنه یا شبانه قبول می شوم

 77. سلام خسته نباشید.ببخشید من ترازم ۷۴۰۰ وسهمیه بسیج فعال دارم.میخواستم بدونم دامپزشکی آزاد میارم.هرشهری باشه خوبه.تورو خدا جوابمو بدین.خیلی خیلی مهمه واسم.ممنون

 78. باسلام
  سرورگرامی فرزندمن درآزمون سراسری رشته هنر سال ۹۶ شرکت کرده وبارتبه ۲۵۹ قبول شده، متاسفانه الاظاهرامتحان عملی دررشته گرافیک راقبل ازاعلام نتایج کنکوراخذگردیده وفرزندم نتوانسته دراین آزمون شرکت نماید خواهشمنداست برای اینکه نتیجه زحماتش هدرنرودماراارشاد فرمایید.
  باتشکرجانباز کیوان زرگه فرزندم نیما زرگه

 79. سلام با رتبه سهمیه شانزده هزار میشه مترجمی زبان انگلیسی آزاد قبول شد؟مرسی

 80. سلام من بارتبه ۶۷هزار میتونم آزاد پرستاری بخونم؟؟

 81. سلام میخواستم بدونم مثلا کسی که ب رشته های کشاورزی و معماری به یه اندازه علاقه داره.کدومشو انتخاب کنه بهتره؟ و اینکه اگه مثلا من معماری انتخاب کنم و ببینم دوس ندارم میتونم تو دانشگاه رشتمو عوض کنم یا دوباره باید کنکور بدم؟

 82. سلام میشه لطفا کمکم کنید و جواب بدید… میخواستم بدونم از بین واحد هایی که برای دانشگاه ازاد تهران در نظر گرفته شده و به طور کلی دانشگاه های ازاد تهران کدومش از بقیه بهتره محیط دانشگاه بزرگ تر هستش و در کل خوب تره…مرسی از سایت خوبتون

  • سلام بین دانشگاه های ازاد تهران علوم تحقیقات ازبقیه شرایط نسبتا بهتری دارد و ازلحاظ علمی قوی تر است.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید