تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور سراسری 1400

ثبت نام کنکور سراسری 1400

ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1400
ثبت نام کنکور سراسری 1400

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور، جهت ورود داوطلبان به عرصه دانشجویی اقدام به برگزاری آزمونی تحت عنوان کنکور سراسری می نماید که برای گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان‌ های خارجی و هنر به‌ طور جداگانه اجرا می گردد. لازم است بدانید که آزمون گروه های آزمایشی زبان های خارجی و هنر به صورت شناور می باشد. یعنی داوطلبان علاوه بر شرکت در کنکور گروه آزمایشی اصلی مربوط به رشته مورد نظر خود می توانند در یک یا هر دو آزمون گروه های هنر و زبان نیز شرکت کنند.

داوطلبان جهت شرکت در آزمون سراسری، باید یک ثبت نام اینترنتی انجام دهند که معمولا در بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

در کنکور سراسری 99، یک میلیون و 52 هزار و 530 داوطلب ثبت نام کرده بودند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400

کنکور سراسری یکی از آزمون هایی می باشد که با هدف سنجش داوطلبانی که قرار است وارد دانشگاه شده و تحصیلات خود را در آن آغاز نمایند، به صورت هماهنگ در سطح کشور برگزار می گردد. بنابراین علاقه مندانی که می خواهند در کنکور سراسری 1400 ثبت نام نمایند، می بایست از جزء به جزء امور مربوط به آن از جمله شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400 آگاهی یافته و خود را برای شرکت در این رقابت تنگاتنگ آماده کنند.

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور در کشور، سالانه اطلاعیه ای در خصوص تاریخ مقرر شده برای نام نویسی داوطلبان صادر کرده و تا زمان برگزاری کنکور سراسری به صورت مداوم، اطلاع رسانی های لازم را در زمینه مسائل مربوط به این آزمون تکمیل می نماید. زمان ثبت نام کنکور 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن ماه تا شنبه 18 بهمن 99 در نظر گرفته شده است.

بازه زمانی مذکور برای داوطلبانی که تا پایان مهلت مقرر ثبت نام نکرده اند تا روز 20 بهمن ماه تمدید شد. همچنین مهلت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور از روز 10 الی 13 اسفند ماه 99 برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، فرصت انجام این فرآیند برای سومین بار تا روز 16 اسفند ماه تمدید شد.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1400

داوطلبان می بایست مدارک ثبت نام کنکور 1400 را آماده کرده و سپس نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همان طور که اشاره کردیم، ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. بنابراین داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون سراسری ابتدا باید به سایت مذکور مراجعه نموده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400 سایر مراحل لازم را انجام دهند.

متقاضیان توجه داشته باشند که جهت شرکت در کنکور هر گروه آزمایشی، باید کارت های اعتباری جداگانه ای خریداری کنند.

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

 •  به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در قسمت راست سایت انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1400 ” کلیک فرمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری

 • پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری کنید. بدین منظور از “منوی اصلی” موجود در قسمت راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید. پس از فشردن هر یک از دکمه های نشان داده شده در تصویر، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نموده و کلید “تایید وادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • اکنون شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده اید و لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه تایید و ادامه – گام بعدی کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 

 • در اولین مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و آن را تایید کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • پس از نمایان شدن فرم تقاضانامه اینترنتی مربوطه، لازم است در قسمت های خواسته شده سوابق تحصیلی و نوع مدرک خود را به ثبت رسانده و سپس دکمه بررسی و مشاهده را بفشارید. (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی نیز مورد نیاز می باشد.)
 • عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری نمایید.

پس از بارگذاری عکس می بایست فرم ثبت نام را دریافت کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت، پس از کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی” از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1400

مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری 1400
مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 1400

متقضیان شرکت در کنکور سراسری می بایست به جمع آوری و آماده کردن مدارک مورد نیاز اقدام نمایند تا در هنگام ثبت نام از درج اطلاعات خود به غلط و ایجاد سایر مشکلات جلوگیری شود. تنها مدرکی که نیاز به اسکن و بارگذاری در سامانه ثبت نام دارد، یک قطعه عکس مربوط به داوطلب با ویژگی های زیر می باشد.

 • عکس ارسالی بدون حاشیه و در ابعاد 4×3 یا 4×6 باشد.
 • عکس داوطلب باید در قالب jpg اسکن شده باشد.
 • حجم عکس ارسالی نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد.
 • تصویر ارسالی باید رنگی با پس زمینه سفید و حتما مربوط به سال جاری باشد.
 • عکس ارسالی باید واضح، بدون هر گونه خدشه و تمام رخ باشد.
 • عکس اسکن شده از روی مدارک دیگر، قابل قبول نمی باشد.
 • تصویر داوطلبان خانم باید با حجاب کامل و به صورت تمام رخ باشد.
 • در صورت استفاده از عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.
بعد از بارگذاری عکس می بایست با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی، اطلاعات هویتی خود را در فرم ثبت نام درج کنید. البته در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری پرسش های دیگری از قبیل کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، کد مربوط به منطقه و کدپستی محل سکونت، کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد، معدل کتبی دیپلم و … مطرح شده است که پاسخ به تمامی آن ها اجباری می باشد.
برای اطلاع از پرسش های مطرح در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری می توانید به دفترچه ثبت نام کنکور 1400 مراجعه نموده و در آخرین صفحه آن، فرم پیش نویس ثبت نام را مشاهده نمایید. جهت سهولت دسترسی شما داوطلبان گرامی به فرم مذکور، فایل آن را در جدول زیر قرار داده ایم که با کلیک بر روی آن می توانید فایل مربوطه را دریافت نمایید.
فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون سراسری
فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون سراسری 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

شرایط ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1400

شرایط عمومی

 •  اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به احکام دینی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء سابقه در حذب های سیاسی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • رعایت شئونات اسلامی و عدم سوء پیشینه اخلاقی
 • برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی لازم است.
 • تمامی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا جدید، فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصیلان مقطع کاردانی، در صورتی مجاز به ثبت نام هستند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 مدرک خود را اخذ نمایند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 و یا 31 بهمن ماه 99 دریافت نمایند. بنابراین داوطلبان هنگام ثبت نام باید گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که تا تاریخ 25 اسفند ماه 99 از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.
 • داوطلبانی که در کنکور سراسری 99 شرکت نموده اند و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند، در آزمون سال 1400 مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نمی باشند.
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است.
 • چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده و به موجب آن مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه باشد، برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری سال جاری لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.

نگاهی به آمار داوطلبان و تعداد کارت های صادر شده در کنکور 99

تعداد کل داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 99 شرکت کرده بودند، معادل 1 میلیون و 393 هزار و 233 نفر می باشد که از این آمار، تعداد ۹۹۴ هزار نفر (۸۷ درصد داوطلبان) کارت خود را دریافت کرده بودند.

به طور کلی آمار شرکت کنندگان آزمون سراسری سال 99 نسبت به سال 98 حدود 114 هزار و 81 نفر داوطلب بیشتر را دربر می گیرد که البته مطابق آن چه اشاره شد، تمامی افرادی که ثبت نام کرده بودند در آزمون حضور نیافتند و یکی از اصلی ترین دلایل آن را می توان تغییر شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا دانست.

یکی از پرسش هایی که داوطلبان کنکور با آن مواجه هستند این است که چرا تعداد شرکت کنندگان در آزمون هنر و زبان های خارجی با تعداد کارت های منتشر شده برای داوطلبان آن ها، تفاوت دارند؟

در ابتدای مطلب گفتیم که رشته های این دو گروه آزمایشی، جزء رشته های شناور آزمون سراسری محسوب شده و علاقه مندان می توانند در کنار آزمون ریاضی، علوم تجربی یا انسانی، در کنکور هنر و زبان نیز شرکت کنند. نمودار تعداد شرکت کنندگان آزمون های سراسری، بیان کننده تعداد افرادی است که منحصرا در آزمون هر یک از رشته های نام برده شرکت کرده اند اما نمودار تعداد کارت های صادر شده، نشان دهنده تعداد افرادی می باشد که علاوه بر رشته اصلی، در آزمون رشته های شناور نیز ثبت نام کرده اند.

تمام داوطلبانی که شرایط لازم برای ثبت نام در کنکور سراسری 1400 را دارند باید با در دست داشتن مدارک لازم و در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت اطلاعات خود در سایت ثبت نام کنکور سراسری اقدام کنند. لذا به تمامی داوطلبان توصیه می شود که قبل از ثبت اطلاعات، دفترچه ثبت نام کنکور 1400 را با دقت مطالعه کرده و از تمام شرایط و نکات موجود مطلع باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از میزان تاثیر سهمیه کنکور 1400 و همچنین زمان برگزاری کنکور سراسری 1400، بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

تا کنون 6240155 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری 1400 چه زمانی شروع می شود؟

زمان ثبت نام کنکور 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن ماه آغاز می گردد و تا شنبه 18 بهمن 99 ادامه خواهد داشت. همچنین این مهلت تا روز 20 بهمن ماه تمدید شد.

2- مشغول به تحصیل در دوره شبانه هستم. آیا می توانم در کنکور سال 1400 شرکت کنم؟

بله، داوطلبانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل باشند، می توانند در کنکور سراسری سال جاری شرکت کرده و در صورت قبولی، از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.

3- کنکور سراسری 1400 چه زمانی برگزار می گردد؟

در فاصله زمانی بین 9 الی 12 خرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶۵ نظر

 1. Avatar

  سلام ببخشید من در کنکور سراسری ثبت نام نکرده ام الان میشه ثبت نام کرد و اگر میشه چطوری باید ثبت نام کرد ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام، از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را ازسال نمایید تا در صورت موافقت ثبت نام انجام شود.

 2. Avatar

  سلام کنکور امسال ثبت نام کردم ولی امادگی کافی ندارم. میتونم انصراف بدم، چطور؟ اگه نه راهه دیگه هست شبیه انصراف؟ ممنون

 3. Avatar

  با سلام در حال حاضر میشود ثبت نام کرد وقت مجددی هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، جهت ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰، از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 4. Avatar

  سلام. ببخشید من تو کنکور ثبت نام نکردم ینی به ثبت نام نرسیدم میخام امسال کنکور بدم چیکار باید بکنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید در قسمت سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر عدم ثبت نام در موعد مقرر اعلام نمایید.

 5. Avatar

  سلام من معدل دوسالمو یعنی دهم و یازدهمم و تو سایت ویرایش نکردم مشکل پیش نمیاد؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلا م و درود، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی می توانید درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من در دانشگاه غیر دولتی در حال تحصیلم ولی این ترم رو انتخاب واحد نکردم..آیا الان انصراف بدم میتونم در کنکور۱۴۰۰شرکت کنم؟و در صورت قبولی دانشگاه دولتی ورود کنم؟ متولد۷۷هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، دانشجویان دوره های شهریه پرداز می توانند پس از اعلام نتایج نهایی انصراف خود را قطعی نمایند.

 7. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. من سال ۹۴ دییپلم رشته ریاضی و فیزیک گرفتم و کنکور دادم سال ۹۸ لیسانس گرفتم. الام میخوام کنکور تجربی شرکت کنم، نظامم رو باید چی انتخاب کنم (جدید یا سالی واحدی یا قدیم)

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، فارغ التحصیلان سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷، جز نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی محسوب می شوند.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی بودم ولی درخاست کاردانی کردم و انصراف دادم از دانشگاه
  الان خاستم بدونم میتونم واسه کنکور کارشناسی دوباره امتحان بدم یا ن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورتی که دارای معافیت تحصیلی، کارت معافیت یا پایان خدمت باشید محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰، برای شما وجود ندارد.

 9. Avatar

  سلام هنگام پرداخت هزینه ثبت نام کنکور و خرید سریال ثبت نام ،نام و نام خانوادگی هم باید وارد کنیم آیا حتما باید نام داوطلب وارد بشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای خرید سریال ثبت نام کنکور، وارد کردن نام و نام خانوادگی داوطلب الزامی می باشد.

 10. Avatar

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم میخام کنکور ثبت نام کنم آیا من باید فرم خاصی را پر کنم یا اینک با بقیه فرقی نمی‌کند انصراف هم دادم نگرانم ک اشتباه بشه لطفا راهنماییم کنین

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، پس از انصراف از دانشگاه فعلی، فرم موجود در صفحه آخر دفترچه راهنما ثبت نام را تکمیل نمایید( این فرم باید توسط دانشگاه فعلی شما مهر و امضا شود) پس از قبولی از دانشگاه جدید، این فرم همراه مدارک به دانشگاه جدید تحویل داده می شود.

 11. Avatar

  سلام وقت بخیر من سال ۹۶ دیپلم گرفتم الان برای ثبت نام بند ۱۳ خطا میده میگه سالی که انتخاب کردید برای داوطلبان نظام قدیم نیست یا اگر درست هست نظام اموزشی را اشتباه وارد کردید
  حتی سال رو چند سال قبلش یا بعدش هم زدم بازهم حل نشد باید چیکار کنم مهلت هم نداره ؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، فارغ التحصیلان سال ۱۳۸۴ به قبل جز نظام قدیم، فارغ التحصیلان سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ جز نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و فارغ التحصیلان ۱۳۹۷ به بعد جز نظام ۶-۳-۳ هستند.

 12. Avatar

  سلام من سال ۹۶ لیسانس معماری گرفتم ومی خوام در کنکور۱۴۰۰ رشته پرستاری بخونم ایا میشه ،ایا امکانش هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما مجاز به شرکت در کنکور رشته ی تجربی و انتخاب رشته ی پرستاری خواهید بود.

 13. Avatar

  سلام من ورودی بهمن ۹۸روزانه هستم ثبت نام کردم و ۲هفته هم دانشگاه رفتم بعدش بدون انصراف دیگ ادامه ندادم تا اینک یک ماه پیش انصراف دادم چون انتخاب واحد ترم ۲ را انجام نداده بودم ب عنوان اخراجی ثبت شدم و الان ک برای کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم وضعیت تحصیلی را انصرافی زدم آیا مشکلی نداره یا باید اصلاح کنم لطفا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خانم ها وضعیت نظام وظیفه ندارند و بند مربوطه فقط برای آقایان می باشد.

 14. Avatar

  سلام من اکنون در دانشگاه علمی کاربردی دانشجوهستم میتونم در کنکور سراسری ثبت نام کنم

 15. Avatar

  سلام من ورودی روزانه۹۹ هستم و هنوز معافیت اون دانشگاه رو نگرفتم میخوام بدونم میشه بدون انصراف از دانشگاه تو کنکور شرکت کنم و انتخاب رشته آزاد انجام بدم؟ شنیدم میتونیم بعد از قبولی یه نامه بزنیم ب سنجش و قبول میکنن و بعد گفتن تخلفه خواستم ببینم درصورت عدم قبولی از طرف سنجش جریمش چیه

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورتی که در کنکور سراسری ۱۳۹۹، در دوره های روزانه پذیرفته شده اید برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ مجاز به انتخاب دوره های شهریه پرداز می باشید. لازم به ذکر است در صورتی که به سایت سازمان سنجش ارسال درخواست رفع محرومیت انجام دهید و با درخواست شما موافقت شود مجاز به انتخاب دوره های روزانه نیز می باشید.

 16. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم تجربی هستم،می تونم کنکور انسانی شرکت کنم؟

 17. Avatar

  سلام
  موقع ثبت نام حتما باید ایمیل رو وارد کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، وارد کردن ایمیل، در ثبت نام کنکور سراسری جزء بند های اجباری نمی باشد.

 18. Avatar

  سلام
  من مدرک کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد دارم برای شرکت در آزمون ،باید کدام وضعیت فارغ التحصیلی را علامت بزنم ؟
  ممنون

 19. Avatar

  سلام ارز کجا تاریخ دقیق دیپلم و فارغ التحصیلی نظام قبلی رو بفهمیم

 20. Avatar

  سلام من کنکور ۹۸ و ۹۹ شرکت کردم حالا امسال برای معافیت تحصیلی پیام نور ثبت نام کردم توی ثبت نام کنکور برای کد وضعیت نظام وظیفه ۹ رو زدم یعنی دانشجو انصرافی و وضعیت تحصیل هم دانشجو غیر روزانه رو زدم درسته یا وضعیت تحصیل هم باید دانشجو انصرافی بزنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که دانشجوی دانشگاه پیام نور هستید می بایست گزینه دانشجوی دوره ی غیر روزانه را انتخاب نمایید.

 21. Avatar

  سلام، من سال ۱۲ ام هستم و تاریخی از صدور دیپلمم ندارم و همینطور نمره ای. چه چیزی وارد کنم؟

 22. Avatar

  سلام بخشید من پایه یازدهم هستم میتوانم در کنکور سراسری شرکت کنم وباید مثل بقیه داوطلبان ثبت نام کنم یاشرایط ثبت نام ما متفاوت است

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، ثبت نام مانند سایر داوطلبان انجام شده ولی شرکت در کنکور برای شما به صورت آزمایشی می باشد.

 23. Avatar

  سلام ببخشید سوال بچه گانه ای است اما اگر بخواهیم دانشگاه آزاد برویم،باید حتما گزینه(دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی)را فعال کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تمایل به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، انتخاب گزینه ی دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور الزامی نیست.

 24. Avatar

  سلام من دیپلم نظام قدیم گرافیک رایانه ای ۳ساله رو دارم دررشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی بامعدل۱۶میتونم ثبت نام کنم

 25. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم آخرارشد دانشگاه غیرانتفاعی هستم میتونم توکنکور۱۴۰۰ شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی، مجاز به شرکت مجدد در کنکور خواهید بود

 26. Avatar

  من درسم تا اخر امسال تموم میشه دانشگاه دولتی هستم.میترنم برای کنکور ثبت نام کنم؟

 27. Avatar

  سلام من کارت ملی ندارم.فردا میخوام اقدام کنم برای گرفتنش ولی حداقل تا یک ماه دیگه نمیرسه دستم.باید چیکار کنم؟خیلی نگرانم.

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید از مدارک دیگری برای ثبت نام استفاده نمایید که در صفحه ی ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

 28. Avatar

  سلام من دوازدهم تجربی هستم اما میخاستم کنکور ریاضی رو بدم امکانش هست و مشکلی پیش نمیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما با دیپلم تجربی، مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی ریاضی می باشید.

 29. Avatar

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم و پیش دانشگاهی ندارم اما مدرک کاردانی ناپیوسته دارم.میتونم شرکت کنم؟یا حتما باید کاردانی پیوسته داشته باشم؟

 30. Avatar

  با سلام
  من دارای دیپلم تجربی نظام قدیم هستم و الآن تصمیم گرفتم که دوباره نظام جدید برای کنکور ۱۴۰۰ تجربی شرکت کنم و دانشجوی رشته مترجمی زبان هستم آیا کفایت میکنه فقط انصرافم رو ثبت کنم یا نیاز به مدرک دیپلم هم هست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر،در صورتی که شما دیپلم سالی واحدی دارید، با داشتن مدرک پیش دانشگاهی مجاز به شرکت در کنکور سراسری علوم تجربی هستید.

 31. Avatar

  سلام . من برا کارت ملی اقدام کردم ولی هنوز نیومده .بدون اون میتونم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برگه ی دریافتی از ثبت احوال را می توانید در هنگام ثبت نام بارگزاری نمایید.

 32. Avatar

  سلام..من تیر ۱۴۰۰ کارشناسی روزانه ام را تموم میکنم…میخواستم بدانم ممکنه من بتونم برای۱۴۰۰ دوباره کنکور کارشناسی شرکت کنم؟یعنی برای بار دوم کارشناسی یه رشته دیگه رو بگیرم؟واینکه من رشته ام تجربی بوده میتوانم اینبار برای کنکور ریاضی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در آزمون سال آینده می بایست ابتدا انصراف خود را قطعی نمایند.

 33. Avatar

  باسلام .من مدرک کاردانی دارم ودانشجو کارشناسی ناپیوسته دوره روزانه هستم ایامیتونم درکنکور سراسری شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق بادفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دانشگاه های روزانه برای شرکت در آزمون سال آینده باید ابتدا انصراف خود را قطعی نمایند.

 34. Avatar

  سلام
  دیپلمه های نظری که توی رشته نامرتبط کنکور میدن، درصورت قبولی توی رشته نامرتبط با دیپلمشون هنگام ثبت نام برای دانشگاه به مشکلی بر نمیخورن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر دررابطه با شرکت در کنکور رشته ای غیر از رشته تحصیلی خود، مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 35. Avatar

  من سال ۸۶ کنکور دادم و دانشگاه پیام نور لیسانس در گروه علوم ریاضی گرفتم سال ۹۴ هم ارشد از دانشگاه دولتی گرفتم در گروه علوم انسانی
  میتونم کنکور سراسری علوم تجربی شرکت کنم ؟؟؟؟؟؟؟

 36. Avatar

  سلام چجوری میتونم اطلاعاتم رو ویرایش کنم؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی، می بایست درخواست خود را در سسیتم پاسخگویی سازمان سنجش و آموزش کشور به ثبت برسانید.

 37. Avatar

  سلام وقتتون بخیر…با دیپلم گرافیک نظام جدید ممکنه کنکور منحصرا زبان بدیم؟!

  • Avatar

   با سلام، بله، شما با داشتن دیپلم گرافیگ نظام جدید می توانید در کنکور زبان شرکت کنید.

 38. Avatar

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم و پیش دانشگاهی ندارم میتونم شرکت کنم یا نه

 39. Avatar

  سلام من دیپلم معماری قدیم و فوق دیپلم معماری دارم بااین وجود میتونم کنکور زبان شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام. بله شما با مدرک دیپلم و فوق دیپلم خود، حق شرکت کردن در کنکور سراسری و گروه آزمایشی منحصرا زبان را دارید.

 40. Avatar

  سلام اگه میشه لطفا بگید به علت بیماری کرونا دوباره مهلت ثبت نام بزارند ………….چون من بیمار بودم ونتونستم برم برا ثبت نام…خواهش میکنم ..کلی درس خونده بودم…

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که قصد نام نویسی در آزمون سراسری ۱۳۹۹ را دارید ، می بایست درخواستی مبنی بر این امر به سازمان سنجش ارسال نمایید و درصورت موافقت این سازمان نسبت به طی نمودن فرایند ثبت نام اقدام فرمایید.

 41. Avatar

  سلام،من مدرک دیپلم تجربی نظام قدیم دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم ولی مدرک کاردانی پیوسته حسابداری دارم آیا میتوانم کنکور ۱۴۰۰ثبت نام کنم و در صورت قبولی وارد دانشگاه علوم پزشکی بشوم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در آزمون سراسری شرکت نمایید ، درصورت قبولی در رشته مدنظر به ادامه تحصیل بپردازید.

 42. Avatar

  سلام بنده تصمیم به ثبت نام کنکور گرفتم اما در مهلت داده شده ثبت نام نکردم آیا راهی وجود داره که بتوانم ثبت نام کنم؟
  ممنونم از پاسخگویی شما

 43. Avatar

  سلام. خسته نباشید. آیا یازدهمی ها هم میتوانند در کنکور سراسری شرکت نمایند؟ مثلا دانش آموز یازدهمی در رشته تجربی میتونه کنکور بده؟ و اگه قبول بشه قبولش میکنن یا نه؟ رتبه و اینا نداره؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، دانش آموزان سال یازدهم صرفا به صورت آزمایشی مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری می باشند ، و مجاز به انتخاب رشته نمی باشند و در صورت انتخاب رشته با توجه به عدم فارغ التحصیلی در زمان مشخص شده قبولی شما لغو شده و به عنوان متخلف محسوب خواهید شد .

 44. Avatar

  با عرض سلام وخسته نباشید
  من زمان ثبت نام کنکوردررشته هنر ثبت نام کرده ام و کد ایثارگری پدرم را ثبت نکردم حال درزمان ویرایش کد ایثارگری را وارد کردم وتاییدیه گرفتم مجدد برای ثبت نام گروه آزمایشی تجربی وارد قسمت ویرایش شده که اجازه ثبت مجدد نمی دهد حال برای ثبت نام رشته تجربی چه اقدامی انجام دهم درضمن من کارت جدید به مبلغ سی وهفت هزارتومان خریداری نموده ام . با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   در حال حاضر لینک ثبت نام آزمون سراسری ۱۳۹۹ فعال می باشد ، لذا شما می توانید از طریق قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات وارد شده و در بخش مربوط به گروه آزمایشی اصلی گروه تجربی را انتخاب نمایید و سپس گزینه مربوط به علاقه مند به شرکت در گروه هنر می باشم را نیز علامت زده و شماره سریال مربوطه را وارد نمایید.

 45. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دوسال پیش از ارشد انصراف دادم و الان برای کنکور باید فرم شماره ۲ را پر کنم ؟؟ چون دفترچه گفته انصرافی های سال های قبل فقط هون تیک رو بزنن

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با شرایط و ضوابط شرکت دانشجویان انصرافی در آزمون سراسری ، با توجه به این نکته که شما در سالهای قبل انصراف قطعی خود را در واحد دانشگاهی ثبت کرده اید ؛ جهت شرکت در آزمون سراسری ۱۳۹۹، صرفا می بایست در قسمت مربوط به وضعیت اشتغال به تحصیل در آموزش عالی گزینه مربوطه را علامت بزنید.

 46. Avatar

  با سلام بنده مدرک کاردانی حسابداری صنعتی دارم از دانشگاه علمی کاربردی میتونم برای کارشناسی کنکور بدم جای بهتری قبول بشم ؟و اینک هنوز مدرک کاردانی رو بهم ندادن میتونم یه گواهی موقت بگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   اگر دارای کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم هستید می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کنید ، در غیر اینصورت معافیت تحصیلی صرفا در مقطع کارشناسی ناپیوسته برای شما صادر می شود و اجازه تحصیل در مقطع پایین تر را ندارید. لازم به ذکر است در صورت تمایل می توانید در کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های سراسری و آزاد شرکت کنید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور